Orienteering Australia

Official results for Bendigo Bush Classic 6 - Smiths Reef

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Bendigo Bush Classic 6 - Smiths Reef
Organiser: Bendigo Orienteers
Date: Saturday 2 June 2018

1

6 675 m, 17 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Bruce ArthurMF V Melbourne Forest Racers37:275:36
2Ben GoonanBG V Bendigo Orienteers38:33+1:065:46
3Jimmy CameronBG V Bendigo Orienteers41:51+4:246:16
4Peter HobbsDR V Dandenong Ranges Orienteering42:47+5:206:24
5David RowlandsBK V Bayside Kangaroos Orienteers47:41+10:147:08
6Simon RouseDR V Dandenong Ranges Orienteering48:38+11:117:17
7Jarrod HarrisDR V Dandenong Ranges Orienteering51:02+13:357:38
8Warwick WilliamsEU V Eureka Orienteers53:57+16:308:04
9Mark BaxterNE V Nillumbik Emus Orienteering Cl55:50+18:238:21
10Derek MorrisBG V Bendigo Orienteers56:29+19:028:27
11Roch PrendergastEU V Eureka Orienteers1:00:57+23:309:07
12Steve LeicesterBK V Bayside Kangaroos Orienteers1:02:39+25:129:23
13Iain McDonaldBG V Bendigo Orienteers1:06:38+29:119:58
14John CarberryNE V Nillumbik Emus Orienteering Cl1:18:07+40:4011:42
15Andrew WallaceBG V Bendigo Orienteers1:30:22+52:5513:32
16Ronice GoebelAW V Albury-Wodonga Orienteering Cl2:10:59+1:33:3219:37
Tony RadfordBG V Bendigo Orienteersmispunched

2

5 200 m, 16 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Michael LoughnanBG V Bendigo Orienteers39:517:39
2Andrew CameronBG V Bendigo Orienteers40:06+0:157:42
3Mason ArthurMF V Melbourne Forest Racers41:41+1:508:00
4Leisha MaggsBG V Bendigo Orienteers42:11+2:208:06
5Rod GrayEU V Eureka Orienteers44:17+4:268:30
6Nigel McGuckianBG V Bendigo Orienteers46:05+6:148:51
7Jacqui KneeBG V Bendigo Orienteers51:03+11:129:49
8Warwick DavisNE V Nillumbik Emus Orienteering Cl51:28+11:379:53
9Nick ByrneBG V Bendigo Orienteers54:02+14:1110:23
10Charles BrownridgeBG V Bendigo Orienteers57:32+17:4111:03
11Caitlyn SteerBG V Bendigo Orienteers57:46+17:5511:06
12Peter PrimeTK V Tuckonie Orienteering Club1:00:32+20:4111:38
13Richard BillsVIC Victoria - No Club1:09:55+30:0413:26
14Darren EenjesBG V Bendigo Orienteers1:14:44+34:5314:22
15Richard SallmannBK V Bayside Kangaroos Orienteers1:21:21+41:3015:38
James GrayEU V Eureka Orienteersmispunched

3

3 675 m, 19 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Torren ArthurMF V Melbourne Forest Racers27:287:28
2Solomon CameronBG V Bendigo Orienteers34:54+7:269:29
3Paul ElamTK V Tuckonie Orienteering Club43:01+15:3311:42
4Dennis MewsBK V Bayside Kangaroos Orienteers45:03+17:3512:15
5Daryl FleayBG V Bendigo Orienteers47:35+20:0712:56
6Alison RadfordBG V Bendigo Orienteers49:15+21:4713:24
7Amos WalzBG V Bendigo Orienteers51:16+23:4813:57
8Katherine McMillanBG V Bendigo Orienteers53:49+26:2114:38
9Viv McMillanBG V Bendigo Orienteers54:12+26:4414:44
10Judi HerkesBK V Bayside Kangaroos Orienteers58:22+30:5415:52
11John SteerBG V Bendigo Orienteers1:00:44+33:1616:31
12Pam PrimeTK V Tuckonie Orienteering Club1:10:33+43:0519:11
13Judy PrendergastEU V Eureka Orienteers1:15:09+47:4120:26
14Anne GarveyTK V Tuckonie Orienteering Club1:17:11+49:4321:00
15Sylvia MurphyTK V Tuckonie Orienteering Club1:30:04+1:02:3624:30
16Nicole BaxterBK V Bayside Kangaroos Orienteers1:30:15+1:02:4724:33
17Nola JuniperBG V Bendigo Orienteers1:33:06+1:05:3825:20
18Bob LeicesterBK V Bayside Kangaroos Orienteers1:52:29+1:25:0130:36
19Rachel ChipmanVIC Victoria - No Club2:11:25+1:43:5735:45

4

3 175 m, 10 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Ollie DansVIC Victoria - No Club35:5111:17
2Miffy FisherVIC Victoria - No Club38:52+3:0112:14
3Isobel ByrneBG V Bendigo Orienteers38:54+3:0312:15
4Xavier OughBG V Bendigo Orienteers44:28+8:3714:00
5Verna GreenhalghBG V Bendigo Orienteers53:54+18:0316:58
6Dan and Jasper RosewarneVIC Victoria - No Club1:26:12+50:2127:08
Sally RoseVIC Victoria - No Clubmispunched
Pat MewsBK V Bayside Kangaroos Orienteersmispunched
Charlotte OughBG V Bendigo Orienteersmispunched
Susan DavidsonBG V Bendigo Orienteersmispunched

5

2 925 m, 6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Hugo ByrneBG V Bendigo Orienteers20:226:57
2Jack BarianosBG V Bendigo Orienteers32:27+12:0511:05
3Alexander RowlandsBK V Bayside Kangaroos Orienteers49:00+28:3816:45
4Sarah PennaVIC Victoria - No Club52:13+31:5117:51
Michael RoweVIC Victoria - No Clubmispunched
Belinda WhelanVIC Victoria - No Clubmispunched

Please report errors in the result list to the organiser.