Orienteering Australia

Official results for Bendigo Rocks 2 - Kooyoora Gullies

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Bendigo Rocks 2 - Kooyoora Gullies
Organiser: Bendigo Orienteers
Date: Saturday 23 June 2018

1

5 775 m, 26 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Andrew BarnettBF A Bushflyers ACT32:245:36
2Ben GoonanBG V Bendigo Orienteers36:57+4:336:23
3Bruce ArthurMF V Melbourne Forest Racers38:17+5:536:37
4David BrownridgeBG V Bendigo Orienteers40:27+8:037:00
5Christopher NauntonBG V Bendigo Orienteers41:22+8:587:09 Download route in GPX format
6Simon RouseDR V Dandenong Ranges Orienteering42:35+10:117:22
7Brody McCarthyYV V Yarra Valley Orienteering Club45:33+13:097:53
8Jimmy CameronBG V Bendigo Orienteers46:27+14:038:02
9Andrew CameronBG V Bendigo Orienteers48:10+15:468:20
10Martin SteerDR V Dandenong Ranges Orienteering49:25+17:018:33
11Richard GoonanBG V Bendigo Orienteers49:38+17:148:35
12Ted van GeldermalsenYV V Yarra Valley Orienteering Club50:44+18:208:47
13Clare BrownridgeBG V Bendigo Orienteers51:58+19:348:59
14Ilka BarrBG V Bendigo Orienteers56:07+23:439:43
15Roch PrendergastEU V Eureka Orienteers57:28+25:049:57
16Lachlan CherryBG V Bendigo Orienteers58:32+26:0810:08
17Jarrod HarrisDR V Dandenong Ranges Orienteering58:39+26:1510:09
18Ian DaviesDR V Dandenong Ranges Orienteering1:02:52+30:2810:53
19Neil BarrBG V Bendigo Orienteers1:06:47+34:2311:33
20Julie FlynnBG V Bendigo Orienteers1:07:27+35:0311:40
21John CarberryNE V Nillumbik Emus Orienteering Cl1:07:32+35:0811:41
22Jayne SalesMF V Melbourne Forest Racers1:11:02+38:3812:18
23Gary BuchanEU V Eureka Orienteers1:12:15+39:5112:30
24Andrew WallaceBG V Bendigo Orienteers1:13:09+40:4512:40
25Janine SteerDR V Dandenong Ranges Orienteering1:14:38+42:1412:55
26Ian CollinsTK V Tuckonie Orienteering Club1:29:55+57:3115:34

2

4 550 m, 14 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Mason ArthurMF V Melbourne Forest Racers36:157:58
2Don CherryBG V Bendigo Orienteers45:20+9:059:57
3Henry CameronBG V Bendigo Orienteers45:34+9:1910:00
4Sarah DaviesDR V Dandenong Ranges Orienteering48:11+11:5610:35
5Leisha MaggsBG V Bendigo Orienteers48:27+12:1210:38
6Cormac McCarthyYV V Yarra Valley Orienteering Club50:06+13:5111:00
7Charles BrownridgeBG V Bendigo Orienteers53:49+17:3411:49
8Warwick DavisTK V Tuckonie Orienteering Club1:03:39+27:2413:59
9Peter SearleBG V Bendigo Orienteers1:06:40+30:2514:39
10Margi FreemantleYV V Yarra Valley Orienteering Club1:11:23+35:0815:41
11Peter PrimeTK V Tuckonie Orienteering Club1:13:28+37:1316:08
12Terry DavidsonBG V Bendigo Orienteers1:20:46+44:3117:45
13Shelia CollsYV V Yarra Valley Orienteering Club1:41:24+1:05:0922:17
Prue DobbinBK V Bayside Kangaroos Orienteersmispunched

3

3 425 m, 11 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Torren ArthurMF V Melbourne Forest Racers26:307:44
2Reuben CameronBG V Bendigo Orienteers36:45+10:1510:43
3Bob CameronBG V Bendigo Orienteers53:04+26:3415:29
4Lorraine LevershaBG V Bendigo Orienteers1:00:08+33:3817:33
5Dennis TrewinBF A Bushflyers ACT1:01:10+34:4017:51
6Jocelyn WattsYV V Yarra Valley Orienteering Club1:04:13+37:4318:44
7Pam PrimeTK V Tuckonie Orienteering Club1:11:40+45:1020:55
8Dianne SearleBG V Bendigo Orienteers1:21:14+54:4423:43
Judy PrendergastEU V Eureka Orienteersdid not finish
Raelee EenjesBG V Bendigo Orienteersdid not finish
Susan DavidsonBG V Bendigo Orienteersdid not finish

4

2 450 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Charlotte OughBG V Bendigo Orienteers46:3218:59
2Xavier OughBG V Bendigo Orienteers46:33+0:0119:00
3Jack BarianosBG V Bendigo Orienteers54:26+7:5422:13
4Verna GreenhalghBG V Bendigo Orienteers1:06:55+20:2327:18
5Rick McDonaldBG V Bendigo Orienteers1:09:12+22:4028:14

Please report errors in the result list to the organiser.