Orienteering Australia

Official results for Bendigo Rocks 2 - Kooyoora Gullies

Event informationShow result list by classPress result listUpload routePrint

Name: Bendigo Rocks 2 - Kooyoora Gullies
Organiser: Bendigo Orienteers
Date: Saturday 23 June 2018

BF A Bushflyers ACT

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
1Andrew Barnett1 (26)32:245:36
5Dennis Trewin3 (8)1:01:10+34:4017:51

BG V Bendigo Orienteers

29 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
1Charlotte Ough4 (5)46:3218:59
2Don Cherry2 (14)45:20+9:059:57
2Reuben Cameron3 (8)36:45+10:1510:43
2Ben Goonan1 (26)36:57+4:336:23
2Xavier Ough4 (5)46:33+0:0119:00
3Jack Barianos4 (5)54:26+7:5422:13
3Henry Cameron2 (14)45:34+9:1910:00
3Bob Cameron3 (8)53:04+26:3415:29
4David Brownridge1 (26)40:27+8:037:00
4Verna Greenhalgh4 (5)1:06:55+20:2327:18
4Lorraine Leversha3 (8)1:00:08+33:3817:33
5Rick McDonald4 (5)1:09:12+22:4028:14
5Christopher Naunton1 (26)41:22+8:587:09Download route in GPX format
5Leisha Maggs2 (14)48:27+12:1210:38
7Charles Brownridge2 (14)53:49+17:3411:49
8Dianne Searle3 (8)1:21:14+54:4423:43
8Jimmy Cameron1 (26)46:27+14:038:02
9Peter Searle2 (14)1:06:40+30:2514:39
9Andrew Cameron1 (26)48:10+15:468:20
11Richard Goonan1 (26)49:38+17:148:35
12Terry Davidson2 (14)1:20:46+44:3117:45
13Clare Brownridge1 (26)51:58+19:348:59
14Ilka Barr1 (26)56:07+23:439:43
16Lachlan Cherry1 (26)58:32+26:0810:08
19Neil Barr1 (26)1:06:47+34:2311:33
20Julie Flynn1 (26)1:07:27+35:0311:40
24Andrew Wallace1 (26)1:13:09+40:4512:40
Raelee Eenjes3 (8)did not finish
Susan Davidson3 (8)did not finish

BK V Bayside Kangaroos Orienteers

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
Prue Dobbin2 (14)mispunched

DR V Dandenong Ranges Orienteering

6 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
4Sarah Davies2 (14)48:11+11:5610:35
6Simon Rouse1 (26)42:35+10:117:22
10Martin Steer1 (26)49:25+17:018:33
17Jarrod Harris1 (26)58:39+26:1510:09
18Ian Davies1 (26)1:02:52+30:2810:53
25Janine Steer1 (26)1:14:38+42:1412:55

EU V Eureka Orienteers

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
15Roch Prendergast1 (26)57:28+25:049:57
23Gary Buchan1 (26)1:12:15+39:5112:30
Judy Prendergast3 (8)did not finish

MF V Melbourne Forest Racers

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
1Torren Arthur3 (8)26:307:44
1Mason Arthur2 (14)36:157:58
3Bruce Arthur1 (26)38:17+5:536:37
22Jayne Sales1 (26)1:11:02+38:3812:18

NE V Nillumbik Emus Orienteering Cl

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
21John Carberry1 (26)1:07:32+35:0811:41

TK V Tuckonie Orienteering Club

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
7Pam Prime3 (8)1:11:40+45:1020:55
8Warwick Davis2 (14)1:03:39+27:2413:59
11Peter Prime2 (14)1:13:28+37:1316:08
26Ian Collins1 (26)1:29:55+57:3115:34

YV V Yarra Valley Orienteering Club

6 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
6Jocelyn Watts3 (8)1:04:13+37:4318:44
6Cormac McCarthy2 (14)50:06+13:5111:00
7Brody McCarthy1 (26)45:33+13:097:53
10Margi Freemantle2 (14)1:11:23+35:0815:41
12Ted van Geldermalsen1 (26)50:44+18:208:47
13Shelia Colls2 (14)1:41:24+1:05:0922:17

Please report errors in the result list to the organiser.