Orienteering Australia

Official results for Bendigo Bush Classic 9 - Upper Crusoe

Event informationShow result list by classShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Bendigo Bush Classic 9 - Upper Crusoe
Organiser: Bendigo Orienteers
Date: Saturday 7 July 2018

BG V Bendigo Orienteers

30 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Jimmy Cameron2 (13)37:086:52
1Katherine McMillan4 (7)45:1113:47
1Ben Goonan1 (9)44:425:55
2Andrew Cameron2 (13)43:23+6:158:02
2Lawrie Edward3 (14)41:54+2:2611:05
2Xavier Ough4 (7)45:34+0:2313:54
2Charlotte Ough5 (5)34:16+2:5916:30
2Richard Goonan1 (9)47:08+2:266:14
3Rick McDonald4 (7)52:57+7:4616:10
3Colin Walker3 (14)43:37+4:0911:33
4Shayne Hill1 (9)54:13+9:317:10
4Neil Barr2 (13)55:13+18:0510:13
4Ebony Naunton5 (5)39:00+7:4318:47
4Jack Barianos4 (7)1:00:40+15:2918:31
5Iain McDonald2 (13)56:15+19:0710:25
5Akira Hill5 (5)49:08+17:5123:40
6Derek Morris1 (9)1:13:22+28:409:43
6Terry Davidson3 (14)54:19+14:5114:23
6Chris Creely2 (13)57:50+20:4210:42
7Julie Flynn2 (13)58:12+21:0410:46
7Lorraine Leversha3 (14)55:19+15:5114:39
8Charles Brownridge2 (13)1:04:21+27:1311:55
9Andrew Wallace1 (9)1:22:52+38:1010:58
9James O'Sullivan3 (14)1:02:03+22:3516:26
9Caitlyn Steer2 (13)1:06:34+29:2612:19
10Peter Forbes2 (13)1:21:36+44:2815:06
11Heather Jones2 (13)1:22:49+45:4115:20
12David Jones2 (13)1:24:16+47:0815:36
12John Steer3 (14)1:17:04+37:3620:24
13John Chellew2 (13)1:35:35+58:2717:42

BK V Bayside Kangaroos Orienteers

5 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Tim Hatley1 (9)53:24+8:427:04
7Pat Mews4 (7)1:19:35+34:2424:18
8Steve Leicester1 (9)1:21:44+37:0210:49
10Elizabeth Hatley3 (14)1:04:23+24:5517:03
Dennis Mews3 (14)mispunched

DR V Dandenong Ranges Orienteering

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Martin Steer2 (13)49:37+12:299:11
4Janine Steer3 (14)46:23+6:5512:17

EU V Eureka Orienteers

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Judy Prendergast4 (7)1:04:06+18:5519:34
7Roch Prendergast1 (9)1:21:19+36:3710:46

NE V Nillumbik Emus Orienteering Cl

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Peter Hill3 (14)39:2810:27

VIC Victoria - No Club

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Myan Parker5 (5)31:1715:04
3Jazlyn Ball5 (5)34:50+3:3316:47
6Willow Rosewarne4 (7)1:08:33+23:2220:55
Rob Rendell3 (14)mispunched

YV V Yarra Valley Orienteering Club

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Ted van Geldermalsen1 (9)1:07:12+22:308:54
5Ruth Goddard3 (14)54:02+14:3414:18
8Margi Freemantle3 (14)57:17+17:4915:10
11David Goddard3 (14)1:09:12+29:4418:19

Please report errors in the result list to the organiser.