Orienteering Australia

Official results for Grand Tour of Bendigo Urban Mining

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Grand Tour of Bendigo Urban Mining
Organiser: Bendigo Orienteers
Date: Sunday 22 July 2018

1

8 200 m, 19 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Bruce ArthurMF V51:166:15
2Ben GoonanBG V52:15+0:596:22
3David BrownridgeBG V57:14+5:586:58
4Richard GoonanBG V59:22+8:067:14
5Belinda LawfordAO A1:02:52+11:367:40
6Michael LoughnanBG V1:06:09+14:538:04
7Geoff LawfordEU V1:09:34+18:188:29
8Clare BrownridgeBG V1:11:18+20:028:41
9Rod GrayEU V1:11:33+20:178:43
10Ted van GeldermalsenYV V1:15:51+24:359:15
11Mark BaxterNo club membership1:21:55+30:399:59
12Warwick DavisTK V1:27:23+36:0710:39
13Martin SteerDR V1:31:02+39:4611:06
14Linnea KarjalainenMF V1:31:57+40:4111:12
15Ian DaviesDR V1:35:22+44:0611:37
16Teemu KarjalainenMF V1:43:37+52:2112:38
17Andrew WallaceBG V1:50:56+59:4013:31
18Darren EenjesBG V2:02:34+1:11:1814:56
Ian CollinsTK Vdid not finish

2

6 200 m, 27 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Mason ArthurMF V52:208:26
2Ilka BarrBG V1:01:46+9:269:57
3Serryn EenjesBG V1:03:44+11:2410:16
4Roch PrendergastEU V1:07:55+15:3510:57
5Alex TarrYV V1:09:04+16:4411:08
6Peter PrimeTK V1:13:17+20:5711:49
7Nick ByrneBG V1:15:50+23:3012:13
8Hugo ByrneBG V1:16:55+24:3512:24
9Julie FlynnBG V1:16:58+24:3812:24
10Isobel ByrneBG V1:18:01+25:4112:35
11Jacqui KneeBG V1:18:10+25:5012:36
12Charles BrownridgeBG V1:21:44+29:2413:10
13James LoveDR V1:23:05+30:4513:24
14Sue KeyMF V1:26:18+33:5813:55
15Janine SteerDR V1:27:25+35:0514:05
16Colin WalkerBG V1:31:33+39:1314:45
17Daryl FleayBG V1:32:51+40:3114:58
18Peter SearleBG V1:34:10+41:5015:11
19Wendy TavernaCH V2:06:44+1:14:2420:26
Sophia TavernaCH Vmispunched
David JonesBG Vdid not finish
Heather JonesBG Vdid not finish
Margi FreemantleYV Vdid not finish
Sarah DaviesDR Vdid not finish
Amber LouwNo club membershipdid not finish
Eric LouwDR Vdid not finish
Peter GalvinBG Vdid not finish

3

4 150 m, 9 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Nigel McGuckianBG V48:4411:44
2Dennis MewsBK V1:06:04+17:2015:55
3Pat MewsBK V1:06:10+17:2615:56
4Dennis TrewinNo club membership1:09:10+20:2616:40
5David GoddardYV V1:12:20+23:3617:25
6Ruth GoddardYV V1:13:58+25:1417:49
7Dianne SearleBG V1:20:57+32:1319:30
8Pam PrimeTK V1:27:15+38:3121:01
9Judy PrendergastEU V2:10:58+1:22:1431:33

4

2 550 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Sammy LoveDR V1:07:5526:38

Please report errors in the result list to the organiser.