Orienteering Australia

Official results for Bendigo Bush Classic 13 - Pilchers Bridge Central

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Bendigo Bush Classic 13 - Pilchers Bridge Central
Organiser: Bendigo Orienteers
Date: Saturday 18 August 2018

1

7 550 m, 7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Ben GoonanBG V Bendigo Orienteers42:075:34
2Richard GoonanBG V Bendigo Orienteers44:57+2:505:57
3Warwick DavisTK V Tuckonie Orienteering Club56:33+14:267:29
4Ross SlaterBG V Bendigo Orienteers1:06:11+24:048:45
5Neil BarrBG V Bendigo Orienteers1:08:26+26:199:03
6John CarberryNE V Nillumbik Emus Orienteering Cl1:15:01+32:549:56
7Andrew WallaceBG V Bendigo Orienteers1:40:34+58:2713:19

2

5 275 m, 9 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Andrew CameronBG V Bendigo Orienteers37:507:10
2Henry CameronBG V Bendigo Orienteers42:46+4:568:06
3Archie NeylonBG V Bendigo Orienteers44:18+6:288:23
4Charles BrownridgeBG V Bendigo Orienteers56:21+18:3110:40
5Peter PrimeTK V Tuckonie Orienteering Club58:05+20:1511:00
6Jenny BallBG V Bendigo Orienteers1:12:49+34:5913:48
7Terry GavaghanTK V Tuckonie Orienteering Club1:15:34+37:4414:19
8Lorraine LevershaBG V Bendigo Orienteers1:18:00+40:1014:47
Martin KozmaBK V Bayside Kangaroos Orienteersmispunched

3

3 925 m, 12 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1James LoveDR V Dandenong Ranges Orienteering36:449:21
2Amos WalzBG V Bendigo Orienteers37:01+0:179:25
3Courtney KrawecOV/No club Orienteering Victoria42:50+6:0610:54
4Reuben CameronBG V Bendigo Orienteers44:37+7:5311:22
5Terry DavidsonBG V Bendigo Orienteers54:46+18:0213:57
6Katherine McMillanBG V Bendigo Orienteers57:37+20:5314:40
7Wayne LoveDR V Dandenong Ranges Orienteering1:00:01+23:1715:17
8Anne GarveyTK V Tuckonie Orienteering Club1:22:12+45:2820:56
9Pam PrimeTK V Tuckonie Orienteering Club1:24:49+48:0521:36
10Peter HillNE V Nillumbik Emus Orienteering Cl1:29:44+53:0022:51
11Lincoln ErmNE V Nillumbik Emus Orienteering Cl1:33:18+56:3423:46
Bob CameronBG V Bendigo Orienteersmispunched

4

2 650 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Arron HutcheonOV/No club Orienteering Victoria28:5210:53
2Ebony NauntonBG V Bendigo Orienteers40:10+11:1815:09
3Verna GreenhalghBG V Bendigo Orienteers1:03:08+34:1623:49

5

2 375 m, 6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Connor MartonOV/No club Orienteering Victoria38:2016:08
2Addison HutcheonOV/No club Orienteering Victoria38:29+0:0916:12
3Sammy LoveDR V Dandenong Ranges Orienteering42:22+4:0217:50
4Clementine NeylonBG V Bendigo Orienteers42:45+4:2518:00
5Jack BarianosBG V Bendigo Orienteers42:58+4:3818:05
6Rebecca NeylonBG V Bendigo Orienteers43:51+5:3118:27

Please report errors in the result list to the organiser.