Orienteering Australia

Official results for Bendigo Bush Classic 14 - Sedgwick South

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Bendigo Bush Classic 14 - Sedgwick South
Organiser: Bendigo Orienteers
Date: Saturday 25 August 2018

1

6 425 m, 7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Bruce ArthurMF V Melbourne Forest Racers40:076:14
2Ben GoonanBG V Bendigo Orienteers44:49+4:426:58
3Richard GoonanBG V Bendigo Orienteers46:54+6:477:17
4Jim RussellBG V Bendigo Orienteers54:24+14:178:28
5Martin SteerDR V Dandenong Ranges Orienteering56:14+16:078:45
6Ross SlaterBG V Bendigo Orienteers1:12:29+32:2211:16
7Andrew WallaceBG V Bendigo Orienteers1:44:04+1:03:5716:11

2

5 000 m, 14 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Iain McDonaldBG V Bendigo Orienteers44:228:52
2Henry CameronBG V Bendigo Orienteers45:05+0:439:01
3Andrew CameronBG V Bendigo Orienteers45:32+1:109:06
4Michael LoughnanBG V Bendigo Orienteers46:07+1:459:13
5Callum WhiteYV V Yarra Valley Orienteering Club47:25+3:039:29
6Archie NeylonBG V Bendigo Orienteers53:26+9:0410:41
7Tony RadfordBG V Bendigo Orienteers54:10+9:4810:50
8Jacqui KneeBG V Bendigo Orienteers1:03:27+19:0512:41
9Peter PrimeTK V Tuckonie Orienteering Club1:04:13+19:5112:50
10Charles BrownridgeBG V Bendigo Orienteers1:09:43+25:2113:56
11Prue DobbinBK V Bayside Kangaroos Orienteers1:19:08+34:4615:49
12Peter SearleBG V Bendigo Orienteers1:26:05+41:4317:13
13Jenny BallBG V Bendigo Orienteers1:37:22+53:0019:28
14Catherine ben BraceOV/No club Orienteering Victoria1:43:44+59:2220:44

3

3 400 m, 21 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Phil RobertsonBG V Bendigo Orienteers30:399:00
2Sophia TavernaCH V Central Highlands Orienteering36:50+6:1110:50
3Serryn EenjesBG V Bendigo Orienteers37:18+6:3910:58
4Amos WalzBG V Bendigo Orienteers37:38+6:5911:04
5Warwick DavisTK V Tuckonie Orienteering Club40:15+9:3611:50
6Katherine McMillanBG V Bendigo Orienteers43:44+13:0512:51
7Jeff SuttonOV/No club Orienteering Victoria46:08+15:2913:34
8Raelee EenjesBG V Bendigo Orienteers47:17+16:3813:54
9Gary GrealyBG V Bendigo Orienteers48:01+17:2214:07
10Heather O`DonnellYV V Yarra Valley Orienteering Club48:04+17:2514:08
11Jemima Bradfield SmithCH V Central Highlands Orienteering49:07+18:2814:26
12Ken DowlingEU V Eureka Orienteers51:01+20:2215:00
13Ruth GoddardYV V Yarra Valley Orienteering Club51:37+20:5815:10
14Peter ForbesBG V Bendigo Orienteers53:35+22:5615:45
15Wendy TavernaCH V Central Highlands Orienteering1:04:37+33:5819:00
16Anne GarveyTK V Tuckonie Orienteering Club1:04:56+34:1719:05
17David GoddardYV V Yarra Valley Orienteering Club1:08:57+38:1820:16
18Terry DavidsonBG V Bendigo Orienteers1:11:46+41:0721:06
19Pam PrimeTK V Tuckonie Orienteering Club1:36:17+1:05:3828:19
Dale TavernaCH V Central Highlands Orienteeringmispunched
Anitra DowlingEU V Eureka Orienteersdid not finish

4

2 125 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Rebecca NeylonBG V Bendigo Orienteers30:3214:22
2Verna GreenhalghBG V Bendigo Orienteers39:49+9:1718:44
3Dianne SearleBG V Bendigo Orienteers49:26+18:5423:15
4Connor MartinOV/No club Orienteering Victoria1:12:17+41:4534:00
5Charli WebbOV/No club Orienteering Victoria1:12:44+42:1234:13

5

2 425 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Jack BarianosBG V Bendigo Orienteers33:2813:48

Please report errors in the result list to the organiser.