Orienteering Australia

Official results for Bendigo Bush Classic 16 - Bullock Track

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Bendigo Bush Classic 16 - Bullock Track
Organiser: Bendigo Orienteers
Date: Saturday 15 September 2018

1

8 275 m, 6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Richard GoonanBG V Bendigo Orienteers43:285:15
2Ben GoonanBG V Bendigo Orienteers43:39+0:115:16
3Leisha MaggsBG V Bendigo Orienteers1:04:07+20:397:44
4Ted van GeldermalsenYV V Yarra Valley Orienteering Club1:08:39+25:118:17
5Andrew WallaceBG V Bendigo Orienteers1:22:46+39:1810:00
6John CarberryNE V Nillumbik Emus Orienteering Cl2:02:48+1:19:2014:50

2

5 825 m, 10 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Mark BaxterNE V Nillumbik Emus Orienteering Cl43:127:24
2Stephen BirdBK V Bayside Kangaroos Orienteers1:08:24+25:1211:44
3Derek MorrisBG V Bendigo Orienteers1:19:04+35:5213:34
4Jenny BallBG V Bendigo Orienteers1:57:11+1:13:5920:07
Tony RadfordBG V Bendigo Orienteersmispunched
Peter ForbesBG V Bendigo Orienteersmispunched
Stephen CollinsBK V Bayside Kangaroos Orienteersdid not finish
Peter PrimeTK V Tuckonie Orienteering Clubdid not finish
Julie FlynnBG V Bendigo Orienteersdid not finish
Archie NeylonBG V Bendigo Orienteersdid not finish

3

4 050 m, 17 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Don CherryBG V Bendigo Orienteers30:027:24
2John WilkinsonBG V Bendigo Orienteers32:23+2:217:59
3Sophie TavernaCH V Central Highlands Orienteering33:27+3:258:15
4Peter HillNE V Nillumbik Emus Orienteering Cl33:41+3:398:19
5Amos WalzBG V Bendigo Orienteers34:05+4:038:24
6Charles BrownridgeBG V Bendigo Orienteers41:38+11:3610:16
7Ruth GoddardYV V Yarra Valley Orienteering Club46:52+16:5011:34
8Margi FreemantleYV V Yarra Valley Orienteering Club47:52+17:5011:49
9Shelia CollsYV V Yarra Valley Orienteering Club53:46+23:4413:16
10David GoddardYV V Yarra Valley Orienteering Club57:28+27:2614:11
11Peter DalwoodDR V Dandenong Ranges Orienteering57:50+27:4814:16
12Philippa Lohmeyer-CollinsBK V Bayside Kangaroos Orienteers1:02:30+32:2815:25
13Ryley FieldOV/No club Orienteering Victoria1:22:26+52:2420:21
14Karina CherryBG V Bendigo Orienteers1:22:28+52:2620:21
15Dale TavernaCH V Central Highlands Orienteering1:40:19+1:10:1724:46
Pam PrimeTK V Tuckonie Orienteering Clubmispunched
Lorraine LevershaBG V Bendigo Orienteersmispunched

4

2 850 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Wendy TavernaCH V Central Highlands Orienteering20:127:05
2Rebecca NeylonBG V Bendigo Orienteers33:26+13:1411:43
3Viv McMillanBG V Bendigo Orienteers39:21+19:0913:48
4Pamela KingDR V Dandenong Ranges Orienteering1:01:56+41:4421:43

5

2 375 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Connor MartinBG V Bendigo Orienteers44:0418:33
Luke MathesonOV/No club Orienteering Victoriamispunched
Jye MathesonOV/No club Orienteering Victoriamispunched

Please report errors in the result list to the organiser.