Orienteering Australia

Official results for Bendigo Bush Classic 17 - Fiddlers Green

Event informationShow result list by classPress result listUpload routePrint

Name: Bendigo Bush Classic 17 - Fiddlers Green
Organiser: Bendigo Orienteers
Date: Saturday 22 September 2018

BG V Bendigo Orienteers

39 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Jimmy Cameron2 (14)44:187:56
1Joshua Feuerherdt5 (5)17:466:50
1Archie Neylon3 (20)27:187:54
1Raelee Eenjes4 (6)39:1011:36
1Ben Goonan1 (9)45:146:01
2Viv McMillan4 (6)45:09+5:5913:22
2Serryn Eenjes3 (20)33:32+6:149:43
2Matthew Schepisi1 (9)47:30+2:166:20
2Charlotte Ough5 (5)30:43+12:5711:48
2Michael Loughnan2 (14)45:53+1:358:13
3Craig Feuerherdt1 (9)48:43+3:296:29
3Rebecca Neylon4 (6)50:40+11:3015:00
4Andrew Cameron2 (14)51:29+7:119:14
4Darren Eenjes3 (20)37:38+10:2010:54
4Jack Barianos5 (5)38:59+21:1314:59
4Richard Goonan1 (9)52:11+6:576:57
5Henry Cameron3 (20)42:56+15:3812:26
5Leisha Maggs2 (14)58:13+13:5510:26
5Xavier Ough5 (5)43:40+25:5416:47
6Verna Greenhalgh4 (6)1:38:50+59:4029:17
6Heather Jones2 (14)1:04:17+19:5911:31
6Jim Russell1 (9)1:05:30+20:168:44
7Kerryn Searle2 (14)1:04:52+20:3411:38
7Daryl Fleay3 (20)44:37+17:1912:55
8Julie Flynn2 (14)1:04:54+20:3611:38
8Ross Slater1 (9)1:11:25+26:119:31
9Charles Brownridge2 (14)1:05:03+20:4511:40
10Tony Radford2 (14)1:08:22+24:0412:15
10Alison Radford3 (20)55:35+28:1716:06
12Jenny Ball2 (14)1:16:26+32:0813:42
12Lorraine Leversha3 (20)57:40+30:2216:42
13David Jones2 (14)1:19:46+35:2814:18
13Terry Davidson3 (20)58:42+31:2417:00
14Peter Searle2 (14)1:32:57+48:3916:40
16Amos Walz3 (20)1:05:26+38:0818:57
19Dianne Searle3 (20)1:20:10+52:5223:14
Lachlan Cherry1 (9)did not finish
Lachlan Feuerherdt3 (20)did not finish
Luke Feuerherdt4 (6)did not finish

BK V Bayside Kangaroos Orienteers

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Claire Adams4 (6)1:07:02+27:5219:51
5Hannah Adams4 (6)1:07:04+27:5419:52
9Geoff Adams3 (20)52:43+25:2515:16

EU V Eureka Orienteers

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Kyhil Duggan5 (5)34:51+17:0513:24
5Aislinn Prendergast1 (9)53:22+8:087:06
7Roch Prendergast1 (9)1:07:53+22:399:03
20Judy Prendergast3 (20)1:39:01+1:11:4328:42

NE V Nillumbik Emus Orienteering Cl

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Peter Hill3 (20)35:30+8:1210:17

OV/No club Orienteering Victoria

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Evan Barr2 (14)46:01+1:438:15
Rachel Chipman2 (14)did not finish

TK V Tuckonie Orienteering Club

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Paul Elam3 (20)43:56+16:3812:44
17Anne Garvey3 (20)1:10:34+43:1620:27

YV V Yarra Valley Orienteering Club

7 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Margi Freemantle3 (20)46:53+19:3513:35
9Ted van Geldermalsen1 (9)1:12:47+27:339:42
11Ruth Goddard3 (20)56:15+28:5716:18
11Andrew Mason2 (14)1:12:13+27:5512:57
14Kathy Liley3 (20)1:02:45+35:2718:11
15Alex Sinickas3 (20)1:03:47+36:2918:29
18David Goddard3 (20)1:11:36+44:1820:45

Please report errors in the result list to the organiser.