Orienteering Australia

Official results for NavDash 3 John Curtin School of the Arts

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: NavDash 3 John Curtin School of the Arts
Organisers: Orienteering WA / Wullundigong Orienteers of the West
Date: Sunday 22 April 2018

Long

2 300 m, 49 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Bjarne FriedrichsMTV Seesen14:166:12
2Sten ClaessensKulgun 225 Orienteers15:33+1:176:45 Download route in GPX format
3Oliver MartinWullundigong Orienteers of the16:07+1:517:00
4Andries Louis SwartKulgun 225 Orienteers16:22+2:067:06
5Jo Anna MaynardBibbulmun Orienteers17:02+2:467:24
6Hadrien DevillepoixBibbulmun Orienteers17:18+3:027:31 Download route in GPX format
7Craig DuftyBibbulmun Orienteers17:51+3:357:45
8Cameron DuncanWullundigong Orienteers of the18:04+3:487:51
9Nick DaleLOST18:22+4:067:59
10Paul DowlingBibbulmun Orienteers18:40+4:248:06
11Dmitri KhlebnilkovNo club membership19:23+5:078:25
12Andrew MartinWullundigong Orienteers of the19:29+5:138:28
13Ceri PassKulgun 225 Orienteers20:11+5:558:46
14Jenny CasanovaWallaringa Orienteering Club20:15+5:598:48
15Graham BraidKulgun 225 Orienteers20:24+6:088:52
16Edward FinnieWullundigong Orienteers of the21:31+7:159:21
17Edward PlummerLOST21:32+7:169:21
18Jordan NeillSouth-West Orienteering Trekke21:47+7:319:28
19Shaun RichardsWullundigong Orienteers of the22:03+7:479:35
20Eleanor SansomBibbulmun Orienteers22:12+7:569:39
21Graeme HarrisWullundigong Orienteers of the22:20+8:049:42
22Mason EvesBibbulmun Orienteers22:30+8:149:46
23Sarah RichardsWullundigong Orienteers of the22:47+8:319:54
24Mal NeillSouth-West Orienteering Trekke22:48+8:329:54
25Michael DuftyBibbulmun Orienteers22:52+8:369:56
26Veronica VavrovaKulgun 225 Orienteers23:11+8:5510:04
27Noel SchoknechtLOST23:27+9:1110:11
28Rob WestBibbulmun Orienteers23:33+9:1710:14
29Adam BinksBibbulmun Orienteers24:07+9:5110:29
30Ron MarcusWullundigong Orienteers of the24:12+9:5610:31
31Anton KhlebnikovNo club membership24:36+10:2010:41
32Vanessa SmithKulgun 225 Orienteers24:59+10:4310:51
33Paul ReddingLOST26:36+12:2011:33
34Richard MatthewsLOST27:42+13:2612:02
35Patrick DuftyBibbulmun Orienteers27:43+13:2712:03
36Maurice PattenRed Roos27:56+13:4012:08
37Mike HoweLOST29:33+15:1712:50
38Dan GreigWullundigong Orienteers of the31:21+17:0513:37
39Andrea EvesKulgun 225 Orienteers31:37+17:2113:44
40Helen BaileyLOST33:03+18:4714:22
41Phil DuftyBibbulmun Orienteers33:32+19:1614:34
42Ewen TempletonBayside Kangaroos Orienteers34:05+19:4914:49
43Helen PostWullundigong Orienteers of the35:32+21:1615:26
44Vera KhlebnilkovNo club membership35:40+21:2415:30
45Don MasonSouth-West Orienteering Trekke38:50+24:3416:53
46Moreen CoxLOST44:52+30:3619:30
47Michelle MartinWullundigong Orienteers of the44:55+30:3919:31
Brian AustinWullundigong Orienteers of themispunched
Rachel WestBibbulmun Orienteersmispunched

Short

1 600 m, 20 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Liam DuftyBibbulmun Orienteers17:5411:11
2Anthea ReddingLOST18:07+0:1311:19
3Oskar ZalstrousNo club membership19:00+1:0611:52
4Tony SimpkinsLOST21:21+3:2713:20
5Coreen MaynardBibbulmun Orienteers21:58+4:0413:43
6Kate BraidKulgun 225 Orienteers22:26+4:3214:01
7Joseph ColemanKulgun 225 Orienteers24:13+6:1915:08
8Ken BrownlieWullundigong Orienteers of the27:03+9:0916:54
9Nicolette FinnieWullundigong Orienteers of the27:30+9:3617:11
10Carol BrownlieWullundigong Orienteers of the29:16+11:2218:17
11Jenelle TempletonNillumbik Emus Orienteering Cl29:25+11:3118:23
12Nicole DavisLOST30:11+12:1718:51
13Lois WestBibbulmun Orienteers31:06+13:1219:26
14Peter MaloneyNillumbik Emus Orienteering Cl31:55+14:0119:56
15Penny DuftyBibbulmun Orienteers34:15+16:2121:24
16Toni FrankBibbulmun Orienteers39:33+21:3924:43
17Russell DuftyBibbulmun Orienteers40:16+22:2225:10
18Melinda RichardsWullundigong Orienteers of the43:42+25:4827:18
19Anne AustinWullundigong Orienteers of the56:42+38:4835:26
Mal NeillSouth-West Orienteering Trekkemispunched

LongUno

2 300 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Tony SimpkinsLOST22:349:48
2Melissa PowellNo club membership27:23+4:4911:54
3Rhys VineNo club membership33:46+11:1214:40

ShortUno

1 600 m, 7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Bjarne FriedrichsNo club membership10:286:32
2Hadrien DevillepoixBibbulmun Orienteers12:38+2:107:53
3Andrew MartinWullundigong Orienteers of the14:36+4:089:07
4Graham BraidKulgun 225 Orienteers16:01+5:3310:00
5Graeme HarrisWullundigong Orienteers of the16:30+6:0210:18
6Eleanor SansomLOST19:04+8:3611:55
Oliver MartinWullundigong Orienteers of themispunched

Easy

1 400 m, 8 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Lachlan BraidKulgun 225 Orienteers16:1511:36
2Rohan BraidKulgun 225 Orienteers24:06+7:5117:12
3Rohan ReddingLOST26:30+10:1518:55
4Tristan MerrittLOST30:41+14:2621:55
5Grant+3 Rushby.42:52+26:3730:37
6Chris Acklin.44:00+27:4531:25
Amy DuftyBibbulmun Orienteersmispunched
Rhys VineNo club membershipmispunched

EasyUno

1 400 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Liam DuftyBibbulmun Orienteers9:507:01
2Kate BraidKulgun 225 Orienteers10:33+0:437:32
3Joseph ColemanKulgun 225 Orienteers10:45+0:557:40

Please report errors in the result list to the organiser.