Orienteering Australia

Official results for NavDash 4 Garvey Park

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: NavDash 4 Garvey Park
Organisers: Bibbulmun Orienteers / Orienteering Association of WA
Date: Sunday 29 April 2018

Long

2 700 m, 46 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Sten ClaessensKulgun 225 Orienteers19:517:21 Download route in GPX format
2Andries Louis SwartKulgun 225 Orienteers20:11+0:207:28
3Wayne EliotWullundigong Orienteers of the21:36+1:458:00
4Hadrien DevillepoixBibbulmun Orienteers21:37+1:468:00
5Cameron DuncanKulgun 225 Orienteers21:43+1:528:02
6Simon WindsorBibbulmun Orienteers22:10+2:198:12
7Nick DaleLOST22:26+2:358:18
8Rachel WestBibbulmun Orienteers22:37+2:468:22
9Bryce CrageBibbulmun Orienteers23:35+3:448:44 Download route in GPX format
10Graham BraidKulgun 225 Orienteers24:05+4:148:55
11Ceri PassKulgun 225 Orienteers24:30+4:399:04
12Veronika VavrovaKulgun 225 Orienteers24:50+4:599:11
13Jenny CasanovaWallaringa Orienteering Club25:11+5:209:19
14Robert GraiegLOST26:10+6:199:41
15Graeme HarrisWullundigong Orienteers of the26:52+7:019:57
16Lucy JarrettKulgun 225 Orienteers27:08+7:1710:02
17Michael DuftyBibbulmun Orienteers27:30+7:3910:11
18Codey YatesKulgun 225 Orienteers27:50+7:5910:18
19Ron MarcusWullundigong Orienteers of the27:54+8:0310:20
20Lily McFarlaneBibbulmun Orienteers28:24+8:3310:31
21Vanessa SmithKulgun 225 Orienteers28:29+8:3810:32
22Riley McFarlaneBibbulmun Orienteers28:57+9:0610:43
23Rob WestBibbulmun Orienteers28:59+9:0810:44
24Edward PlummerLOST30:09+10:1811:10
25Liam DuftyBibbulmun Orienteers30:34+10:4311:19
26Dion BennettNo club membership31:27+11:3611:38
27Maurice PattenRed Roos31:28+11:3711:39
28Paul JarrettKulgun 225 Orienteers31:56+12:0511:49
29Jennifer PorterLOST32:11+12:2011:55
30Sharon McFarlaneBibbulmun Orienteers32:42+12:5112:06
31Dan GreigWullundigong Orienteers of the32:49+12:5812:09
32Sarah RichardsWullundigong Orienteers of the33:44+13:5312:29
33Paul ReddingLOST34:37+14:4612:49
34Zali DaleLOST35:09+15:1813:01
35Adam BinksBibbulmun Orienteers35:15+15:2413:03
36Patrick DuftyBibbulmun Orienteers36:12+16:2113:24
37Mike HoweLOST36:24+16:3313:28
38Daniel MeeksWullundigong Orienteers of the36:35+16:4413:32
39Shaun RichardsWullundigong Orienteers of the37:05+17:1413:44
40Brian AustinWullundigong Orienteers of the37:44+17:5313:58
41Simon SpagnolLOST38:19+18:2814:11
42Helen BaileyLOST46:16+26:2517:08
43Andrea EvesBibbulmun Orienteers46:24+26:3317:11
44David PassKulgun 225 Orienteers49:10+29:1918:12
Phil TaylorLOSTmispunched
Frank+1 McGuireNo club membershipdid not finish

Short

2 000 m, 24 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Tony SimpkinsLOST22:4011:20 Download route in GPX format
2Noel SchoknechtLOST23:14+0:3411:37
3Ian FletcherLOST25:37+2:5712:48
4Anthea ReddingLOST27:43+5:0313:51
5Andrew ChiswellLOST36:09+13:2918:04
6Jenny KomyshanWullundigong Orienteers of the38:36+15:5619:18
7Kate BraidKulgun 225 Orienteers40:56+18:1620:28
8Jennifer BinnsLOST41:19+18:3920:39
9Janet FletcherLOST43:49+21:0921:54
10Toni FrankBibbulmun Orienteers45:54+23:1422:57
11Toivo PedasteLOST46:59+24:1923:29
12Jane Punyanitya +1LOST55:21+32:4127:40
13Sarah HayesNo club membership59:03+36:2329:31
14Melinda RichardsWullundigong Orienteers of the1:00:06+37:2630:03
15Moreen CoxLOST1:04:56+42:1632:28
16Anne AustinWullundigong Orienteers of the1:08:45+46:0534:22
17Wendy HobleyKulgun 225 Orienteers1:09:39+46:5934:49
18Tom BrownlieWullundigong Orienteers of the1:11:34+48:5435:47
19Ann +2 SmithsonNo club membership1:27:10+1:04:3043:35
Reece SwartKulgun 225 Orienteersmispunched
Ken BrownlieWullundigong Orienteers of themispunched
Alan CoxLOSTdid not finish
Rosemary KullmannLOSTdid not finish
Carter BennettNo club membershipdid not finish

Easy

1 500 m, 14 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Lachlan BraidKulgun 225 Orienteers15:2010:13
2Joseph ColemanKulgun 225 Orienteers23:46+8:2615:50
3Don YoungBibbulmun Orienteers25:01+9:4116:40
4Rohan BraidKulgun 225 Orienteers26:02+10:4217:21
5Chris+1 AcklinWullundigong Orienteers of the29:12+13:5219:28
6Grant+1 RushbyNo club membership29:13+13:5319:28
7Ruben ClaessensKulgun 225 Orienteers29:27+14:0719:38
8Anna +3 ThomsonNo club membership29:32+14:1219:41
9Peter GillonLOST30:26+15:0620:17
10Melanie ChiswellLOST31:19+15:5920:52
11Rohan ReddingLOST33:49+18:2922:32
12Conor ChiswellLOST34:10+18:5022:46
13Patrick +3 ShirrasNo club membership43:12+27:5228:48
14Kahrin RingehahnNo club membership1:07:02+51:4244:41

LongUno

2 700 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Tom BrownlieNo club membership24:529:12
2Tony SimpkinsLOST26:03+1:119:38

ShortUno

2 000 m, 7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Hadrien DeveillepoixBibbulmun Orienteers16:318:15
2Wayne EliotWullundigong Orienteers of the16:53+0:228:26
3Jenny CasanovaWallaringa Orienteering Club19:39+3:089:49
4Edward PlummerLOST20:06+3:3510:03
5Anna ThomsonNo club membership56:01+39:3028:00
6Grany +Chris RashbyNo club membership1:04:07+47:3632:03
7Ollie +Zac RashbyNo club membership1:04:10+47:3932:05

EasyUno

1 500 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Liam DuftyBibbulmun Orienteers12:478:31
2Simon + Sam WindsorBibbulmun Orienteers17:12+4:2511:28

Please report errors in the result list to the organiser.