Orienteering Australia

Official results for FootO 1 Edmund Rice College

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: FootO 1 Edmund Rice College
Organisers: Kulgun 225 Orienteers / Orienteering Association of WA
Date: Sunday 6 May 2018

H1

8 800 m, 7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Craig DuftyBibbulmun Orienteers1:04:167:18 Download route in GPX format
2Cameron DuncanKulgun 225 Orienteers1:22:16+18:009:20
3Dmitri Khlebnikovnone1:27:41+23:259:57
4Sten ClaessensKulgun 225 Orienteers1:30:16+26:0010:15 Download route in GPX format
5Andries Louis SwartKulgun 225 Orienteers1:32:09+27:5310:28
6Nick DaleLOST1:38:44+34:2811:13
Vanessa SmithKulgun 225 Orienteersdid not finish

H2

7 400 m, 11 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Rachel WestBibbulmun Orienteers1:06:328:59
2Graham BraidKulgun 225 Orienteers1:14:57+8:2510:07
3Luan SwartKulgun 225 Orienteers1:22:29+15:5711:08
4Tom BrownlieWullundigong Orienteers of the1:33:17+26:4512:36 Download route in GPX format
5Ceri PassKulgun 225 Orienteers1:34:41+28:0912:47
6Edward PlummerLOST1:45:40+39:0814:16
Maurice PattenRed Roosdid not finish
Robert GraiegLOSTdid not finish
Jo Anna MaynardBibbulmun Orienteersdid not finish
Steve Locknonedid not finish
Wayne EliotWullundigong Orienteers of thedid not finish

H3

5 200 m, 23 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Russell WadeWullundigong Orienteers of the56:5910:57
2Phil DuftyBibbulmun Orienteers1:01:17+4:1811:47
3Tony SimpkinsLOST1:02:23+5:2411:59
4Graeme HarrisWullundigong Orienteers of the1:02:34+5:3512:01 Download route in GPX format
5Dan GreigWullundigong Orienteers of the1:05:04+8:0512:30 Download route in GPX format
6Ian FletcherLOST1:05:38+8:3912:37
7Peter KomyshanWullundigong Orienteers of the1:08:23+11:2413:09
8Michael DuftyBibbulmun Orienteers1:08:55+11:5613:15 Download route in GPX format
9Mike SibbaldBibbulmun Orienteers1:17:28+20:2914:53
10Digby MercerWullundigong Orienteers of the1:18:45+21:4615:08
11Ron MarcusWullundigong Orienteers of the1:22:40+25:4115:53
12Mike HoweLOST1:27:33+30:3416:50
13Lily McFarlaneBibbulmun Orienteers1:30:46+33:4717:27
14Patrick DuftyBibbulmun Orienteers1:34:38+37:3918:11 Download route in GPX format
15Rosalie McCauleyWullundigong Orienteers of the1:43:00+46:0119:48
16John CumminsBibbulmun Orienteers1:45:21+48:2220:15
17Nick FluxWullundigong Orienteers of the2:06:15+1:09:1624:16
18Simon SpagnolLOST2:35:33+1:38:3429:54
David McCauleyWullundigong Orienteers of thedid not finish
Brian AustinWullundigong Orienteers of thedid not finish
Heike BehrbohmKulgun 225 Orienteersdid not finish
Mason EvesBibbulmun Orienteersdid not finish
Polly Locknonedid not finish

H4

3 100 m, 28 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Carol BrownlieWullundigong Orienteers of the39:0012:34
2Shaun RichardsWullundigong Orienteers of the45:33+6:3314:41
3Daisy McCauleyWullundigong Orienteers of the45:53+6:5314:48
4Craig DermerKulgun 225 Orienteers46:09+7:0914:53
5Nick LethbridgeWullundigong Orienteers of the49:02+10:0215:49
6Sarah RichardsWullundigong Orienteers of the49:04+10:0415:49
7Ken PostWullundigong Orienteers of the53:10+14:1017:09
8Helen PostWullundigong Orienteers of the55:16+16:1617:49
9Andrea EvesBibbulmun Orienteers57:27+18:2718:31
10Jenny KomyshanWullundigong Orienteers of the58:42+19:4218:56
11Coreen MaynardBibbulmun Orienteers58:47+19:4718:57
12Sharon McFarlaneBibbulmun Orienteers1:00:11+21:1119:24
13David PassKulgun 225 Orienteers1:01:44+22:4419:54
14Zali DaleLOST1:09:01+30:0122:15
15Ken BrownlieWullundigong Orienteers of the1:15:09+36:0924:14 Download route in GPX format
16John Braidnone1:16:32+37:3224:41
17Gary Ettridrigenone1:16:48+37:4824:46
18Riley McFarlaneBibbulmun Orienteers1:26:29+47:2927:53
19Hubert DayLOST1:47:25+1:08:2534:39
Rob WestBibbulmun Orienteersmispunched
Moreen CoxLOSTmispunched
Janet FletcherLOSTmispunched
Penny DuftyBibbulmun Orienteersdid not finish
Debra LethbridgeWullundigong Orienteers of thedid not finish
Toivo PedasteLOSTdid not finish
Wendy HobleyKulgun 225 Orienteersdid not finish
Vicki ReddenKulgun 225 Orienteersdid not finish
Daniel MeeksWullundigong Orienteers of thedid not finish

M

3 500 m, 7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Liam DuftyBibbulmun Orienteers54:4115:37
2Joseph ColemanBibbulmun Orienteers1:05:29+10:4818:42
3Gary AitkenLOST1:25:21+30:4024:23
4Nicole SibbaldBibbulmun Orienteers1:48:40+53:5931:02
5Greg GonzalezKulgun 225 Orienteers1:52:13+57:3232:03
6Ian Claytonnone2:28:56+1:34:1542:33
Luis Cabralnonedid not finish

E

2 200 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Kate BraidKulgun 225 Orienteers29:3213:25
2Amy DuftyBibbulmun Orienteers45:38+16:0620:44
3Pat Braidnone57:43+28:1126:14
Wendy Shannonnonemispunched

VE

2 000 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Lachlan BraidKulgun 225 Orienteers14:567:28
2Rohan BraidKulgun 225 Orienteers19:33+4:379:46

Please report errors in the result list to the organiser.