Orienteering Australia

Official results for FootO 5 Umuna Long SOL

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: FootO 5 Umuna Long SOL
Organisers: LOST / Orienteering Association of WA
Date: Sunday 24 June 2018

H1

10 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff R
1Dmitri KhlebnikovNo club membership1:28:27
2Andries Louis SwartKulgun 225 Orienteers1:30:51+2:24
3Oliver MartinWullundigong Orienteers of the1:31:38+3:11
4Simon WindsorBibbulmun Orienteers1:31:46+3:19
5Hadrien DevillepoixBibbulmun Orienteers1:43:36+15:09
6Shane LewisKulgun 225 Orienteers1:56:37+28:10
7Cameron DuncanKulgun 225 Orienteers2:00:50+32:23
8Eleanor SansomBibbulmun Orienteers2:13:51+45:24
Tom ChadbourneSouth-West Orienteering Trekkemispunched
Andre MorkelLOSTdid not finish

H2

17 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff R
1Craig DuftyBibbulmun Orienteers43:20 Download route in GPX format
2Graham BraidKulgun 225 Orienteers56:43+13:23
3Rachel WestBibbulmun Orienteers58:49+15:29
4Tom BrownlieWullundigong Orienteers of the1:01:39+18:19
5Luan SwartKulgun 225 Orienteers1:03:02+19:42
6Patrick WalshWullundigong Orienteers of the1:04:59+21:39
7Russell WadeWullundigong Orienteers of the1:05:24+22:04
8Jo Anna MaynardBibbulmun Orienteers1:11:53+28:33
9Andrew MartinWullundigong Orienteers of the1:11:58+28:38 Download route in GPX format
10Graeme HarrisWullundigong Orienteers of the1:12:56+29:36 Download route in GPX format
11Ceri PassKulgun 225 Orienteers1:14:00+30:40
12Simon ThomasLOST1:14:13+30:53
13David McCauleyWullundigong Orienteers of the1:14:48+31:28
14Tony WhittakerLOST1:17:19+33:59
15Vanessa SmithKulgun 225 Orienteers1:18:16+34:56
16Matt WestwoodNo club membership1:20:13+36:53
17Edward PlummerLOST1:22:18+38:58

H3

20 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff R
1Anthea FeaverLOST49:55
2Tony SimpkinsLOST51:36+1:41 Download route in GPX format
3Dan GreigWullundigong Orienteers of the56:03+6:08
4Rob WestBibbulmun Orienteers1:02:05+12:10
5Daisy McCauleyWullundigong Orienteers of the1:04:59+15:04
6Lily McFarlaneBibbulmun Orienteers1:05:19+15:24
7Mike HoweLOST1:06:09+16:14
8Robert GraiegLOST1:07:04+17:09
9Sharon McFarlaneBibbulmun Orienteers1:07:44+17:49
10Rosalie McCauleyWullundigong Orienteers of the1:07:47+17:52
11Paul SmaleKulgun 225 Orienteers1:09:28+19:33
12Brian AustinWullundigong Orienteers of the1:13:35+23:40
13Jordan NeillSouth-West Orienteering Trekke1:14:22+24:27
14Mason EvesBibbulmun Orienteers1:14:46+24:51
15Peter KomyshanWullundigong Orienteers of the1:17:48+27:53
16Jaco BosmanSouth-West Orienteering Trekke1:18:20+28:25
17Rob BeattieBibbulmun Orienteers1:23:50+33:55 Download route in GPX format
18Helen BaileyLOST1:26:23+36:28
19Andrea EvesBibbulmun Orienteers1:49:45+59:50
Robert BoekelaarWullundigong Orienteers of themispunched

H4

26 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff R
1Richard MatthewsLOST44:02 Download route in GPX format
2Ken BrownlieWullundigong Orienteers of the45:10+1:08 Download route in GPX format
3Phil DuftyBibbulmun Orienteers47:23+3:21
4Carol BrownlieWullundigong Orienteers of the48:30+4:28 Download route in GPX format
5Ken PostWullundigong Orienteers of the51:54+7:52
6Craig DermerKulgun 225 Orienteers58:42+14:40
7Marlize BosmanSouth-West Orienteering Trekke59:43+15:41
8Heike BehrbohmKulgun 225 Orienteers1:02:55+18:53
9David PassKulgun 225 Orienteers1:04:05+20:03
10Shaun RichardsWullundigong Orienteers of the1:05:38+21:36
11Sarah RichardsWullundigong Orienteers of the1:08:08+24:06
12Penny DuftyBibbulmun Orienteers1:08:34+24:32
13John MajorKulgun 225 Orienteers1:15:15+31:13
14Rosemary KullmannLOST1:15:26+31:24
15Lois WestBibbulmun Orienteers1:16:07+32:05
16Helen PostWullundigong Orienteers of the1:17:01+32:59
17Vicki ReddenKulgun 225 Orienteers1:20:30+36:28
18Liam DuftyBibbulmun Orienteers1:24:19+40:17
19Jenny KomyshanWullundigong Orienteers of the1:26:43+42:41
20Jennifer MajorKulgun 225 Orienteers1:27:07+43:05
21Toivo PedasteLOST1:32:50+48:48
22Peter GillonLOST1:32:55+48:53
23Debra LethbridgeWullundigong Orienteers of the1:35:13+51:11
24Wendy HobleyKulgun 225 Orienteers1:41:03+57:01
25Nathan Walker +1No club membership1:55:40+1:11:38
Moreen CoxLOSTdid not finish

H5

7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff R
1Coreen MaynardBibbulmun Orienteers49:45
2Nick LethbridgeWullundigong Orienteers of the57:50+8:05
3Michelle MartinWullundigong Orienteers of the1:01:31+11:46
4Lyn StoltzeAlbany & Denmark Hinterland Or1:02:07+12:22
5Nicole DavisLOST1:03:44+13:59
6Erica SmaleKulgun 225 Orienteers1:28:53+39:08
Melinda RichardsWullundigong Orienteers of themispunched

M

11 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff R
1Aldo BosmanSouth-West Orienteering Trekke28:19
2Riley McFarlaneBibbulmun Orienteers34:26+6:07
3Matt ColemanNo club membership47:55+19:36
4Joseph ColemanKulgun 225 Orienteers1:02:25+34:06
5Sasha EvesBibbulmun Orienteers1:06:29+38:10
6Vicky BrownlieWullundigong Orienteers of the1:16:12+47:53
7Dylan Channon +1No club membership1:16:44+48:25
8Paul Somerville +1No club membership1:31:11+1:02:52
9Gary AitkenLOST1:32:10+1:03:51
David MeredithNo club membershipmispunched
Anne AustinWullundigong Orienteers of thedid not finish

E

4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff R
1Eckart BosmanSouth-West Orienteering Trekke22:55
2Lachlan BraidKulgun 225 Orienteers28:49+5:54
3Kate BraidKulgun 225 Orienteers31:26+8:31
Amy DuftyBibbulmun Orienteersmispunched

VE

2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff R
1Rohan BraidKulgun 225 Orienteers29:28
2Archie Brownlie +1Wullundigong Orienteers of the41:04+11:36

Please report errors in the result list to the organiser.