Orienteering Australia

Official results for FootO 6 Walyunga / Jumbuck North

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: FootO 6 Walyunga / Jumbuck North
Organisers: Bibbulmun Orienteers / Orienteering Association of WA
Date: Sunday 8 July 2018

H1

6 100 m, 10 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Hadrien DevillepoixBibbulmun Orienteers1:05:2710:43
2Dmitri KhlebnikovNo club membership1:07:13+1:4611:01
3Oliver MartinWullundigong Orienteers of the1:15:09+9:4212:19
4Tom BrownlieWullundigong Orienteers of the1:31:51+26:2415:03
5Nick DaleNo club membership1:50:38+45:1118:08
6Phil DuftyBibbulmun Orienteers2:12:28+1:07:0121:42
7Eleanor SansomBibbulmun Orienteers2:20:44+1:15:1723:04 Download route in GPX format
7Jennifer PorterLOST2:20:44+1:15:1723:04
9Steve LockNo club membership2:31:23+1:25:5624:49
Wayne EliotWullundigong Orienteers of themispunched

H2

4 700 m, 12 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Michael DuftyBibbulmun Orienteers1:09:3514:48 Download route in GPX format
2Peter KomyshanWullundigong Orienteers of the1:12:37+3:0215:27
3Robert GraiegLOST1:13:12+3:3715:34
4Vanessa SmithKulgun 225 Orienteers1:14:42+5:0715:53
5David McCauleyWullundigong Orienteers of the1:19:32+9:5716:55
6Ian FletcherLOST1:22:34+12:5917:34
7Andrew MartinWullundigong Orienteers of the1:24:36+15:0118:00
8Graeme HarrisWullundigong Orienteers of the1:29:29+19:5419:02 Download route in GPX format
9Simon SpagnolLOST2:24:57+1:15:2230:50
Mikko NurnelaNo club membershipmispunched
Shayn, Mick, Hay Moore, Wright, HughesNo club membershipmispunched
Andre MorkelLOSTmispunched

H3

3 600 m, 26 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Dan GreigWullundigong Orienteers of the53:5414:58
2Tony SimpkinsLOST58:39+4:4516:17 Download route in GPX format
3Richard MatthewsLOST1:00:59+7:0516:56 Download route in GPX format
4Mike HoweLOST1:01:59+8:0517:13
5Daisy McCauleyWullundigong Orienteers of the1:03:12+9:1817:33
6Shaun RichardsWullundigong Orienteers of the1:03:27+9:3317:37
7Glen SmetherhamNo club membership1:03:31+9:3717:38
8Robert BoekelaarWullundigong Orienteers of the1:05:16+11:2218:07
9Rob WestBibbulmun Orienteers1:07:59+14:0518:53
10Campbell, Steve Anderson, JacksonNo club membership1:08:19+14:2518:58
11Ken PostWullundigong Orienteers of the1:13:50+19:5620:30
12Patrick DuftyBibbulmun Orienteers1:14:09+20:1520:35
13Rob BeattieBibbulmun Orienteers1:16:01+22:0721:06
14Paul SmaleKulgun 225 Orienteers1:20:48+26:5422:26
15Chris SwainNo club membership1:23:28+29:3423:11
16Sharon McFarlaneBibbulmun Orienteers1:29:47+35:5324:56
17Rosalie McCauleyWullundigong Orienteers of the1:31:45+37:5125:29
18Sarah RichardsWullundigong Orienteers of the1:32:54+39:0025:48
19Nick FluxWullundigong Orienteers of the1:36:13+42:1926:43
20John MajorKulgun 225 Orienteers1:36:39+42:4526:50
21Brian AustinWullundigong Orienteers of the1:42:53+48:5928:34
22Andrea EvesBibbulmun Orienteers1:44:38+50:4429:03
23Helen PostWullundigong Orienteers of the1:56:36+1:02:4232:23
Nick LethbridgeWullundigong Orienteers of thedid not finish
Christine, Shell Stadler, ArthurNo club membershipdid not finish
Zali DaleLOSTdid not finish

H4

2 300 m, 24 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Hadrien Devillepoix2Bibbulmun Orienteers22:339:48
2David PassKulgun 225 Orienteers43:09+20:3618:45
3Peter GillonLOST43:14+20:4118:47
4Christine HowittWullundigong Orienteers of the49:04+26:3121:20
5Debra LethbridgeWullundigong Orienteers of the49:55+27:2221:42
6Vicki ReddenKulgun 225 Orienteers53:20+30:4723:11
7Craig DermerKulgun 225 Orienteers55:20+32:4724:03
8Nicole DavisLOST56:00+33:2724:20
9Heike BehrbohmKulgun 225 Orienteers58:38+36:0525:29
10Jenny KomyshanWullundigong Orienteers of the58:55+36:2225:36
11Toivo PedasteLOST1:02:49+40:1627:18
12Jane PunyanityaLOST1:05:07+42:3428:18
13Wendy HobleyKulgun 225 Orienteers1:06:20+43:4728:50
14Michelle MartinWullundigong Orienteers of the1:07:24+44:5129:18
15Jennifer MajorKulgun 225 Orienteers1:09:36+47:0330:15
16Sue DowlingBibbulmun Orienteers1:14:30+51:5732:23
17Lois WestBibbulmun Orienteers1:16:25+53:5233:13
18Janet FletcherLOST1:16:44+54:1133:21
19Paul SomervilleNo club membership1:16:46+54:1333:22
20Toni FrankBibbulmun Orienteers1:23:45+1:01:1236:24
21Polly LockNo club membership1:29:00+1:06:2738:41
22Moreen CoxLOST1:50:00+1:27:2747:49
Nathan, Laura, G WalkerNo club membershipmispunched
Gary AitkenLOSTdid not finish

M

2 900 m, 10 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Glen SmetherhamNo club membership46:5416:10
2Campbell + Steve Anderson + JacksonNo club membership55:48+8:5419:14
3David MeredithNo club membership1:25:03+38:0929:19
4Arund, Robert PearceNo club membership1:39:25+52:3134:16
5Joshua HepworthNo club membership2:25:46+1:38:5250:15
6John + Amy Von Thomann + ShekNo club membership3:35:31+2:48:371:14:18
Mary Grace HepworthNo club membershipmispunched
Ian ClaytonNo club membershipmispunched
Peter ChongWullundigong Orienteers of thedid not finish
Niamh,Harry,Marc O'Connor + CahillNo club membershipdid not finish

E

2 000 m, 13 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Katie SchutzeNo club membership30:4815:24
2Jackson + Mark SchutzeNo club membership31:03+0:1515:31
3Sasha EvesBibbulmun Orienteers31:23+0:3515:41
4David MeredithNo club membership33:18+2:3016:39
5Amy DuftyBibbulmun Orienteers43:56+13:0821:58
6Jessica BrooksNo club membership49:39+18:5124:49
7Melissa GildenhuysNo club membership51:23+20:3525:41
8Chris,Anna,Sophi ThomsonNo club membership51:37+20:4925:48
9Luke, Adam, Glyn MorreyNo club membership53:00+22:1226:30
10Brett +Alexandra TaylorNo club membership54:22+23:3427:11
11Chris, Nola,Jess StoneNo club membership54:45+23:5727:22
12Mark, Emilie ShirleyNo club membership1:31:51+1:01:0345:55
13Jordan RichardyNo club membership2:16:20+1:45:321:08:10

VE

1 300 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Fraser BrownlieWullundigong Orienteers of the54:2541:51
2Steven,Shakirah DavsNo club membership1:01:19+6:5447:10

Please report errors in the result list to the organiser.