Orienteering Australia

Official results for NavDash 7 Sprint Championships Willetton SHS

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: NavDash 7 Sprint Championships Willetton SHS
Organisers: Kulgun 225 Orienteers / Orienteering WA
Date: Sunday 15 July 2018

W10A

1 200 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Amy DuftyBibbulmun Orienteers11:539:54

W12A

1 200 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Kate BraidKulgun 225 Orienteers8:467:18

W14A

1 100 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Zali DaleLOST11:2110:19
2Sasha EvesBibbulmun Orienteers16:42+5:2115:10

W16A

1 900 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Lara DaleLOST14:497:47
2Sarah RichardsWullundigong Orienteers of the15:55+1:068:22

W17-20A

1 900 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Lily McFarlaneBibbulmun Orienteers15:448:16

W21A

1 900 m, 8 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Jo Anna MaynardBibbulmun Orienteers11:416:08
2Rachel WestBibbulmun Orienteers12:07+0:266:22
3Daisy McCauleyWullundigong Orienteers of the14:22+2:417:33
4Ceri PassKulgun 225 Orienteers14:29+2:487:37
5Karen StaudteLOST14:54+3:137:50
6Anthea ReddingLOST15:58+4:178:24
7Eleanor SansomBibbulmun Orienteers17:10+5:299:02
8Kellie NicholsonNo club membership17:50+6:099:23

W35A

1 900 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Vanessa SmithKulgun 225 Orienteers15:508:20
2Rosalie McCauleyWullundigong Orienteers of the18:25+2:359:41
Jennifer PorterLOSTdid not start

W45A

1 900 m, 6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Marlize BosmanSouth-West Orienteering Trekke18:599:59
2Sharon McFarlaneBibbulmun Orienteers20:03+1:0410:33
3Coreen MaynardBibbulmun Orienteers20:08+1:0910:35
4Michelle MartinWullundigong Orienteers of the22:40+3:4111:55
5Nicole DavisLOST23:58+4:5912:36
6Andrea EvesBibbulmun Orienteers24:43+5:4413:00

W55A

1 900 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Christine HowittWullundigong Orienteers of the18:139:35
2Helen BaileyLOST25:48+7:3513:34

W65A

1 100 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Lois WestBibbulmun Orienteers16:0614:38
2Jennifer BinnsLOST20:00+3:5418:10
3Sue DowlingBibbulmun Orienteers20:51+4:4518:57

W70A

1 100 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Toni FrankBibbulmun Orienteers17:0115:28
2Penny DuftyBibbulmun Orienteers18:57+1:5617:13
3Moreen CoxLOST19:45+2:4417:57
4Rosemary KullmannLOST20:06+3:0518:16
5Janet FletcherLOST29:23+12:2226:42

M10A

1 200 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Lachlan BraidKulgun 225 Orienteers9:237:49
2Nic PhillipsSouth-West Orienteering Trekke10:24+1:018:40
Rohan ReddingLOSTdid not start

M12A

1 200 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Eckart BosmanSouth-West Orienteering Trekke6:565:46
2Joseph ColemanKulgun 225 Orienteers8:13+1:176:50

M14A

1 100 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Aldo BosmanSouth-West Orienteering Trekke8:017:17
2Riley McFarlaneBibbulmun Orienteers9:26+1:258:34
3Liam DuftyBibbulmun Orienteers9:43+1:428:50
4Liam PhillipsSouth-West Orienteering Trekke11:22+3:2110:19

M16A

1 900 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Riley MartinSouth-West Orienteering Trekke12:006:18
2Patrick DuftyBibbulmun Orienteers15:05+3:057:56
3Shaun RichardsWullundigong Orienteers of the15:36+3:368:12
4Mason EvesBibbulmun Orienteers16:58+4:588:55

M17-20A

2 400 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Luan SwartKulgun 225 Orienteers18:427:47
2Tyler EvesBibbulmun Orienteers20:34+1:528:34

M21A

2 400 m, 7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Oliver MartinWullundigong Orienteers of the14:296:02
2Sten ClaessensKulgun 225 Orienteers14:34+0:056:04
3Steve FletcherAlbany & Denmark Hinterland Or15:46+1:176:34
4Craig DuftyBibbulmun Orienteers16:02+1:336:40
5Hadrien DevillepoixBibbulmun Orienteers16:30+2:016:52
6Paul DowlingBibbulmun Orienteers17:34+3:057:19
7Graham BraidKulgun 225 Orienteers17:35+3:067:19

M45A

2 400 m, 6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Nick DaleLOST17:297:17
2Graeme HarrisWullundigong Orienteers of the21:36+4:079:00
3Andrew MartinWullundigong Orienteers of the21:45+4:169:03
4Michael DuftyBibbulmun Orienteers22:05+4:369:12 Download route in GPX format
5Edward PlummerLOST22:40+5:119:26
6Jaco BosmanSouth-West Orienteering Trekke42:18+24:4917:37
Andre MorkelLOSTdid not start

M55A

1 900 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Noel SchoknechtLOST14:347:40
2Robert GraiegLOST15:37+1:038:13
3Cliff PhillipsSouth-West Orienteering Trekke16:01+1:278:25
Paul ReddingLOSTdid not start

M65A

1 900 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Rob WestBibbulmun Orienteers15:148:01
2Richard MatthewsLOST17:28+2:149:11 Download route in GPX format
3Jack DowlingBibbulmun Orienteers24:28+9:1412:52 Download route in GPX format

M70A

1 900 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Ian FletcherLOST14:547:50
2Tony SimpkinsLOST17:47+2:539:21
3Phil DuftyBibbulmun Orienteers29:19+14:2515:25

M75A

1 100 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Mike HoweLOST14:0312:46

M80A

1 100 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Peter HamiltonWullundigong Orienteers of the16:1614:47

EODH

1 600 m, 7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Mary ConroyLOST23:0514:25
2Steph+Thor JohannessonNo club membership24:51+1:4615:31
3Wayne EliotWullundigong Orienteers of the25:28+2:2315:55
4Mark NelsonNo club membership28:25+5:2017:45
5Tristan MerrittLOST37:33+14:2823:28
6Rachel Yeo DavidLOST58:14+35:0936:23
Ruben ClaessensKulgun 225 Orienteersdisqualified

Please report errors in the result list to the organiser.