Orienteering Australia

Official results for FootO 8 Little Frazzle SOL

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: FootO 8 Little Frazzle SOL
Organisers: Bibbulmun Orienteers / Orienteering Association of WA
Date: Sunday 5 August 2018

H1

4 900 m, 16 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Craig DuftyBibbulmun Orienteers36:497:30
2Andries SwartKulgun 225 Orienteers44:03+7:148:59
3Cameron DuncanKulgun 225 Orienteers45:18+8:299:14
4Sten ClaessensKulgun 225 Orienteers47:15+10:269:38 Download route in GPX format
5John ToomeyAlbany & Denmark Hinterland Or48:06+11:179:48
6Graham BraidKulgun 225 Orienteers49:11+12:2210:02
7Simon WindsorBibbulmun Orienteers49:44+12:5510:08
8Tom BrownlieWullundigong Orienteers of the53:08+16:1910:50
9Hadrien DevillepoixBibbulmun Orienteers53:10+16:2110:51 Download route in GPX format
10Luan SwartKulgun 225 Orienteers55:21+18:3211:17
11Russell WadeWullundigong Orienteers of the55:50+19:0111:23
12Vanessa SmithKulgun 225 Orienteers57:50+21:0111:48
13Digby MercerWullundigong Orienteers of the1:21:54+45:0516:42
14Maurice PattenRed Roos1:27:01+50:1217:45
Rachel WestBibbulmun Orienteersmispunched
Jo Anna MaynardBibbulmun Orienteersdid not finish

H2

3 800 m, 12 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Rachel WestBibbulmun Orienteers38:4410:11
2Ceri PassKulgun 225 Orienteers48:17+9:3312:42
3Tony WhittakerAlbany & Denmark Hinterland Or49:58+11:1413:08
4Michael DuftyBibbulmun Orienteers50:34+11:5013:18 Download route in GPX format
5Jen Graham-TaylorAlbany & Denmark Hinterland Or52:48+14:0413:53
6Edward PlummerLOST55:14+16:3014:32
7Jennifer PorterLOST58:10+19:2615:18
8Eleanor SansomBibbulmun Orienteers58:13+19:2915:19
9Robert GraiegLOST1:02:08+23:2416:21
10Mike HoweLOST1:03:24+24:4016:41
11Helen BaileyLOST1:19:48+41:0421:00
12Chas LaneLOST1:24:15+45:3122:10

H3

3 200 m, 27 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Anthea FeaverLOST32:2510:07
2Patrick DuftyBibbulmun Orienteers35:01+2:3610:56 Download route in GPX format
3Rob WestBibbulmun Orienteers36:08+3:4311:17
4Noel SchoknechtLOST36:39+4:1411:27
5Ian FletcherLOST38:29+6:0412:01
6Mason EvesBibbulmun Orienteers38:33+6:0812:02
7Riley McFarlaneBibbulmun Orienteers40:16+7:5112:35
8Dan GreigWullundigong Orienteers of the40:20+7:5512:36
9Tony SimpkinsLOST41:56+9:3113:06 Download route in GPX format
10Peter KomyshanWullundigong Orienteers of the42:58+10:3313:25
11Lily McFarlaneBibbulmun Orienteers46:09+13:4414:25
12Jaco BosmanSouth-West Orienteering Trekke50:16+17:5115:42
13Daisy McCauleyWullundigong Orienteers of the50:17+17:5215:42
14Liam DuftyBibbulmun Orienteers50:50+18:2515:53
15Robert BoekelaarWullundigong Orienteers of the53:52+21:2716:50
16Richard MatthewsLOST56:12+23:4717:33
17Rob BeattieBibbulmun Orienteers57:38+25:1318:00 Download route in GPX format
18Heike BehrbohmKulgun 225 Orienteers59:23+26:5818:33
19Andrea EvesBibbulmun Orienteers1:03:55+31:3019:58
20Rosalie McCauleyWullundigong Orienteers of the1:04:48+32:2320:15
21Nick LethbridgeWullundigong Orienteers of the1:05:56+33:3120:36
22Nick FluxWullundigong Orienteers of the1:14:12+41:4723:11
23Sharon McFarlaneBibbulmun Orienteers1:14:40+42:1523:20
24Paul Somervillenone1:49:22+1:16:5734:10
25Nathan Walkernone1:55:14+1:22:4936:00
Toivo PedasteLOSTmispunched
Peter GillonLOSTdid not finish

H4

1 900 m, 10 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Jack DowlingBibbulmun Orienteers36:1619:05
2Lois WestBibbulmun Orienteers39:16+3:0020:40
3Marlize BosmanSouth-West Orienteering Trekke40:13+3:5721:10
4Jenny KomyshanWullundigong Orienteers of the46:15+9:5924:20
5Janet FletcherLOST47:22+11:0624:55
6Lyn StoltzeAlbany & Denmark Hinterland Or50:27+14:1126:33
7Debra LethbridgeWullundigong Orienteers of the51:14+14:5826:57
8Nicole DavisLOST52:12+15:5627:28
9Sue DowlingBibbulmun Orienteers57:42+21:2630:22
10Moreen CoxLOST1:23:30+47:1443:56

M

2 300 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Aldo BosmanSouth-West Orienteering Trekke16:317:10
2Kate BraidKulgun 225 Orienteers1:01:35+45:0426:46
3Gina WadeWullundigong Orienteers of the1:07:42+51:1129:26
4Gary AitkenLOST1:35:55+1:19:2441:42
Philomena HumphriesLOSTmispunched

E

2 200 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Eckart BosmanSouth-West Orienteering Trekke18:418:29
2Lachlan BraidKulgun 225 Orienteers26:35+7:5412:04
3Olivia Knowlesnone55:16+36:3525:07

VE

1 600 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Edmund ToomeyAlbany & Denmark Hinterland Or16:5810:36
2Rohan BraidKulgun 225 Orienteers21:33+4:3513:28
3Ruben ClaessensBibbulmun Orienteers23:44+6:4614:50
4Ruth ToomeyAlbany & Denmark Hinterland Or25:02+8:0415:38

H4Uno

1 900 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
Robert DigbyBibbulmun Orienteersmispunched
Hadrien DevillepoixBibbulmun Orienteersdid not finish Download route in GPX format

EUno

2 200 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Edmund ToomeyAlbany & Denmark Hinterland Or41:2818:50

Please report errors in the result list to the organiser.