Orienteering Australia

Official results for FootO 11 Lover's Lane

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: FootO 11 Lover's Lane
Organisers: Kulgun 225 Orienteers / Orienteering Association of WA
Date: Sunday 16 September 2018

H1

7 000 m, 9 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Henry McNultyLO W46:216:37 Download route in GPX format
2Andries SwartKO W1:14:05+27:4410:35
3Cameron DuncanKO W1:22:21+36:0011:45
4Hadrien DevillepoixBO W1:24:07+37:4612:01
5Luan SwartKO W1:39:19+52:5814:11
6Simon WindsorBO W1:40:19+53:5814:19 Download route in GPX format
7Bryce + Luke Crage + SavyBO W2:55:00+2:08:3925:00 Download route in GPX format
Phil DuftyBO Wmispunched
Sten ClaessensKO Wmispunched

H2

6 100 m, 10 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Grace MolloyGS N58:549:39
2Graham BraidKO W1:02:10+3:1610:11 Download route in GPX format
3Tom BrownlieWO W1:07:45+8:5111:06 Download route in GPX format
4Veronika VavrovaKO W1:16:40+17:4612:34
5Phil TaylorLO W1:21:05+22:1113:17
6Ceri PassKO W1:27:46+28:5214:23
7Patrick + Sam Walsh + OldfieldWO W1:29:17+30:2314:38
8Robert GraiegLO W1:30:27+31:3314:49
9Digby MercerWO W2:00:20+1:01:2619:43
Codey YatesKO Wdid not finish

H3

4 600 m, 22 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Russell WadeWO W56:5212:21
2Noel SchoknechtLO W58:10+1:1812:38
3Ian FletcherLO W1:05:22+8:3014:12
4Daisy McCauleyWO W1:06:17+9:2514:24
5Michael DuftyBO W1:06:56+10:0414:33 Download route in GPX format
6Richard MatthewsLO W1:08:50+11:5814:57
7Mason EvesBO W1:12:49+15:5715:49
8Patrick DuftyBO W1:13:29+16:3715:58 Download route in GPX format
9Peter KomyshanWO W1:14:03+17:1116:05
10Lucy JarrettKO W1:16:48+19:5616:41
11Jennifer PorterLO W1:32:49+35:5720:10
12Lily McFarlaneBO W1:34:31+37:3920:32
13Sarah RichardsWO W1:35:24+38:3220:44
14Shaun RichardsWO W1:37:09+40:1721:07
15Sharon McFarlaneBO W1:37:39+40:4721:13
16Robert BoekelaarWO W1:40:55+44:0321:56
17Mike HoweLO W1:45:38+48:4622:57
18Rob BeattieBO W1:48:42+51:5023:37 Download route in GPX format
19Helen BaileyLO W1:50:39+53:4724:03
20Nick LethbridgeWO W2:05:21+1:08:2927:15
21Andrea EvesBO W2:10:26+1:13:3428:21
Ken PostWO Wdid not finish

H4

3 200 m, 18 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Anthea FeaverLO W36:0811:17
2Vicki ReddenKO W1:00:27+24:1918:53
3Carol BrownlieWO W1:00:45+24:3718:59 Download route in GPX format
4Tony SimpkinsLO W1:07:23+31:1521:03
5Craig DermerKO W1:10:16+34:0821:57
6Ken BrownlieWO W1:14:48+38:4023:22 Download route in GPX format
7Christine HowittWO W1:16:26+40:1823:53
8Jenny KomyshanWO W1:23:35+47:2726:07
9Heike BehrbohmKO W1:28:22+52:1427:36
10Rosemary KullmannLO W1:31:42+55:3428:39
11Janet FletcherLO W1:48:15+1:12:0733:49
12Debra LethbridgeWO W1:51:21+1:15:1334:47
Helen PostWO Wmispunched
Moreen CoxLO Wmispunched
Paul JarrettKO Wmispunched
Dan GreigWO Wmispunched Download route in GPX format
Lois WestBO Wdid not finish
Eloise GreenlandNo club membershipdid not finish

H5

2 000 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Jennifer BinnsLO W1:04:4132:20
2Nicole DavisLO W1:05:11+0:3032:35
3Toni FrankBO W1:09:30+4:4934:45
4Gary AitkenLO W1:40:26+35:4550:13

M

2 600 m, 11 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Riley McFarlaneBO W39:5815:22
2Matt ColemanNo club membership52:12+12:1420:04
3Joseph ColemanKO W54:15+14:1720:51
4Vicky BrownlieWO W1:11:06+31:0827:20
5Kate BraidKO W1:28:51+48:5334:10
6Hannah+Chloe+Jas HooglandNo club membership1:54:47+1:14:4944:08
7Isabelle,Gary KennellNo club membership2:22:58+1:43:0054:59
8Chris,Nola,+2 StoneNo club membership2:25:29+1:45:3155:57
Katie+Sarah Schutze+McDougallNo club membershipmispunched
Peter StandenNo club membershipmispunched
Max Schutze2No club membershipmispunched

E

2 200 m, 15 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Lachlan BraidKO W23:3910:44
2Sasha EvesBO W24:41+1:0211:13
3Kitty,Daniel Duffy,NewnhamNo club membership27:42+4:0312:35
4Mark+ SchutzeNo club membership28:42+5:0313:02
5Veronica JarrettKO W32:21+8:4214:42
6Max SchutzeNo club membership42:54+19:1519:30
7Paul,Andrew,Mich TamanNo club membership45:53+22:1420:51
8Johan+Joanne+2 Kotze+CerrutiNo club membership51:04+27:2523:12
9Jakob,Lize,Chris VerhoefNo club membership51:05+27:2623:13
10James+Lauren+Mik WyperNo club membership51:23+27:4423:21
11Deow,Marnel,+2 BenadeNo club membership51:26+27:4723:22
12Melissa+Rudi Gildenhuys+SeebachNo club membership51:37+27:5823:27
13Pip,Hilly,Hugh WindsorNo club membership57:21+33:4226:04
14Steven,Sharron DavisNo club membership1:12:30+48:5132:57
Zed CowieNo club membershipmispunched

VE

1 900 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Rohan BraidKO W25:1713:18
2Archie BrownlieWO W26:21+1:0413:52
3Mark+Lesley+Soph ShirleyNo club membership1:14:50+49:3339:23

Please report errors in the result list to the organiser.