Orienteering Australia

Official results for FootO 12 State Middle Distance Championships Jumbuck (Bells)

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: FootO 12 State Middle Distance Championships Jumbuck (Bells)
Organisers: Orienteering Association of WA / Wullundigong Orienteers of the West
Date: Saturday 22 September 2018

W10A

1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Amy DuftyBO W21:50

W14A

2 400 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
Kate BraidKO Wmispunched
Sasha EvesBO Wmispunched
Caitlin MaddenLO Wdid not finish

W16A

2 700 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Lucy JarrettKO W57:4921:24
Sarah RichardsWO Wdid not finish

W17-20A

3 700 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Lily McFarlaneBO W1:30:1524:23

W21A

3 700 m, 7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Grace MolloyGS N41:3211:13
2Rachel WestBO W55:56+14:2415:07
3Veronika VavrovaKO W58:00+16:2815:40
4Karen StaudteLO W1:02:25+20:5316:52
5Ceri PassKO W1:03:18+21:4617:06
6Eleanor SansomBO W1:13:28+31:5619:51
Jo Anna MaynardBO Wdid not finish

W35A

3 700 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Jen Graham-TaylorAlbany & Denmark Hinterland Or1:09:3918:49
2Vanessa SmithKO W1:14:11+4:3220:02
Rebecca GettyLO Wdid not finish
Jennifer PorterLO Wdid not start

W45A

2 700 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Sandra TarrLO W1:22:5330:41
2Andrea EvesBO W1:40:48+17:5537:20
3Marlize BosmanSW W2:00:00+37:0744:26
Coreen MaynardBO Wdid not finish
Nicole DavisLO Wdid not finish
Sharon McFarlaneBO Wdid not start

W55A

2 700 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Anthea FeaverLO W46:0017:02
2Heike BehrbohmKO W1:24:45+38:4531:23
3Helen BaileyLO W1:33:56+47:5634:47
4Rosalie McCauleyWO W1:39:59+53:5937:01

W65A

2 300 m, 9 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Carol BrownlieWO W55:4524:14
2Lois WestBO W59:00+3:1525:39
3Jan CandyKO W1:02:32+6:4727:11
4Jennifer BinnsLO W1:06:15+10:3028:48
5Vicki ReddenKO W1:22:11+26:2635:43
6Jenny KomyshanWO W1:27:24+31:3938:00
Sue DowlingBO Wmispunched
Debra LethbridgeWO Wdid not finish
Wendy HobleyKO Wdid not finish

W70A

2 300 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Janet FletcherLO W2:05:3654:36
Moreen CoxLO Wdid not finish
Toni FrankBO Wdid not finish
Rosemary KullmannLO Wdid not start

M10A

2 200 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Archie BrownlieWO W23:1010:31 Download route in GPX format
2Nic PhillipsSW W25:57+2:4711:47
Edmund ToomeyAlbany & Denmark Hinterland Ormispunched

M12A

2 400 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Joseph ColemanKO W27:0311:16
2Lachlan BraidKO W30:00+2:5712:30
Eckart BosmanSW Wmispunched
Isaac MaddenLO Wdid not start

M14A

2 400 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Aldo BosmanSW W25:4210:42
2Riley McFarlaneBO W31:14+5:3213:00
Liam PhillipsSW Wdid not finish
Liam DuftyBO Wdid not start

M16A

3 700 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Mason EvesBO W57:3915:34
2Patrick DuftyBO W1:06:28+8:4917:57 Download route in GPX format
3Shaun RichardsWO W1:08:12+10:3318:25

M17-20A

4 700 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Luan SwartKO W1:25:3118:11
Jordan NeillSW Wmispunched

M21A

4 700 m, 8 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Henry McNultyLO W42:018:56 Download route in GPX format
2Craig DuftyBO W52:20+10:1911:08
3Andries SwartKO W1:02:56+20:5513:23
4Cameron DuncanKO W1:07:29+25:2814:21
5Hadrien DevillepoixBO W1:11:18+29:1715:10
6Codey YatesKO W1:34:55+52:5420:11
7Sten ClaessensKO W1:49:29+1:07:2823:17 Download route in GPX format
Oliver MartinWO Wdid not finish

M35A

4 700 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Paul DowlingBO W1:04:1113:39
2Tom BrownlieWO W1:38:53+34:4221:02 Download route in GPX format
3Andrew MartinWO W1:50:26+46:1523:29
Phil DuftyBO Wdid not finish

M45A

3 700 m, 9 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Blair TrewinYV V45:2812:17
2John ToomeyAlbany & Denmark Hinterland Or45:37+0:0912:19
3Patrick WalshWO W56:29+11:0115:15
4Graeme HarrisWO W1:04:52+19:2417:31 Download route in GPX format
5Andre MorkelLO W1:14:36+29:0820:09
6Michael DuftyBO W1:22:15+36:4722:13 Download route in GPX format
7Peter O'LoughlinSW W1:30:38+45:1024:29
8Paul JarrettKO W1:41:22+55:5427:23
Jaco BosmanSW Wdid not finish

M55A

3 700 m, 6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Noel SchoknechtLO W1:00:1516:17
2Anders LarssonTolered-Utby OL1:08:55+8:4018:37
3Phil TaylorLO W1:10:20+10:0519:00
4Digby MercerWO W1:23:53+23:3822:40
5Robert GraiegLO W1:37:41+37:2626:24
6Rob BeattieBO W1:46:56+46:4128:54 Download route in GPX format

M65A

2 700 m, 7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Richard MatthewsLO W51:5119:12
2Rob WestBO W53:20+1:2919:45
3Russell CandyKO W1:00:12+8:2122:17
4Peter KomyshanWO W1:03:25+11:3423:29
5Nick LethbridgeWO W1:21:39+29:4830:14
6Don MasonSW W1:32:56+41:0534:25
Jack DowlingBO Wdid not finish Download route in GPX format
Chas LaneLO Wdid not start

M70A

2 700 m, 6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Ken BrownlieWO W1:04:1123:46 Download route in GPX format
2Craig DermerKO W1:08:25+4:1425:20
3Dan GreigWO W1:09:01+4:5025:33
4David PassKO W1:19:13+15:0229:20
Ian FletcherLO Wmispunched
Peter GillonLO Wdid not finish

M75A

2 300 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Mike HoweLO W1:07:0929:11

M80A

2 300 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Peter HamiltonWO W1:31:4739:54

WOpenB

2 400 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
Vicky BrownlieWO Wdid not finish

MOpenB

2 400 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Mal NeillSW W1:04:2926:52

EODH

2 300 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Cliff PhillipsSW W41:4518:09

EODE

2 400 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
Juliete JarrettKO Wdid not finish

EODM

2 400 m, 7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Tim Graham-TaylorAlbany & Denmark Hinterland Or1:03:0826:18
2Peter StandenNo club membership1:04:14+1:0626:45
3David,Karri Meredithnone1:20:02+16:5433:20
4Carolyn,Rose Graham-TaylorNo club membership1:26:56+23:4836:13
5Mary MunroeNo club membership1:38:00+34:5240:50
6Jason,Chloe,Hann HooglandNo club membership1:49:44+46:3645:43
Eloise GreenlandNo club membershipmispunched
Gary AitkenLO Wdid not start

EODVE

2 200 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Frances Dochertynone36:4716:43

Please report errors in the result list to the organiser.