Orienteering Australia

Official results for FootO 10 Marginata

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: FootO 10 Marginata
Organisers: LOST / Orienteering Association of WA
Date: Sunday 9 September 2018

H1

7 900 m, 6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Andries SwartKO W1:04:318:10
2Simon WindsorBO W1:06:35+2:048:25
3Cameron DuncanKO W1:09:44+5:138:49
4Sten ClaessensKO W1:16:38+12:079:42 Download route in GPX format
5Phil DuftyBO W2:03:35+59:0415:38
Hadrien DevillepoixBO Wmispunched

H2

5 700 m, 17 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Craig DuftyBO W38:496:48 Download route in GPX format
2Graham BraidKO W48:34+9:458:31
3Ceri PassKO W51:26+12:379:01
4Karen StaudteLO W53:46+14:579:25
5Rachel WestBO W54:10+15:219:30
6Oliver MartinWO W55:31+16:429:44
7Tom BrownlieWO W55:35+16:469:45 Download route in GPX format
8Russell WadeWO W59:50+21:0110:29
9Luan SwartKO W59:57+21:0810:31
10Michael DuftyBO W1:00:56+22:0710:41 Download route in GPX format
11Blake MerrittLO W1:03:28+24:3911:08
12Digby MercerWO W1:04:50+26:0111:22
13Edward PlummerLO W1:07:09+28:2011:46
14Vanessa SmithKO W1:19:01+40:1213:51
15Andrew MartinWO W1:24:43+45:5414:51
16Jennifer PorterLO W1:29:36+50:4715:43
Robert GraiegLO Wmispunched

H3

4 500 m, 22 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Dan GreigWO W54:5312:11
2Anthea FeaverLO W56:56+2:0312:39
3Ken PostWO W58:24+3:3112:58
4Peter KomyshanWO W1:00:12+5:1913:22
5Patrick DuftyBO W1:01:44+6:5113:43 Download route in GPX format
6Ian FletcherLO W1:05:16+10:2314:30
7David McCauleyWO W1:06:46+11:5314:50
8Mike HoweLO W1:07:01+12:0814:53
9Shaun RichardsWO W1:13:15+18:2216:16
10Daisy McCauleyWO W1:15:17+20:2416:43
11Lucy JarrettKO W1:16:16+21:2316:56
12Lily McFarlaneBO W1:17:12+22:1917:09
13Sharon McFarlaneBO W1:17:59+23:0617:19
14Christine HowittWO W1:18:02+23:0917:20
15Sarah RichardsWO W1:26:55+32:0219:18
16Cass ChapmanNo club membership1:29:30+34:3719:53
17Jack DowlingBO W1:47:49+52:5623:57
18Alexy KorolevNo club membership1:48:45+53:5224:10
19Greg GonzalezKO W1:57:30+1:02:3726:06
20Paul JarrettKO W2:04:02+1:09:0927:33
Ian JenningsWO Wmispunched
Anna NapierLO Wdid not finish

H4

3 200 m, 24 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Carol BrownlieWO W37:0411:35 Download route in GPX format
2Riley McFarlaneBO W42:10+5:0613:10
3Rob WestBO W42:14+5:1013:11
4Ken BrownlieWO W50:38+13:3415:49 Download route in GPX format
5Robert BoekelaarWO W55:43+18:3917:24
6Shane MillerNo club membership56:17+19:1317:35
7Heike BehrbohmKO W56:59+19:5517:48
8Helen PostWO W1:01:39+24:3519:15
9Zali DaleLO W1:02:07+25:0319:24
10David PassKO W1:02:17+25:1319:27
11Penny DuftyBO W1:04:10+27:0620:03
12Lois WestBO W1:08:43+31:3921:28
13Rosemary KullmannLO W1:13:50+36:4623:04
14Jenny KomyshanWO W1:15:19+38:1523:32
15Wendy HobleyKO W1:18:54+41:5024:39
16Nick LethbridgeWO W1:21:35+44:3125:29
17Brian AustinWO W1:37:48+1:00:4430:33
18Anne AustinWO W1:37:59+1:00:5530:37
19Janet FletcherLO W1:45:45+1:08:4133:02
20Moreen CoxLO W1:51:43+1:14:3934:54
21Gary AitkenLO W1:51:47+1:14:4334:55
22Hubert DayLO W2:25:58+1:48:5445:36
Liam DuftyBO Wdid not finish
Debra LethbridgeWO Wdid not finish

M

3 600 m, 7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Matt ColemanNo club membership58:0016:06
2Michael HobleyNo club membership1:03:19+5:1917:35
3Kate BraidKO W1:08:03+10:0318:54
4Veronica JarrettKO W1:54:14+56:1431:43
5Chris,Nola,Anna StoneNo club membership2:06:31+1:08:3135:08
Joseph ColemanKO Wmispunched
Peter StandenNo club membershipmispunched

E

1 900 m, 8 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Amy DuftyBO W32:5617:20
2Lachlan BraidKO W34:17+1:2118:02
3Melissa GildenhuysNo club membership39:49+6:5320:57
4Juliette JarrettKO W55:17+22:2129:05
5Paul TamanNo club membership58:31+25:3530:47
6Zel CowieNo club membership1:00:16+27:2031:43
7Melinda RichardsWO W1:21:25+48:2942:51
Sven, Gael LaivingNo club membershipmispunched

VE

1 800 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Rohan BraidKO W37:4720:59
2Claessen RubenKO W39:55+2:0822:10
3Archie BrownlieWO W40:11+2:2422:19
4Mark,Georgia,Jam ShirleyNo club membership1:37:11+59:2453:59

H5

2 000 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Riley McFarlane 2BO W20:2210:11
2Lara DaleLO W26:41+6:1913:20
3Sue DowlingBO W56:28+36:0628:14
4Eloise GreenlandNo club membership1:07:59+47:3733:59

Please report errors in the result list to the organiser.