Orienteering Australia

Official results for SOS (Northside) - Turramurra

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: SOS (Northside) - Turramurra
Organiser: Bold Horizons Event Organiser
Date: Saturday 5 May 2018

Long Line Open

31 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime R
1Toby WIlsonGON38:08
2Keelan BirchGON38:23 Download route in GPX format
3Aniko Fozo-KerteszGON45:37
4Hamish MackieBFN47:18
5Huon WilsonGON47:38
6Andrew SmithGON49:22
7Toni BachvarovaGON49:32
8Simon GeorgeBFN49:48
9Peter FozoGON50:02
10Joel PutnamBNN50:41
11Colin BurnettGON52:42
12Jo ParrBFN53:56
13Ant NolanURN54:32
14Rochelle CoxGON58:24
15Stefan KuehnBNN1:02:44
16Airdrie LongGON1:05:00
17Terry BluettBNN1:05:55
18Reinaldo Sose RangezWHN1:06:36
19Peter ThomasonBNN1:07:31
20Johnny PetersenGON1:07:42
21Andy GrahamGON1:08:23
22Ellis LeungGON1:15:37
23Michael RoylanceBFN1:20:27
24Dianne BergenGON1:23:08
25Thomas CromartyNo club membership1:33:41
26Natalie BonnetNo club membership1:33:42
27Linda MandinBNN2:23:36
28Geovanna EvangelistaNo club membership2:23:40
Greg BarbourBFNmispunched
David BrayGONmispunched
Amanda MackieBFNmispunched

Long Line High School

1 starting competitor
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime R
1Iida LehtonenGON53:49

Short Line Open

7 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime R
1John BulmanGON23:51
2Stefan KuehnBNN23:57
3Jane BolandURN34:28
4Juha LehtonenGON37:03
5Elizabeth BulmanGON42:52
6Rodney DunsheaGON50:21
7Natalia BeliakovaBFN1:01:19

Short Line High School

4 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime R
1Michael ClaydenGON22:32
2Julia BarbourBFN25:16
3Louise BarbourBFN47:05
4Will NolanURN55:16

Short Line Primary

12 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime R
1Mark & Arthur LusherNo club membership44:51
2Elodie LoveNo club membership49:56
3Magnus LoveNo club membership49:58
4Miya EllisNo club membership54:36
5Jonathan NolanURN55:11
6Justine De Remy De CourallesWHN57:10
7Hugh DixonKnox59:01
8Greg OnikulKnox59:38
9Jun Lin WangKnox59:57
10David O'ConnellKnox1:00:06
11Rhys FitzalanKnox1:00:11
12Lucas, Marion, Kjetil, & Sophie JacobsenNo club membership1:04:28

Score Open

4 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime R
1Peter BirchBnB35035:21
2Thuy HoBFN33041:50
3Rhonda LoweNo club membership29040:53
4Graham & David McMahonGON16042:23

Score Primary

5 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime R
1Oliver RaymondNo club membership24041:31
2Aidan CheungNo club membership11051:07
3Nicholas CheungNo club membership11052:00
4Stefan EdelmanNo club membership01:04:08
5James EdelmanNo club membership01:21:55

Please report errors in the result list to the organiser.