Orienteering Australia

Official results for SOS (Northside) - Turramurra

Event informationShow result list by classPress result listUpload routePrint

Name: SOS (Northside) - Turramurra
Organiser: Bold Horizons Event Organiser
Date: Saturday 5 May 2018

BFN

10 starting competitors
PlacNameClassScorePenaltyTimeR
2Julia BarbourShort Line High School (4)25:16
2Thuy HoScore Open (4)33041:50
3Louise BarbourShort Line High School (4)47:05
4Hamish MackieLong Line Open (31)47:18
7Natalia BeliakovaShort Line Open (7)1:01:19
8Simon GeorgeLong Line Open (31)49:48
12Jo ParrLong Line Open (31)53:56
23Michael RoylanceLong Line Open (31)1:20:27
Greg BarbourLong Line Open (31)mispunched
Amanda MackieLong Line Open (31)mispunched

BnB

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTimeR
1Peter BirchScore Open (4)35035:21

BNN

6 starting competitors
PlacNameClassScorePenaltyTimeR
2Stefan KuehnShort Line Open (7)23:57
10Joel PutnamLong Line Open (31)50:41
15Stefan KuehnLong Line Open (31)1:02:44
17Terry BluettLong Line Open (31)1:05:55
19Peter ThomasonLong Line Open (31)1:07:31
27Linda MandinLong Line Open (31)2:23:36

GON

22 starting competitors
PlacNameClassScorePenaltyTimeR
1Toby WIlsonLong Line Open (31)38:08
1Iida LehtonenLong Line High School (1)53:49
1John BulmanShort Line Open (7)23:51
1Michael ClaydenShort Line High School (4)22:32
2Keelan BirchLong Line Open (31)38:23Download route in GPX format
3Aniko Fozo-KerteszLong Line Open (31)45:37
4Juha LehtonenShort Line Open (7)37:03
4Graham & David McMahonScore Open (4)16042:23
5Huon WilsonLong Line Open (31)47:38
5Elizabeth BulmanShort Line Open (7)42:52
6Andrew SmithLong Line Open (31)49:22
6Rodney DunsheaShort Line Open (7)50:21
7Toni BachvarovaLong Line Open (31)49:32
9Peter FozoLong Line Open (31)50:02
11Colin BurnettLong Line Open (31)52:42
14Rochelle CoxLong Line Open (31)58:24
16Airdrie LongLong Line Open (31)1:05:00
20Johnny PetersenLong Line Open (31)1:07:42
21Andy GrahamLong Line Open (31)1:08:23
22Ellis LeungLong Line Open (31)1:15:37
24Dianne BergenLong Line Open (31)1:23:08
David BrayLong Line Open (31)mispunched

Knox

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTimeR
7Hugh DixonShort Line Primary (12)59:01

Knox

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTimeR
8Greg OnikulShort Line Primary (12)59:38

Knox

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTimeR
9Jun Lin WangShort Line Primary (12)59:57

Knox

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTimeR
10David O'ConnellShort Line Primary (12)1:00:06

Knox

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTimeR
11Rhys FitzalanShort Line Primary (12)1:00:11

No club membership

14 starting competitors
PlacNameClassScorePenaltyTimeR
1Mark & Arthur LusherShort Line Primary (12)44:51
1Oliver RaymondScore Primary (5)24041:31
2Elodie LoveShort Line Primary (12)49:56
2Aidan CheungScore Primary (5)11051:07
3Magnus LoveShort Line Primary (12)49:58
3Rhonda LoweScore Open (4)29040:53
3Nicholas CheungScore Primary (5)11052:00
4Miya EllisShort Line Primary (12)54:36
4Stefan EdelmanScore Primary (5)01:04:08
5James EdelmanScore Primary (5)01:21:55
12Lucas, Marion, Kjetil, & Sophie JacobsenShort Line Primary (12)1:04:28
25Thomas CromartyLong Line Open (31)1:33:41
26Natalie BonnetLong Line Open (31)1:33:42
28Geovanna EvangelistaLong Line Open (31)2:23:40

URN

4 starting competitors
PlacNameClassScorePenaltyTimeR
3Jane BolandShort Line Open (7)34:28
4Will NolanShort Line High School (4)55:16
5Jonathan NolanShort Line Primary (12)55:11
13Ant NolanLong Line Open (31)54:32

WHN

2 starting competitors
PlacNameClassScorePenaltyTimeR
6Justine De Remy De CourallesShort Line Primary (12)57:10
18Reinaldo Sose RangezLong Line Open (31)1:06:36

Please report errors in the result list to the organiser.