Orienteering Australia

Official results for SOS (Northside) - Bobbin Head

Event informationShow result list by classPress result listUpload routePrint

Name: SOS (Northside) - Bobbin Head
Organiser: Bold Horizons
Date: Saturday 19 May 2018

BNN

4 starting competitors
PlacNameClassScorePenaltyTime
2Peter ThomasonShort Line Open (17)43:19
2Gwen SewellScore Open (3)24045:33
3David McGheeLong Line Open (11)51:53
6Brett SewellLong Line Open (11)59:57

CCN

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
5Melissa RobertsonLong Line Open (11)57:37

GON

12 starting competitors
PlacNameClassScorePenaltyTime
1Andra LeungLong Line High School (2)1:06:41
1Tim McConaghyShort Line High School (2)1:05:34
1Graham & David McMahonScore Open (3)26042:42
4Ross BarrLong Line Open (11)53:43
7Ellis LeungLong Line Open (11)1:01:43
7George & Grandpa StittScore Primary (7)19046:56
8Jim MerchantLong Line Open (11)1:04:03
9Rochelle CoxLong Line Open (11)1:04:58
10Johnny PetersenLong Line Open (11)1:13:47
10Elizabeth BulmanShort Line Open (17)1:09:50
Michael ClaydenLong Line High School (2)mispunched
John BulmanShort Line Open (17)mispunched

Knox

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
2William ReidShort Line Primary (12)1:09:13

Knox

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
3Hugh DixonShort Line Primary (12)1:11:36

Knox

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
5Jun Lin WangShort Line Primary (12)1:14:13

Knox

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
8Alexander MouShort Line Primary (12)1:22:10

Knox

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
David O'ConellShort Line Primary (12)mispunched

Knox

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
Rhys FitzalanShort Line Primary (12)mispunched

No club membership

29 starting competitors
PlacNameClassScorePenaltyTime
1Kirsten BlakeLong Line Open (11)45:03
1Andrew MacDonaldShort Line Open (17)38:42
1Arthur LusherShort Line Primary (12)53:50
1Seven BlakeScore Primary (7)35042:02
2Benjamin HanleyLong Line Open (11)50:01
2Katrina GaoShort Line High School (2)1:18:06
2Thomas EdelmanScore Primary (7)28043:32
3Anthony SambuccaShort Line Open (17)57:05
3Michael & Marika & AndrewScore Open (3)01:12:51
3Kale BlakeScore Primary (7)28045:36
4Joshua MoloneyShort Line Open (17)57:06
4Johnny WangShort Line Primary (12)1:12:51
4James EdelmanScore Primary (7)27043:09
5Richard CoulsonShort Line Open (17)57:07
6Alistair BentleyShort Line Open (17)57:21
6Elodie LoveShort Line Primary (12)1:21:52
6Magnus LoveShort Line Primary (12)1:21:52
6Lucas JacobsenScore Primary (7)23056:37
7Steve JocumShort Line Open (17)57:24
9Keith GoodeShort Line Open (17)1:05:36
11Tracey BoydLong Line Open (11)1:13:54
11Jabin BastianShort Line Open (17)1:14:15
12Vicente YuchitchoShort Line Open (17)1:17:28
13Linda SalwayShort Line Open (17)1:30:14
14Thammavisa PiumsomboonShort Line Open (17)1:30:45
15Martin WallaceShort Line Open (17)1:30:54
16Adam HejlShort Line Open (17)1:30:58
Nicholas CheungShort Line Primary (12)mispunched
Greg OnikulShort Line Primary (12)mispunched

WHN

2 starting competitors
PlacNameClassScorePenaltyTime
5Justine De Remy De CourallesScore Primary (7)23056:33
8Ted MulherinShort Line Open (17)1:01:43

Please report errors in the result list to the organiser.