Orienteering Australia

Official results for SOS (Hills District) - Castle Hill

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: SOS (Hills District) - Castle Hill
Organiser: Bold Horizons
Date: Saturday 19 May 2018

Long Line Open

33 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Andrew HillWHN21:07
2James McQuillanWHN21:22
3Shane DoyleURN23:41
4Greg BarbourBFN23:52
5Paula ShinglerBFN27:18
6Finn MackayURN27:51
7Matt HackettWHN30:19
8Robert HerkesGON30:33
9Peter AnnettsGON30:37
10Jim MackayURN30:59
11Stefan KuehnBNN31:44
12Joshua BraidwoodWHN32:14
13Paul SweeneyWHN33:11
14Melissa AnnettsGON34:21
15David NobleWHN34:34
16Airdrie LongGON35:46
17Melanie ChristieURN37:00
18Andrew LumsdenBFN38:06
19Amy HarmerWHN38:26
20Saffron SweeneyWHN39:32
21Chris StevensonGON40:42
22Ian MillerWHN41:45
23Michael RoylanceBFN45:25
24Ken JacobsonGON45:59
25Stephen HollowayWHN46:02
26Carol JacobsonGON46:08
27Linda ChanWHN48:29
28Lloyd GledhillGON49:33
29Lynda CalderGON50:20
30Malcolm GledhillNo club membership50:48
31Helen MurphyURN56:05
32Vickie LeeGON1:00:53
33Y C LeeGON1:01:05

Long Line High School

8 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Niamh CassarWHN27:46
2Selwyn SweeneyWHN28:28
3Seth SweeneyWHN31:27
4Serena DoyleURN32:21
5Stephanie ChanWHN33:28
6Julia BarbourBFN35:49
7Louise BarbourBFN44:16
Joah OosterhoffWHNmispunched

Short Line Open

9 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Stefan KuehnBNN16:05
2Stephanie, Marc, Jessica & Livenla SpencerNo club membership29:31
3Janet MorrisWHN33:41
4Barry HanlonWHN33:42
5Richard ThomasGON36:36
6Ian BaileyNo club membership38:11
7Terry MurphyURN40:35
8Rodney Dunshea & Leanne HoustonGON40:49
9Marion GledhillNo club membership1:12:18

Short Line High School

4 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Serena DoyleURN15:47
2Wil ThomasGON36:32
3Kailey O'Connor & Sheena TangNo club membership43:44
4Luke O'Connor, Shane and ZoeNo club membership1:00:36

Short Line Primary

24 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Ethan CliftNo club membership18:06
2Curtis PepperBNN18:22
3Kailan PrasatNo club membership28:33
4Matthew GraingerNo club membership29:18
4Stephanie GraingerNo club membership29:18
6Heidi VogelaarNo club membership31:05
7Zeane DwingerNo club membership31:07
8Ella Munroe & Ella RobertsonNo club membership32:06
9Ethan Clift & Isaac NolanNo club membership32:37
10Cameron Galazzo & JaydenNo club membership33:42
11Isaac NolanNo club membership36:13
12Chloe DwingerNo club membership36:34
13Shay SweeneyWHN37:32
14Savanna SweeneyWHN37:50
15Connor MorrisonNo club membership47:59
16Ezra OosterhoffWHN49:01
17Sylvia LeungNo club membership52:13
18Garbee HaNo club membership52:18
19Kahu LangiWHN52:37
20Joel SpringerWHN53:53
21Sione LangiWHN54:07
22Jacinta BraidwoodWHN55:54
Isaac BrowneNo club membershipmispunched
Lukas IvanicNo club membershipmispunched

Score Open

2 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Stefan KuehnBNN3509:06
2Stefan KuehnBNN33011:38

Score Primary

3 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Elly GalazzoNo club membership35021:46
2Claire VogelaarNo club membership35023:23
3Samuel, Grace and Mark de CarvalhoNo club membership25027:55

Please report errors in the result list to the organiser.