Orienteering Australia

Official results for SOS (Hills District) - Crestwood

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: SOS (Hills District) - Crestwood
Organiser: Bold Horizons
Date: Saturday 16 June 2018

Long Line Open

28 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1James McQuillanWHN19:23
2Shane DoyleURN20:52
3Ant NolanURN21:26
4Peter AnnettsGON23:22
5Matt HackettWHN24:27
6Paul SweeneyWHN24:55
7Jim MackayURN27:35
8Joshua BraidwoodWHN28:03
9Wayne PepperBNN28:20
10Airdrie LongGON29:56
11Johnny PetersenGON30:15
12Saffron SweeneyWHN32:00
13Ian MillerWHN32:13
14Steve DunlopWHN32:35
15Carol JacobsonGON34:23
16Linda ChanWHN35:09
17Ken JacobsonGON37:03
18Jane BolandURN37:34
19Keith GoodeBFN38:24
20Stephen HollowayWHN40:32
21Lloyd GledhillGON42:00
22Malcolm GledhillWHN42:34
23Vickie LeeGON54:33
24Sue ThomsonGON1:03:47
25Y C LeeGON1:15:08
Andrew HillWHNmispunched
Lyn MalmgronSHNmispunched
Toby WilsonGONmispunched

Long Line High School

8 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Niamh CassarWHN21:29
2Selwyn SweeneyWHN21:49
3Seth SweeneyWHN23:41
4Serena DoyleURN24:09
5Finn MackayURN26:17
6Stephanie ChanWHN34:14
7Joah OosterhoffWHN45:07
Simeon OosterhoffWHNmispunched

Short Line Open

7 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Gillian SpringerWHN24:06
2Saffron SweeneyWHN25:23
3Richard ThomasGON36:13
4Sylvie ValaisWHN38:44
5Kathryn Vaughan & Annabelle Di BariNo club membership40:29
6Barry HanlonWHN43:09
Janet MorrisWHNmispunched

Short Line High School

5 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Seth SweeneyWHN14:33
2Selwyn SweeneyWHN15:20
3Serena DoyleURN20:48
4Wil ThomasGON31:28
5Martine ValaisWHN36:19

Short Line Primary

28 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Curtis PepperBNN24:36
2Joel SpringerWHN26:51
3Connor MorrisonCPS34:29
4Shay SweeneyWHN35:49
5Sione LangiWHN38:25
6Ella MunroeNo club membership38:37
7Ella RobertsonNo club membership38:39
8Kahu LangiWHN39:06
9Ezra OosterhoffWHN40:04
10Joshua Sutherland-SmithCPS41:02
11Taine CassarWHN41:16
12Joyce ZhaoCPS41:32
13Matthew GraingerNo club membership42:59
13Stephanie GraingerNo club membership42:59
15Rochelle CarterNo club membership43:07
16Annika, Marcus, & EmmaCPS43:36
17Jessica & Stephanie SpencerNo club membership45:28
18Jonathan NolanURN45:37
19Livenia SpencerNo club membership45:42
20Jacinta BraidwoodWHN50:27
21Savanna SweeneyWHN59:50
22Priya BhindiCPS59:58
22Sophia TomicCPS59:58
24Sue KimCPS1:01:15
25Leah, Ronan, & Connor SteeleNo club membership1:03:45
Joshua AlamCPSmispunched
Mikayla AlamCPSmispunched
Adrian TomicCPSmispunched

Score Open

2 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Lynda CalderGON35015:53
2Shelley CassarWHN32034:45

Score Primary

6 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Curtis PepperBNN35012:54
2Annika & RubyCPS35018:16
3Annika CPS34018:56
4Daniel CarterCPS33024:05
4Harry CarterCPS33024:05
6Marcus CPS32023:45

Please report errors in the result list to the organiser.