Orienteering Australia

Official results for SOS Term Finale - Cumberland State Forest

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: SOS Term Finale - Cumberland State Forest
Organiser: Bold Horizons Event Organiser
Date: Saturday 23 June 2018

Long Line Open

46 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1James McQuillanWHN25:51
2Shane DoyleURN26:22
3Ant NolanURN27:47
4Huon WilsonGON29:29
5Benjamin HanleyNo club membership29:41
6Brett SewellBNN30:51
7Joel PutnamBNN31:22
8Peter AnnettsGON31:29
9Colin BurnettGON32:30
10Joshua BraidwoodWHN32:49
11Gary FarebrotherWHN32:56
12Mark ShinglerBFN32:57
13John BulmanGON33:56
14Jim MackayURN35:40
15Jo ParrBFN36:25
16Johnny PetersenGON36:53
17Paul SweeneyWHN36:54
18Stefan KuehnBNN37:05
19Terry BluettBNN37:38
20Peter ThomasonBNN39:01
21Kathryn VaughanNo club membership39:14
22Martin SladeGON40:52
23Andrew WisniewskiBFN41:10
24Roland SimpsonGON44:22
25Ellis LeungGON45:07
26Amanda MackieBFN45:45
27Dianne BergenGON46:53
28Linda ChanWHN49:07
29Lloyd GledhillGON49:41
30Lynda CalderGON50:45
31Sarah IsraelNo club membership52:57
32Michael RoylanceBFN53:29
33Saffron SweeneyWHN55:30
34Natalia BeliakovaBFN56:50
35Vickie LeeGON59:48
36Margaret WaughGON59:52
37Y C LeeGON1:00:02
38Malcolm GledhillWHN1:05:13
39Hester SladeGON1:06:09
40Jessica KirkhamNo club membership1:29:07
41Di ClancyNo club membership1:29:09
42Anna HopwoodNo club membership1:29:11
43Sally HopwoodNo club membership1:29:17
Keith GoodeBFNmispunched
Paula MitchellNo club membershipmispunched
Serje RobidouxURNmispunched

Long Line High School

11 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Selwyn SweeneyWHN26:02
2Niamh CassarWHN29:18
3Seth SweeneyWHN30:08
4Serena DoyleURN31:33
5Nea ShinglerBFN32:53
6Michael ClaydenGON34:30
7Andra LeungGON36:37
8Stephanie ChanWHN40:19
9Louise BarbourBFN41:24
10Julia BarbourBFN42:28
11Joah OosterhoffWHN48:21

Short Line Open

11 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Joel PutnamBNN18:16
2Stefan KuehnBNN22:19
3Brett SewellBNN23:11
4Airdrie LongGON31:12
5Jane BolandURN35:34
6Elizabeth BulmanGON37:56
7Dave LottyURN40:39
8Rochelle CarterNo club membership42:09
9Janet MorrisWHN44:30
10Lyn MalmgronSHN46:58
11Marion GledhillWHN1:13:00

Short Line High School

6 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Selwyn SweeneyWHN16:42
2Serena DoyleURN24:04
3Andra LeungGON24:17
4Wil ThomasGON37:32
5Martine ValaisWHN44:32
Will NolanURNmispunched

Short Line Primary

25 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Curtis PepperBNN29:02
2Arthur LusherNo club membership30:36
3Shay SweeneyWHN34:41
4Jonathan NolanURN35:20
5Miya EllisBFN37:09
6Ezra OosterhoffWHN38:35
7Savanna SweeneyWHN46:02
8Sione LangiWHN46:17
9Hugh DixonKnox48:15
10William ReidKnox48:16
11Kahu LangiWHN48:34
12Matthew GraingerNo club membership49:48
13Stephanie GraingerNo club membership49:50
14Rhys FitzalanKnox50:04
15Greg OnikulKnox50:29
16Joshua Sutherland-SmithNo club membership51:32
17Prash & Prem SivagangabalanNo club membership51:55
18Jacinta BraidwoodWHN55:05
19Matt & Liam HackettNo club membership56:32
20Lachlan IfieldKnox1:14:35
21Alex MouKnox1:15:27
22David O'ConnellKnox1:23:24
Jun Lin WangKnoxmispunched
Annika OlahNo club membershipmispunched
Marcus OlahNo club membershipmispunched

Score Open

2 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Graham & David McMahonGON29041:50
2Kathryn VaughanNo club membership23025:15

Score Primary

6 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Sean HainesNo club membership35037:06
2Oliver RaymondNo club membership34045:23
3Aidan CheungNo club membership33041:40
4Gabrielle MilkensNo club membership33045:25
5Nicholas CheungNo club membership30041:16
6Lincoln WatersonNo club membership29041:00

Match Men

6 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Ewan ShinglerBFN22:21
2Tuve MoellerOK Linne22:22
3Toby WilsonGON22:45
4Duncan CurrieGON23:35
5Daniel HillGON25:24
6Alastair GeorgeBFN25:34

Match Women

3 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Michele DawsonGON25:21
2Aniko Fozo-KerteszGON26:04
3Rebecca GeorgeBFN33:45

Please report errors in the result list to the organiser.