Orienteering Australia

Official results for Garingal Local Event (Ultrasprint)

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Garingal Local Event (Ultrasprint)
Organiser: Garingal Orienteers
Date: Sunday 15 July 2018

Junior Men

14 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Alex KennedyGaringal Orienteers24:21
2Tom KennedyGaringal Orienteers25:51+1:30
3Matti NiemannOLV Steinberg26:31+2:10
4Ronald Leungnone50:33+26:12
5Liam FlickBennelong Northside Orienteers56:33+32:12
6Yoav Gutesnone1:15:22+51:01
7Jai Websternone1:18:23+54:02
8Nathan Matthewnone1:21:03+56:42
9Vincent MorrisBennelong Northside Orienteers1:22:07+57:46
10Taoyi Wangnone1:23:37+59:16
11Daniel Aliynone2:03:46+1:39:25
12Marco nonedid not finish
12Lachlan Hammondnonedid not finish
12Angus LeungGaringal Orienteersdid not finish

Junior Women

16 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Niamh CassarWestern and Hills Orienteers26:01
2Merle NiemannOLV Steinberg37:02+11:01
3Marie NiemannOLV Steinberg42:35+16:34
4Sasha Clarknone45:37+19:36
5Helen WanGaringal Orienteers1:06:58+40:57
6Belle Websternone1:56:15+1:30:14
7Christina (Jay) Yangnone2:00:59+1:34:58
8Eesha Adusumillinonedid not finish
8Lucy BrindleyGaringal Orienteersdid not finish
8Jessie Carternonedid not finish
8Uberta Chungnonedid not finish
8Elysia Fangnonedid not finish
8Caitlin Hammondnonedid not finish
8Andra LeungGaringal Orienteersdid not finish
8Siena Lo Martirenonedid not finish
8Celine Yinonedid not finish

Open Men

6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Bart VonhoffBig Foot Orienteers21:05
2Brett Sewellnone31:16+10:11
3Robert HerkesGaringal Orienteers34:46+13:41
4Ethan Liangnonedid not finish
4Takahiu Tomyamnonedid not finish
4Alex Wilkinsonnonedid not finish

Open Women

5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Aniko Fozo-KerteszGaringal Orienteers29:18
2Karla BurnettGaringal Orienteers31:51+2:33
3Vickie LeeGaringal Orienteers47:25+18:07
4Fiona Le Surfnone53:14+23:56
5Becki SteinGaringal Orienteersdid not finish

Senior Men

30 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Michael Ridley-SmithGaringal Orienteers23:03
2Andrew SmithGaringal Orienteers24:18+1:15
3Peter FozoGaringal Orienteers25:18+2:15
4Peter AnnettsGaringal Orienteers26:20+3:17
5Ian JessupGaringal Orienteers27:04+4:01
6Gerrit NiemannOLV Steinberg27:42+4:39
7Istvan KerteszGaringal Orienteers28:47+5:44
8John BulmanGaringal Orienteers29:18+6:15
9Jamie KennedyGaringal Orienteers29:27+6:24
10Wayne PepperBennelong Northside Orienteers30:46+7:43
11Richard MorrisBennelong Northside Orienteers30:53+7:50
12Rodney ParkinBennelong Northside Orienteers32:40+9:37
13Martin CousinsGaringal Orienteers35:15+12:12
14Mark BrindleyGaringal Orienteers35:53+12:50
15Rod EckelsGaringal Orienteers38:31+15:28
16Ellis LeungGaringal Orienteers41:22+18:19
17David BowermanCentral Coast Orienteers42:14+19:11
18Ted MulherinWestern and Hills Orienteers43:23+20:20
19Jim ForbesGaringal Orienteers45:11+22:08
20Ken JacobsonGaringal Orienteers50:24+27:21
21Tim CoxGaringal Orienteers53:35+30:32
22Stephen HollowayWestern and Hills Orienteers55:26+32:23
23YC LeeGaringal Orienteers1:00:17+37:14
24Barry HanlonWestern and Hills Orienteers1:03:41+40:38
25Ross DukerGaringal Orienteers1:08:09+45:06
26Terry MurphyUringa Orienteers1:25:19+1:02:16
27Keith GoodeBig Foot Orienteersdid not finish
27Andrew LumsdenBig Foot Orienteersdid not finish
27Kwok Wai WanGaringal Orienteersdid not finish
27Jim WellsGaringal Orienteersdid not finish

Senior Women

13 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Nikolett HalmaiGaringal Orienteers31:07
2Airdrie LongGaringal Orienteers32:35+1:28
3Toni BachvarovaGaringal Orienteers32:55+1:48
4Tania KennedyGaringal Orienteers33:46+2:39
5Gritta NiemannOLV Steinberg38:15+7:08
6Melanie ChristieUringa Orienteers38:56+7:49
7Carol JacobsonGaringal Orienteers41:50+10:43
8Elizabeth BulmanGaringal Orienteers42:28+11:21
9Helen MurphyUringa Orienteers53:23+22:16
10Janet MorrisWestern and Hills Orienteers1:00:53+29:46
11Margaret WaughGaringal Orienteers1:10:12+39:05
12Sue ThomsonGaringal Orienteers1:13:39+42:32
13Bryony CoxGaringal Orienteersdid not finish

Walking Women

2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Vicki Lunone1:03:11
2Justine BrindleyGaringal Orienteers1:06:35+3:24

Group

9 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Huon Wilson Noni ChanGaringal Orienteers36:41
2Toby & Lucy Clarknone52:37+15:56
3Nathan & Dadnone1:33:39+56:58
4Judi & Col Choatnonedid not finish
4Lawrence Becky Lucanonedid not finish
4Juliana Chara Milononedid not finish
4Clara Juliana Milononedid not finish
4Emma Millie Ellie Sloannonedid not finish
4Emily Palfreymannonedid not finish

Please report errors in the result list to the organiser.