Orienteering Australia

Official results for SOS (Hills District) - Pennant Hills

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: SOS (Hills District) - Pennant Hills
Organiser: Bold Horizons
Date: Saturday 28 July 2018

Long Line Open

29 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Toby WilsonGON24:17
2James McQuillanWHN24:34
3Aniko Fozo-KerteszGON26:01
4Eoin RotheryBFN26:40
5Miles EllisBFN30:13
6Roland SimpsonGON31:01
7Joel PutnamBNN31:32
8Peter FozoGON32:28
9Wayne PepperBNN33:14
10Brett SewellBNN33:31
11Peter AnnettsGON33:36
12Colin BurnettGON34:10
13Melissa AnnettsGON35:05
14Airdrie LongGON36:51
15Andrew WisniewskiBFN38:46
16Serje RobidouxURN39:17
17Junta SekimoriNo club membership39:19
18Joshua BraidwoodWHN41:09
19Huon & NoniGON43:05
20Steve DunlopWHN43:31
21Saffron SweeneyWHN48:15
22Dianne BergenGON51:22
23Karen LanganWHN51:45
24Kwok WaiNo club membership55:08
25Helen MurphyURN55:51
26Paul SweeneyWHN58:58
27YC LeeGON1:12:11
28Ross DukerGON1:19:10
Barry PearceWHNdid not finish

Long Line High School

7 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Seth SweeneyWHN27:03
2Selwyn SweeneyWHN27:33
3Niamh CassarWHN30:36
4Louise BarbourBFN36:33
5Joah OosterhoffWHN59:42
Natalia BeliakovaBFNmispunched
Shuchun & Taoyi WangNo club membershipmispunched

Long Line Primary

1 starting competitor
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Joyce ZhaoNo club membership1:28:33

Short Line Open

5 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Linda ChanWHN36:45
2Kwok Wai WanGON55:16
3Terry MurphyURN1:01:13
4Becki SteinGON1:10:37
5Christina, Jay & AnyaNo club membership1:59:51

Short Line High School

4 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Selwyn SweeneyWHN16:19
2Niamh CassarWHN16:37
3Stephanie ChanWHN28:51
4James LanganWHN40:13

Short Line Primary

13 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Curtis PepperBNN28:55
2Ezra OosterhoffWHN37:34
3Shay SweeneyWHN40:10
4Jacinta BraidwoodWHN45:12
5Stukov FamilyWHN48:40
6Siohe LangiWHN50:13
7Kahu LangiWHN50:54
8Andrew & Claire DaltonNo club membership59:41
9James BraidwoodWHN1:06:22
10Savanna SweeneyWHN1:11:54
Michael DawsonNo club membershipmispunched
Nicholas ReidNo club membershipmispunched
Connor MorrisonNo club membershipdid not finish

Score Open

3 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Lee LoweGON35027:56
2Graham & David McMahonGON33039:25
3Irene WaringNo club membership16030:50

Score High School

1 starting competitor
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Shuchun WangNo club membership33039:13

Score Primary

2 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Oliver, Jackson & Jonathon LoweNo club membership35027:58
2Taoyi WangNo club membership32043:42

Please report errors in the result list to the organiser.