Orienteering Australia

Official results for SOS (Hills District) - Castle Hill

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: SOS (Hills District) - Castle Hill
Organiser: Bold Horizons
Date: Saturday 11 August 2018

Long Line Open

26 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1James McQuillanWHN26:39
2Peter AnnettsGON29:01
3Shane DoyleURN29:20
4Ant BurnettBFN32:13
5Joshua BraidwoodWHN34:00
6John MurrayWHN34:07
7Michael FreeGON35:29
8Tony HillGON35:55
9Wayne PepperBNN37:06
10Ross BarrGON37:08
11Bob MorganBNN38:10
12Andrew WisniewskiBFN41:36
13Johnny PetersenGON41:57
14Saacha DonaldsonBFN42:04
15Ian MillerWHN42:37
16Karen LanganWHN43:17
17Steve DunlopWHN44:24
18Ellis LeungGON49:12
19Linda ChanWHN55:25
20Margaret WaughGON56:19
21Helen MurphyURN57:23
22Barry PearceWHN1:09:06
23YC LeeGON1:09:20
24Kwok Wai WanGON1:17:13
25Ross DukerGON1:18:59
26Saffron SweeneyWHN1:21:21

Long Line High School

6 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Selwyn SweeneyWHN29:18
2Seth SweeneyWHN31:08
3Serena DoyleURN35:27
4Madelynne ChanWHN42:09
5Stephanie ChanWHN43:10
6Joah OosterhoffWHN1:19:23

Long Line Primary

3 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Rosie and John StokesNo club membership58:05
2Connor O'NeillNo club membership1:13:54
Kailan PrasadNo club membershipdid not finish

Short Line Open

10 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Barbara HillGON18:02
2Ian MillerWHN26:26
3Richard ThomasGON32:30
4Kwok Wai WanNo club membership34:08
5Janet MorrisWHN35:37
6Jill WoodruffNo club membership37:30
7Barry HanlonWHN41:23
8Claire and Andrew DaltonNo club membership45:04
9Terry MurphyURN51:51
10Marion GledhillWHN52:57

Short Line High School

4 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Niamh CassarWHN16:46
2Andra LeungGON22:37
3Wil ThomasGON31:59
4James LanganWHN42:25

Short Line Primary

16 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Curtis PepperBNN25:27
2Oliver McFarlaneBFN27:37
3Ezra OosterhoffWHN37:51
4Olivia and Chelsea FuscaNo club membership39:47
5Savanna SweeneyWHN45:48
6Joshua Sutherland-SmithNo club membership48:04
7Alison, Brent, Eliza and Josephine WarhurstNo club membership49:55
8Kahu LangiWHN50:09
9Sione LangiWHN50:13
10Nicholas ReidNo club membership52:05
11Joel SpringerWHN54:13
12Jacinta BraidwoodWHN58:29
13Michael DaltonNo club membership1:09:43
14Zoe LindgdenNo club membership1:15:45
15Amy LindgdenNo club membership1:15:51
16Maddie and Anna StokesNo club membership1:16:07

Score Open

2 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Dennis SparlingGON350034:08
2Jonathan FreeNo club membership340040:04

Score High School

2 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Connor WilliamsNo club membership280022:12
2Joyce ZhaoNo club membership602046:53

Score Primary

7 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Zoe WilliamsNo club membership280039:36
2Taoyi WangNo club membership270042:18
3Connor MorrisonNo club membership22013057:06
4William, Edward and Jerry ZhaoNo club membership2005049:04
5Dean SinaiNo club membership12015059:33
6Ben CoulonNo club membership504701:31:47
7Emma ChristieNo club membership504701:31:54

Please report errors in the result list to the organiser.