Orienteering Australia

Official results for SOS (Hills District) - Castle Hill

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: SOS (Hills District) - Castle Hill
Organiser: Bold Horizons
Date: Saturday 8 September 2018

Long Line Open

25 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1James McQuillanWHN26:08
2Keelan BirchGON26:49
3Peter AnnettsGON28:19
4Barbara HillGON30:34
5Joel PutnamBNN30:39
6Lee CoadyWHN31:35
7Joshua BraidwoodWHN35:03
8Matt HackettWHN36:24
9Wayne PepperBNN37:15
10Melissa AnnettsGON38:50
11Andrew WisniewskiBFN40:36
12Colin BurnettGON43:00
13Steve DunlopWHN44:34
14John MurrayWHN45:11
15Karen LanganWHN48:28
16Paul SweeneyWHN50:17
17Dianne BergenGON51:09
18Michael RoylanceBFN53:03
19Johnny PetersenGON53:05
20Saffron SweeneyWHN54:45
21Tony HillGON56:55
22Owen MitchellNo club membership1:12:36
23Paula MitchellNo club membership1:14:04
24Ross DukerGON1:38:41
Jason MitchellNo club membershipmispunched

Long Line High School

4 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Alastair GeorgeBFN23:50
2Selwyn SweeneyWHN29:46
3Seth SweeneyWHN33:58
Joah OosterhoffWHNmispunched

Long Line Primary

3 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Alex BrownNo club membership1:04:24
2Olivia and Adam FuscaNo club membership1:26:17
3Connor O'NeillNo club membership1:59:01

Short Line Open

10 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Helen MurphyURN27:01
2John and Andrew DaltonNo club membership33:46
3Janet MorrisWHN36:03
4Lyn MalmgronSHN39:07
5Dennis SparlingGON40:07
6Malcolm GledhillWHN40:19
7Barry HanlonWHN41:09
8Vickie LeeGON44:01
9Y C LeeGON44:03
Terry MurphyURNmispunched

Short Line High School

2 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Angus LeungGON16:15
2Niamh CassarWHN25:43

Short Line Primary

14 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Curtis PepperBNN25:08
2Shay SweeneyWHN25:44
3Ezra OosterhoffWHN35:23
4Michael DaltonNo club membership36:51
5Alec MitchellNo club membership38:40
6Joel SpringerWHN41:05
7Alison WarhurstNo club membership45:07
8Ajay GallagherNo club membership45:47
9Kahu LangiWHN53:55
10Sione LangiNo club membership53:59
11Connor MorrisonNo club membership1:02:04
12Joshua Sutherland-SmithWHN1:09:20
13Anya Shum and Justin Wu and Chau WangNo club membership1:09:57
Savanna SweeneyWHNmispunched

Score Open

2 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Lee LoweGON350038:42
2Neville FathersSHN1301045:58

Score Primary

4 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Lachlan CoadyWHN350030:19
2Oliver LoweNo club membership350038:39
3Kay and Adam and Ellery and Tully MurphyNo club membership260040:45
4Taoyi WangNo club membership210035:15

Please report errors in the result list to the organiser.