Orienteering Australia

Official results for 2018 State League #16 Kitchener

Event informationShow result list by classShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: 2018 State League #16 Kitchener
Organiser: Newcastle Orienteering Club
Date: Sunday 23 September 2018

NC.N

54 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
1Rudi LandsiedelM60A (3)1:04:4411:38
1Carolyn ChalmersW75A (2)35:2219:13
1Maria OrrW55AS (4)58:3115:00
1Peter OrrM55AS (4)53:4313:46
1Carolyn RigbyW65AS (4)38:0820:43
1Graham FowlerM75A (5)53:2713:42
1Sally-Anne HendersonW21AS (2)57:2412:31
1Andrea HackneyEOD H5 (3)1:04:1416:28
1Damien EnderbyM40A (1)1:26:489:04
1Erika EnderbyW12A (5)19:598:09
1Ellie TaylorEOD E (3)47:5919:35
1Samantha HoweW35A (2)1:06:0710:12
1Alvin CraigM16A (5)33:205:59
1Martina CraigW45A (3)58:369:02
1Warren QuiltyM Open B (1)1:27:3320:36
1Robert BennettM21A (3)1:22:546:39
1Cassandra ThompsonW40A (1)1:33:4814:28
1Jennifer EnderbyW21A (2)1:03:158:19
1Eino LehtonenEOD M (3)42:4810:04
2Caroline JenkinsW35AS (2)1:04:57+16:1716:39
2Tim HackneyEOD H5 (3)1:17:59+13:4519:59
2Amylee RobertsonW21AS (2)1:13:36+16:1216:04
2Rebecca CraigW12A (5)24:50+4:5110:08
2Stephen CraigM45A (8)54:22+0:507:09
2Jennifer MardonW45AS (6)57:59+5:5214:52
2Gayle QuantockW55A (4)59:53+4:2513:04
2Jack HartEOD E (3)1:04:03+16:0426:08
2Jim LeeM70A (5)51:42+4:2511:17
2Andrew KillenM21AS (2)1:39:02+15:5515:16
2Geoff PeelM60A (3)1:10:06+5:2212:36
3Steven RobertsM55A (6)55:54+9:3010:03
3Alex MasseyM21A (3)2:05:01+42:0710:02
3Bridget WhiteheadW50A (4)1:32:40+39:2916:40
3Chris WelbourneEOD H5 (3)1:38:52+34:3825:21
3Peter BerkholzM55AS (4)1:02:49+9:0616:06
3Sharon BurgessW45AS (6)1:02:18+10:1115:58
3Scott SimsonM45A (8)1:06:37+13:058:45
3Joy GuyW55AS (4)1:08:40+10:0917:36
4Viola O'ConnorW55AS (4)1:22:51+24:2021:14
4Margaret PeelW50A (4)1:54:59+1:01:4820:40
4Elaine BennettW55A (4)1:14:56+19:2816:21
4Mikayla EnderbyW14A (5)1:02:27+22:0814:41
4Tommy MellaM12A (4)26:52+8:1110:57
4Claire BurgessW20A (5)1:21:39+23:2312:36
4Shane JenkinsM35AS (8)1:10:42+14:5112:42
5William ThompsonM35AS (8)1:14:21+18:3013:22
5Graeme TaplinM65A (9)1:13:09+21:2113:09Download route in GPX format
6Bjorn MellaM45A (8)1:11:25+17:539:23
Baxter PeelM/W10N (3)completed
Justin StaffordM35A (2)mispunched
Nathan BerkholzM21A (3)did not finish
Emile AltmannM Open B (1)did not finish
Kerry BennettM60A (3)did not finish
Juha LehtonenEOD E (3)did not finish

Please report errors in the result list to the organiser.