Orienteering Australia

Official results for AOC2018 Australian Middle Distance Championships NOL & WRE Event 1

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: AOC2018 Australian Middle Distance Championships NOL & WRE Event 1
Organiser: Orienteering SA
Date: Saturday 29 September 2018

M/W10N

1 800 m, 15 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Rohan BraidKO W15:098:25
2Emrys RogersRR Q15:59+0:508:52
3Euan SheddenSH N18:17+3:0810:09
4Matilda RogersRR Q18:39+3:3010:21
5Olivia Lanigan-O'KeeffeCR S21:03+5:5411:41
6Sam MorrisBN N24:43+9:3413:43
7Ruth ToomeyAlbany & Denmark Hinterland Or26:53+11:4414:56
8Logan SeamanWR N27:09+12:0015:05
9Layla DentRR A30:42+15:3317:03
10Ryder SeamanWR N30:43+15:3417:03
10Veronika IskhakovaRR A30:43+15:3417:03
12Nicola McConaghyGO N32:18+17:0917:56
13Baxter PeelNC N44:10+29:0124:32
14Angelina KozmaBK V46:57+31:4826:05
15Neo KozmaBK V47:01+31:5226:07

W10A

1 800 m, 9 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Luca HoggPO A12:377:00
2Amy DuftyBO W13:42+1:057:36
3Torun JoergensenPeninsula and Plains16:22+3:459:05
4Lucinda FogartyOH S17:13+4:369:33
5Alicia RobertsonBS A17:32+4:559:44
6Ariadna IskhakovaRR A17:41+5:049:49
7Cate NemethTF Q17:57+5:209:58
8Annabel LloydTT S24:54+12:1713:50
9Kiana BattersOH S26:22+13:4514:38

W12A

2 100 m, 12 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Milla KeyMF V12:526:07
2Erika EnderbyNC N13:04+0:126:13
3Sophie ArthurMF V14:20+1:286:49
4Aoife RotheryBF N16:25+3:337:49
5Kate BraidKO W16:36+3:447:54
6Lyra SimpsonBF N17:12+4:208:11
7Maggie MackayUR N17:16+4:248:13
8Gemma YorkPeninsula and Plains17:32+4:408:20
9Yannika BertramNo club membership19:44+6:529:23
10Matilda FogartyOH S22:19+9:2710:37
11Hannah AdamsBK V22:25+9:3310:40
12Ingrid Shelton AgarAO A28:01+15:0913:20

W14A

2 400 m, 29 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Iida LehtonenGO N18:257:40
2Zali McCombAL T21:45+3:209:03
3Natalie MillerBS A22:05+3:409:12
4Zali DaleLO W22:49+4:249:30
5Zoe TerrillBS A22:56+4:319:33
6Louise BarbourBF N24:13+5:4810:05
7Isabella Zinzan-DickiePeninsula and Plains24:16+5:5110:06
8Ella RogersRR Q24:22+5:5710:09
9Daisy YorkPeninsula and Plains24:40+6:1510:16
10Sophie TavernaCH V24:48+6:2310:20
11Zara StewartNo club membership25:06+6:4110:27
12Nea ShinglerBF N26:06+7:4110:52
13Abbie FaulknerTJ S26:13+7:4810:55
14Julia Powell-DaviesAL T26:53+8:2811:12
15Justine HobsonBS A26:55+8:3011:12
16Sara GarbelliniEN Q27:40+9:1511:31
17Mikayla EnderbyNC N29:04+10:3912:06
18Emily HayesAuckland30:23+11:5812:39
19Zoe CarterTJ S32:22+13:5713:29
20Jemima LloydTT S34:19+15:5414:17
21Amber LouwDR V34:34+16:0914:24
22Emma CatesYV V34:35+16:1014:24
23Lucy BurleyYA S34:44+16:1914:28
24Sophie RyanNorth West35:31+17:0614:47
25Claire AdamsBK V45:13+26:4818:50
26Sophie BestEV T1:02:44+44:1926:08
Juliet FraterAucklandmispunched
Julia BarbourBF Nmispunched
Ana PenckYA Smispunched

W16A

2 900 m, 30 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Kaia JoergensenPeninsula and Plains24:528:34
2Mikaela GrayUG Q26:18+1:269:04
3Anna Cory-WrightAuckland31:22+6:3010:48
4Venla-Linnea KarjalainenMF V31:50+6:5810:58
5Rani BrennanRR Q32:21+7:2911:09
6Tessa BurnsHawkes Bay33:03+8:1111:23
7Serena DoyleUR N34:54+10:0212:02
8Amy CulhamHawkes Bay35:26+10:3412:13
9Anna DustonNo club membership36:05+11:1312:26
10Niamh CassarWH N36:53+12:0112:43
11Rebecca GreenwoodAuckland36:56+12:0412:44
12Olivia CollinsNorth West38:29+13:3713:16
13Eleanor McLeanEV T39:24+14:3213:35
14Sylvie FraterAuckland40:08+15:1613:50
15Caitlyn SteerBG V40:25+15:3313:56
16Ellen CurrieGO N41:04+16:1214:09
17Nina GannonRR Q41:15+16:2314:13
18Mena McLeodAL T41:23+16:3114:16
19Maxine LovellRR Q42:20+17:2814:35
20Serryn EenjesBG V42:45+17:5314:44
21Theane van ZylAuckland44:29+19:3715:20
22Lucy JarrettKO W44:34+19:4215:22
23Sarah RichardsWO W47:32+22:4016:23
24Lucy BurrellNo club membership48:25+23:3316:41
25Jemima Bradfield SmithCH V49:34+24:4217:05
26Ellen JohnsonBS A49:59+25:0717:14
27Tiia MarshBF N1:00:31+35:3920:52
Penelope SalmonNo club membershipmispunched
Alice EganPeninsula and Plainsmispunched
Phoebe DavisAL Tmispunched
Julia GannonRR Qdid not start

W20E

4 200 m, 36 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Katie Cory-WrightPeninsula and Plains31:307:30
2Zoe MelhuishCC A31:44+0:147:33
3Briana StevenPeninsula and Plains34:38+3:088:14
4Ella CuthbertCC A35:55+4:258:33
4Asha SteerVI V35:55+4:258:33
6Zoe DowlingTF T36:06+4:368:35
7Winnie OakhillQC Q36:17+4:478:38
8Tegan KnightbridgeNorth West36:53+5:238:46
9Georgia SkeltonCounties Manakau37:22+5:528:53
10Rebecca GeorgeST N37:49+6:199:00
11Emily SorensenSW S38:10+6:409:05
12Carolyne NelHawkes Bay38:57+7:279:16
13Bella FraserNo club membership39:14+7:449:20
14Caitlin YoungCC A39:18+7:489:21
15Mikayla CooperTF T39:49+8:199:28
15Jessica SewellNorth West39:49+8:199:28
17India JamesNo club membership41:12+9:429:48
18Tara MelhuishCC A41:48+10:189:57
19Rachel AllenTF T41:50+10:209:57
20Joanna GeorgeSW S42:42+11:1210:10
21Jo Anna MaynardWN W43:06+11:3610:15
22Amber RiddleHutt Valley45:07+13:3710:44
23Abigail GeorgeSW S45:42+14:1210:52
24Aleisha NearyCounties Manakau46:57+15:2711:10
25Amy EnkelaarTF T47:01+15:3111:11
26Miho YamazakiCC A47:14+15:4411:14
27Jess RogersQC Q47:47+16:1711:22
28Melissa AnnettsST N49:02+17:3211:40
29Meredith NormanSW S49:21+17:5111:45
30Arabella PhillipsTF T49:54+18:2411:52
31Sarah DaviesVI V50:08+18:3811:56
32Sarah LimSW S50:22+18:5211:59
33Lily McFarlaneWN W51:07+19:3712:10
34Anastasia HeikkilaQC Q1:02:05+30:3514:46
35Ivy ProsserCC A1:03:45+32:1515:10
36Tshinta HopperST N1:07:44+36:1416:07
Joanna HillST Ndid not start

W21E

5 000 m, 19 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Natasha KeyVI V34:096:49
2Krystal NeumannQC Q35:47+1:387:09
3Belinda LawfordCC A36:38+2:297:19
4Bridget AndersonSW S37:22+3:137:28
5Grace MolloyST N37:30+3:217:30
6Anna SheldonQC Q38:49+4:407:45
7Lanita SteerVI V38:51+4:427:46
8Grace CraneTF T39:49+5:407:57
9Liis JohansonVI V40:07+5:588:01
10Aislinn PrendergastVI V40:55+6:468:11
11Olivia SprodSW S42:33+8:248:30
12Briohny SeamanST N44:50+10:418:58
13Rachel WestWN W46:14+12:059:14
14Aniko Fozo-KerteszST N47:19+13:109:27
15Jenny CasanovaSW S47:38+13:299:31
16Anna FitzgeraldST N48:53+14:449:46
17Mace NeveCC A50:53+16:4410:10
18Clare BrownridgeVI V1:00:47+26:3812:09
19Rosie DalheimVI V1:10:44+36:3514:08
Kathryn PrestonVI Vdid not start

W21AS

3 200 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Daisy McCauleyWO W38:5612:10
2Shannon NicolsonYA S47:27+8:3114:49
3Lexie AshforthWA S50:21+11:2515:44
4Kim EnkelaarAL T1:03:26+24:3019:49

WOpenB

2 400 m, 19 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Zara SodenOH S25:2510:35
2Rachael UptonWA S31:14+5:4913:00
3Annette RogersRR Q33:55+8:3014:07
4Wendy McConaghyGO N34:26+9:0114:20
5Alison BryantEN Q34:36+9:1114:25
6Tamara NeedhamRR A36:01+10:3615:00
7Sarah LithgowCR S36:32+11:0715:13
8Sandra McKeanOH S40:35+15:1016:54
9Wendy TavernaCH V42:43+17:1817:47
10Maree DoyleUR N43:30+18:0518:07
11Jacqueline StephensYA S43:45+18:2018:13
12Jocelyn WattsYV V46:26+21:0119:20
13Ulla HeikkilaSO Q48:23+22:5820:09
14Meisha AustinAL T53:00+27:3522:05
15Elise KennedyBN N58:44+33:1924:28
16Andrea MerchantTJ S1:00:05+34:4025:02
17Josephine GarbelliniEN Q1:06:24+40:5927:40
18Susan HallissyBS A1:14:12+48:4730:55
Esta BirdahicAL Tmispunched
Veronica JarrettKO Wdid not start

W35A

3 600 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Samantha HoweNC N38:0210:33
2Fern HillyardWA S42:02+4:0011:40
3Kathie DentRR A45:47+7:4512:43
4Judy RathjenSA1:07:14+29:1218:40
Amber TomasWA Sdid not start

W40A

3 200 m, 8 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Marina IskhakovaRR A30:419:35
2Tracy MarshBF N32:22+1:4110:06
3Ceri PassKO W34:23+3:4210:44
4Jen Graham-TaylorAlbany & Denmark Hinterland Or38:26+7:4512:00
5Cathy HoggPO A38:38+7:5712:04
6Kate MarschallTT S47:21+16:4014:47
7Sussan BestEV T48:30+17:4915:09
8Heather O'DonnellYV V1:14:26+43:4523:15

W45A

3 200 m, 14 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Cath ChalmersBF N28:559:02
2Clare HawthorneWR T30:10+1:159:25
3Cathy McCombAL T30:48+1:539:37
4Jenni AdamsPeninsula and Plains32:17+3:2210:05
5Miriam WhittingtonWR T38:36+9:4112:03
6Nic Plunkett-ColeBS A43:02+14:0713:26
7Andrea EvesBO W43:19+14:2413:32
8Helen O'CallaghanBB N49:21+20:2615:25
9Alexa TroedsonBF N50:16+21:2115:42
10Silke SpeierBS A50:22+21:2715:44
11Chris StocksBS A53:51+24:5616:49
12Jeni PelvinDunedin54:18+25:2316:58
13Jane StewartNo club membership1:03:23+34:2819:48
14Edith GrayAO A1:10:38+41:4322:04

W45AS

2 400 m, 16 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Salme FullerIK N32:5213:41
2Philippa Lohmeyer-CollinsBK V39:57+7:0516:38
3Stephanie BeldjilaliCO240:43+7:5116:57
4Sarah StewartNo club membership42:00+9:0817:30
5Kathryn TarrYV V47:30+14:3819:47
6Vanessa FreemanBF N48:26+15:3420:10
7Johanna Tavner-CornerTF Q51:16+18:2421:21
8Susan CookeNo club membership52:00+19:0821:40
9Sandra AfnanYA S58:09+25:1724:13
10Jo HobsonBS A1:04:06+31:1426:42
11Robyn D'AscenzoBS A1:10:16+37:2429:16
12Nicole DavisLO W1:11:24+38:3229:45
13Sarah SteelCounties Manakau1:16:57+44:0532:03
14Adrienne ShadboltPeninsula and Plains1:17:33+44:4132:18
Jane CalderAL Tmispunched
Kay HaarsmaTT Smispunched
Anne ArthurMF Vdid not start
Elaine MurdochGO Ndid not start

W45B

2 400 m, 9 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Raelee EenjesBG V34:1314:15
2Jane BarnettBS A45:04+10:5118:46
3Marlize BosmanSW W45:15+11:0218:51
4Hind NeedhamRR A45:35+11:2218:59
5Janet HardingPeninsula and Plains47:23+13:1019:44
6Jane HardyWO W51:26+17:1321:25
7Carol SuchOH S53:52+19:3922:26
8Natalia BeliakovaBF N58:57+24:4424:33
9Sue BamentOH S1:02:48+28:3526:10

W50A

2 900 m, 26 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Jennifer EnderbyNC N25:108:40
2Sue HancockWR T29:54+4:4410:18
3Wendy ReadUG Q31:58+6:4811:01
4Alison InglisBS A32:05+6:5511:03
5Lyn StantonAuckland35:39+10:2912:17
6Liz CanningWR T35:52+10:4212:22
7Karen Wild-AllenAL T39:21+14:1113:34
8Su Yan TayUG Q39:31+14:2113:37
9Tania KennedyGO N40:31+15:2113:58
10Kirsten WehnerWE A41:17+16:0714:14
11Kay KnightbridgeNorth West42:01+16:5114:29
12Alison ComerAuckland42:31+17:2114:39
13Margaret PeelNC N43:58+18:4815:09
14Barbara HillGO N47:21+22:1116:19
15Genevieve WebbDunedin50:56+25:4617:33
16Donelda NilesEV T52:00+26:5017:55
17Anne CoolingNo club membership54:07+28:5718:39
18Sue GarrPO A55:13+30:0319:02
19Bronwyn RosieAuckland58:20+33:1020:06
20Janine SteerDR V59:09+33:5920:23
21Nicola DalheimMF V1:02:21+37:1121:30
22Libby McLeayAuckland1:10:26+45:1624:17
23Cryn RussellHawkes Bay1:18:28+53:1827:03
24Jill CongediOH S1:24:22+59:1229:05
25Sharon LambertBN N1:30:05+1:04:5531:03
26Susan GeorgeTT S1:43:28+1:18:1835:40

W55A

2 700 m, 20 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Phillippa PooleNorth West25:389:29
2Gayle QuantockNC N26:00+0:229:37
3Chris BrownEV T26:24+0:469:46
4Ana HercegPO A27:27+1:4910:10
5Toni BrownBS A29:13+3:3510:49
6Joanna ParrBF N30:50+5:1211:25
7Paula ShinglerBF N32:42+7:0412:06
8Anthea FeaverLO W33:17+7:3912:19
9Sally WayteAL T34:06+8:2812:37
10Carolyn MatthewsNC N36:35+10:5713:32
11Andrea SchiwyAL T37:31+11:5313:53
12Juliana de NooyUG Q38:13+12:3514:09
13Erica DimentTT S40:38+15:0015:02
14Liz BourneBB Q44:47+19:0916:35
15Jane HardingWellington46:21+20:4317:10
16Rosalie McCauleyWO W48:08+22:3017:49
17Suzanne O'CallaghanBK V50:33+24:5518:43
18Marion BurrillBB Q51:55+26:1719:13
19Jane SayeAO A56:07+30:2920:47
20Fiona McIntyreUG Q1:16:19+50:4128:15

WEasy

2 100 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Sasha EvesBO W21:0610:02
2Lan KellyTJ S29:16+8:1013:56
3Julia LloydTT S41:05+19:5919:33
4Carol MorgansYV V48:12+27:0622:57
Sue HealyNE Vdid not start
Juliette JarrettKO Wdid not start

W60A

2 700 m, 25 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Jenny BourneEU V23:338:43
2Carolyn JacksonBK V24:43+1:109:09
3Mary McDonaldAO A28:53+5:2010:41
4Sue KeyMF V30:18+6:4511:13
5Debbie DaveyWR N30:21+6:4811:14
6Julia PrudhoeCC N32:19+8:4611:58
7Jean Cory-WrightPeninsula and Plains32:37+9:0412:04
8Hilary WoodCC N33:43+10:1012:29
9Liz AbbottPO A34:48+11:1512:53
10Prue DobbinBK V36:54+13:2113:39
11Margi FreemantleYV V37:03+13:3013:43
12Debbie ByersBF N39:27+15:5414:36
13Julie FlynnBG V39:44+16:1114:42
14Kathy PetrieSO Q44:02+20:2916:18
15Meredith RaschWA S44:56+21:2316:38
16Elizabeth HatleyBK V47:40+24:0717:39
17Evelyn ColwellOH S55:16+31:4320:28
18Rosie RutledgeAL T57:03+33:3021:07
18Diana Cossar-BurgessAL T57:03+33:3021:07
20Wendy AndrewarthaAL T59:35+36:0222:04
21Gayle ShepherdUR N1:01:11+37:3822:39
22Ruth NicolsonYA S1:01:20+37:4722:42
23Judy PrendergastEU V1:05:07+41:3424:07
24Julie ShepherdIK N1:09:09+45:3625:36
Margaret WilmottUR Nmispunched
Geraldine ChatfieldUG Qdid not start

W65A

2 400 m, 21 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Carol BrownlieWO W27:2711:26
2Judy AllisonRR A28:31+1:0411:52
3Lynn DabbsWH N28:40+1:1311:56
4Ann ScownAO A31:02+3:3512:55
5Jacquie RandUG Q33:54+6:2714:07
6Alison RadfordBG V36:22+8:5515:09
7Helen PostWO W37:23+9:5615:34
8Robyn ChapmanAL T39:16+11:4916:21
9Pamela KingDR V40:16+12:4916:46
10Barbara TassellAL T41:29+14:0217:17
11Joanna StewartAuckland43:19+15:5218:02
12Lois WestBO W46:26+18:5919:20
13Jan HardyAL T46:56+19:2919:33
14Barbara MartinPO A47:29+20:0219:47
15Valerie BarkerBS A53:13+25:4622:10
16Jennifer BinnsLO W59:03+31:3624:36
17Rhonda BowlingEN Q1:04:29+37:0226:52
18Kerryne JonesRR A1:13:13+45:4630:30
19Wendy HobleyKO W1:29:33+1:02:0637:18
20Leila HendersonYA S1:39:46+1:12:1941:34
Sheila CollsYV Vmispunched
Coral DowBS Adid not start

W70A

1 900 m, 24 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Jenny HawkinsNT N27:3714:32
2Royce MillsRed Kiwi29:20+1:4315:26
3Libby MeekingYV V29:27+1:5015:30
3Jill DaltonHutt Valley29:27+1:5015:30
5Kathy LileyYV V30:51+3:1416:14
6Judi HerkesBK V31:19+3:4216:28
7Val HodsdonSH N32:21+4:4417:01
8Robin SpriggsUG Q33:19+5:4217:32
9Ann BaylisRR A34:24+6:4718:06
10Pat MiethkePO A34:30+6:5318:09
11Janet BushAL T35:04+7:2718:27
12Pauline MooreWR N37:01+9:2419:28
13Joan SheldonUG Q40:29+12:5221:18
14Kate FortuneNo club membership40:46+13:0921:27
15Penny DuftyBO W40:54+13:1721:31
16Rose CampbellAW V41:20+13:4321:45
17Helena GriggsAL T42:13+14:3622:13
18Ruth GoddardYV V45:13+17:3623:47
19Dianne SearleBG V47:03+19:2624:45
20Janet FletcherLO W47:45+20:0825:07
21Janet KingBK V53:23+25:4628:05
22Mary Jane MahonyUR N54:18+26:4128:34
23Dorothy KaneWellington56:17+28:4029:37
24Sandra HoggPO A1:30:29+1:02:5247:37
Barbara McCraeYV Vdid not start
Rosemary KullmannLO Wdid not start

W75A

1 900 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Ann IngwersenPO A30:1715:56
2Hilary SimpsonOctavian droobers33:42+3:2517:44
3Helen SmithTT S49:53+19:3626:15
4Carolyn ChalmersNC N56:55+26:3829:57
Valerie BrammallEV Tmispunched

W80A

1 600 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Barbara GeorgeNorfolk Orienteering Club34:3821:38
2Helen AlexanderBK V42:05+7:2726:18

W85A

1 600 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Maureen OgilvieUR N40:3425:21

W65+AS

1 600 m, 9 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Jenny KomyshanWO W30:1718:55
2Barbara JunghansGO N30:18+0:0118:56
3Jenelle TempletonBK V33:56+3:3921:12
4Marian ArthurTT S37:22+7:0523:21
5Cheryl BluettBN N45:12+14:5528:15
6Elizabeth BicevskisTAS45:14+14:5728:16
7Zita SankauskasOH S48:45+18:2830:28
8Janet HillyardTJ S50:18+20:0131:26
9Fiorella PahorTT S1:02:00+31:4338:45

M10A

1 800 m, 16 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Miles BryantEN Q10:345:52
2Will EnkelaarAL T11:17+0:436:16
3Elye DentRR A11:23+0:496:19
4Alton FreemanBF N11:49+1:156:33
5Lachlan BraidKO W12:24+1:506:53
6Joshua FeuerherdtBG V13:06+2:327:16
7Hayden DentRR A14:10+3:367:52
8Rory SheddenSH N14:11+3:377:52
9Ben MarschallTT S14:12+3:387:53
10Adrian GarbelliniEN Q14:28+3:548:02
11Connor DentRR A15:10+4:368:25
12Ben McConaghyGO N16:59+6:259:26
13Kari MarshBF N18:37+8:0310:20
14Edmund ToomeyAlbany & Denmark Hinterland Or24:12+13:3813:26
15Marcus CazzolatoTJ S25:12+14:3814:00
16Callum BryantEN Q25:51+15:1714:21

M12A

2 100 m, 15 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Eckart BosmanSW W13:026:12
2Alex WoolfordBB N13:11+0:096:16
3Bodie TerrillBS A13:16+0:146:19
4Euan BestEV T13:21+0:196:21
5Owen RadajewskiPO A13:45+0:436:32
6Eddie StonerAL T14:20+1:186:49
7Mitchell MorcomTJ S15:05+2:037:10
8Makhaya HoggPO A15:17+2:157:16
9Liam DuftyBO W15:20+2:187:18
10Charlie FraterAuckland15:37+2:357:26
11Joseph ColemanKO W15:45+2:437:30
12Ashley WhiteYV V16:59+3:578:05
13Timothy McConaghyGO N17:35+4:338:22
14Jamie MarshBF N17:42+4:408:25
Luke FeuerherdtBG Vmispunched

M14A

2 700 m, 25 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Toby CazzolatoTJ S17:106:21
2Torren ArthurMF V18:51+1:416:58
3Sam WoolfordBB N19:00+1:507:02
4Callum WhiteYV V19:23+2:137:10
5Riley KerrEV T19:35+2:257:15
6Oscar JohnstonTJ S20:07+2:577:27
7Oliver FreemanBF N20:36+3:267:37
8Jett McCombAL T20:40+3:307:39
9Niko StonerAL T21:10+4:007:50
10Oskar MellaNC N22:14+5:048:14
11Riley McFarlaneBO W22:41+5:318:24
12Jamie WoolfordBB N22:45+5:358:25
13Lachlan FeuerherdtBG V23:33+6:238:43
14Matthew GreenwoodAuckland24:57+7:479:14
15Remi AfnanYA S25:16+8:069:21
16Dylan BryantEN Q26:09+8:599:41
17James LoveDR V29:25+12:1510:53
18Aldo BosmanSW W30:05+12:5511:08
19Charlie CooperAL T30:15+13:0511:12
20Ryan CatesYV V37:48+20:3813:59
21Chris NemethTF Q38:35+21:2514:17
22John SteerBG V39:46+22:3614:43
23Daniel MorcomTJ S57:31+40:2121:18
Patrick Shelton AgarAO Amispunched
Paul GarbelliniEN Qmispunched

M16A

3 800 m, 43 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Will TidswellHawkes Bay22:265:54
2Alvin CraigNC N24:17+1:516:23
3David StocksBS A24:40+2:146:29
4Toby LangBS A25:41+3:156:45
5Ryan MoorePeninsula and Plains25:52+3:266:48
6Ewan ShinglerBF N26:08+3:426:52
7Jensen KeyMF V26:09+3:436:52
8Ethan PenckYA S26:11+3:456:53
9Andrew KerrPO A26:52+4:267:04
10Mason ArthurMF V26:53+4:277:04
11Cameron BonarNorth West Orienteering Club27:38+5:127:16
12Felix WilliamsonNo club membership27:40+5:147:16
13Clayton ShadboltPeninsula and Plains28:12+5:467:25
14Grant ReinbottRR Q28:27+6:017:29
15Blake ReinbottRR Q28:54+6:287:36
16William DaveyMF V29:39+7:137:48
17Max GrivellTT S29:54+7:287:52
18Ryan GrayUG Q30:13+7:477:57
19Alex JobbinsNo club membership31:44+9:188:21
20Oliver EdwardsHutt Valley31:49+9:238:22
21Ben PoortenaarAL T31:55+9:298:23
22Matthew HardingPeninsula and Plains32:09+9:438:27
23Campbell SymeAuckland32:29+10:038:32
24Jack MarschallTT S32:36+10:108:34
25Archie NeylonBG V32:45+10:198:37
26Will WhittingtonWR T32:48+10:228:37
27Joseph WilsonBS A32:54+10:288:39
28Oscar WoolfordBB N33:59+11:338:56
29Samuel GarbelliniEN Q34:54+12:289:11
30Leith SodenOH S36:54+14:289:42
31Hadyn TangMF V39:03+16:3710:16
32Patrick DuftyBO W42:36+20:1011:12 Download route in GPX format
33Jack WickhamEV T42:43+20:1711:14
34Rupert ShepherdNo club membership45:04+22:3811:51
35Dexter CanningWR T45:10+22:4411:53
36William CoxRR Q46:06+23:4012:07
37Moss PelvinDunedin47:23+24:5712:28
38Shaun RichardsWO W47:24+24:5812:28
39Mason EvesBO W48:37+26:1112:47
40Cayleb FidgeBB Q48:56+26:3012:52
41Luca EastwoodAuckland1:00:24+37:5815:53
Brendan WilsonBS Amispunched
Bayley FisherEV Tmispunched
Ben HobsonBS Adid not start

M20E

5 200 m, 37 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Simeon BurrillQC Q32:106:11
2Alastair GeorgeST N32:52+0:426:19
3Noah PolandCC A33:21+1:116:24
4Kurtis ShukerCounties Manakau34:06+1:566:33
5Daniel GrayQC Q34:18+2:086:35
6Patrick MillerCC A36:20+4:106:59
7Dante AfnanSW S36:34+4:247:01
8Liam ThompsonAuckland36:36+4:267:02
9Patrick HayesAuckland37:16+5:067:10
10Jason BondTaranaki37:18+5:087:10
11Jaiden FidgeQC Q37:54+5:447:17
12Angus HainesSW S38:22+6:127:22
13Ronan LeeHawkes Bay38:53+6:437:28
14Tom HardingPeninsula and Plains39:41+7:317:37
15Isaac EganPeninsula and Plains40:49+8:397:50
16Tristan MillerCC A41:02+8:527:53
17Joshua AllenTF T41:25+9:157:57
18Liam StolbergerNorth West41:40+9:308:00
19Brody McCarthyVI V41:48+9:388:02
20Andries SwartWN W42:45+10:358:13
21Oliver EganPeninsula and Plains43:28+11:188:21
22Duncan CurrieST N43:43+11:338:24
23Ryan StocksCC A44:32+12:228:33
24Tom PoortenaarTF T48:01+15:519:14
25Nicholas CongediSW S48:28+16:189:19
26Zac NeedhamCC A48:32+16:229:20
27Ayrton ShadboltPeninsula and Plains49:22+17:129:29
28Johann BurgessTF T49:47+17:379:34
29Thomas GarbelliniQC Q50:03+17:539:37
30Saxon CharlesQC Q51:11+19:019:50
31Michael LoughnanVI V51:42+19:329:56
32Max DalheimVI V57:53+25:4311:07
33Dougal ShepherdNo club membership58:43+26:3311:17
34Luan SwartWN W1:02:56+30:4612:06
Oak JonesNo club membershipmispunched
Jed FlemingTF Tmispunched
Rohan JacksonSW Smispunched

M21E

5 900 m, 32 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Matthew CraneCC A31:285:20
2Tommy HayesAuckland34:29+3:015:50
3Simon UppillSW S34:49+3:215:54
4Patrick JaffeVI V34:51+3:235:54
5Henry McNultyWN W35:51+4:236:04
6Aston KeyVI V35:53+4:256:04
7Christoph PrunscheTF T36:34+5:066:11
8Joe WoodleyVI V36:57+5:296:15
9Andrew BarnettCC A37:21+5:536:19
10Kerrin RattraySW S38:03+6:356:26
11Martin DentCC A38:27+6:596:31
12Toby WilsonST N38:48+7:206:34
12Teemu KarjalainenVI V38:48+7:206:34
14Mark GregsonCC A39:02+7:346:36
15Bruce ArthurVI V39:48+8:206:44
16Robert BennettST N39:55+8:276:45
17Jonathan McCombTF T40:35+9:076:52
18Nathan LawsonVI V40:53+9:256:55
19Richard GoonanVI V42:51+11:237:15
20Oliver WilliamsSW S43:21+11:537:20
21Warren KeyMF V43:56+12:287:26
22Fredrik JohanssonVI V43:58+12:307:27
23Hamish ProsserCC A45:14+13:467:40
24Matthew SchepisiVI V45:58+14:307:47
25Ben GoonanVI V46:09+14:417:49
26Jack NeumannQC Q47:20+15:528:01
27Brett MerchantSW S51:13+19:458:40
28Anatoly KulikovQC Q52:26+20:588:53
Christopher NauntonBG Vdisqualified
Will KennedySW Smispunched
Peter HobbsVI Vmispunched
Jarrah DayTF Tmispunched
Karl BicevskisTF Tdid not start
David BrownridgeVI Vdid not start
Rob PrestonNC Ndid not start

M21A

3 800 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Daniel Del DotBS A44:4211:45
2Io Pan WongNo club membership51:33+6:5113:33
3Jordan NeillSW W56:00+11:1814:44

M21AS

3 800 m, 8 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1John NieuwenhovenTT S31:118:12
2Andrew SlatteryRR A31:51+0:408:22
3Troy MerchantTJ S32:27+1:168:32
4Conrad ElsonNo club membership37:22+6:119:50
5Andrew KennedyWA S38:27+7:1610:07
6Peter FozoGO N39:19+8:0810:20
7Robert HerkesGO N44:49+13:3811:47
8William SteelCounties Manakau1:00:52+29:4116:01

MOpenB

2 700 m, 6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1John SincovichYA S27:0010:00
2Finn FogartyOH S37:38+10:3813:56
3Peter ThorpeWA S41:34+14:3415:23
4Michael WestoverWA S43:03+16:0315:56
5Iain DuncanSO Q50:30+23:3018:42
6Margaret BourneOH S1:02:16+35:1623:03
Trent SeamanWR Ndid not start

M35A

4 200 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Matthew CohenAL T33:418:01
2Paul DowlingWA34:09+0:288:07
3Tyson HillyardWA S40:12+6:319:34
4Fedor IskhakovRR A43:06+9:2510:15

M40A

4 200 m, 10 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Craig FeuerherdtBG V26:596:25
2Simon RouseDR V29:05+2:066:55
3Ben RattrayOH S33:11+6:127:54
4Tate NeedhamRR A36:17+9:188:38
5Angus SheddenSH N38:44+11:459:13
6Damien EnderbyNC N39:14+12:159:20
7Craig PelvinDunedin43:40+16:4110:23
8Tony BryantEN Q50:48+23:4912:05
9Rhys FogartyOH S57:20+30:2113:39
10Jorge El-HageNo club membership1:04:16+37:1715:18

M45A

3 800 m, 22 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Carsten JoergensenPeninsula and Plains23:166:07
2Eric MorrisBN N25:44+2:286:46
3Craig DuftyBO W26:37+3:217:00
4Dion KeechMF V28:15+4:597:26
5Greg MorcomTJ S29:14+5:587:41
6Anthony StonerAL T29:53+6:377:51
7Blair TrewinYV V30:35+7:198:02
8Scott SimsonNC N30:45+7:298:05
9John ToomeyAlbany & Denmark Hinterland Or31:39+8:238:19
10Graham BraidKO W32:08+8:528:27
11Paul EnkelaarAL T33:20+10:048:46
12Brenton GrayUG Q33:54+10:388:55
13Ben CazzolatoTJ S35:14+11:589:16
14Jason MundaySB S36:53+13:379:42
15Michael DuftyBO W37:38+14:229:54 Download route in GPX format
16Matthew StocksBS A40:29+17:1310:39
17Peter MillerBS A45:27+22:1111:57
18Greg WilsonBS A45:42+22:2612:01 Download route in GPX format
19Joseph GarbelliniEN Q50:43+27:2713:20
20Peter McConaghyGO N52:57+29:4113:56
21Edward PlummerLO W58:29+35:1315:23
22Glen WhiteYV V1:02:36+39:2016:28

M45AS

2 900 m, 9 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Andrew HobsonBS A33:1311:27
2Darren EenjesBG V33:36+0:2311:35
3Greg CatesYV V37:13+4:0012:50
4Paul JarrettKO W40:52+7:3914:05
5Robert KrieslTT S43:16+10:0314:55
6Aylwin LimTJ S58:26+25:1320:08
7Geoff AdamsBK V59:24+26:1120:28
8Marcus CoolingNo club membership1:01:22+28:0921:09
9Ron PallasUR N1:03:28+30:1521:53

M45B

2 400 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Alister RyanNorth West31:0612:57
2James LloydTT S35:17+4:1114:42
3Jaco BosmanSW W36:00+4:5415:00
4Mark Lanigan-O'KeeffeCR S1:09:05+37:5928:47

M50A

3 600 m, 24 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Alistair Cory-WrightPeninsula and Plains27:147:33
2Shane DoyleUR N27:19+0:057:35
3Martin SteerDR V27:47+0:337:43
4Mark FreemanBF N29:16+2:028:07
5Paul MarshBF N32:27+5:139:00
6Neil SimsonTF Q35:51+8:379:57
7Ruhi AfnanYA S36:07+8:5310:01
8Tony HillGO N37:01+9:4710:16
9Andy SimpsonBF N37:49+10:3510:30
10Lance ReadUG Q38:10+10:5610:36
11Jamie KennedyGO N38:14+11:0010:37
12John Shelton AgarAO A38:56+11:4210:48
13Mark FraterAuckland39:49+12:3511:03
14Bruce BarnettBS A42:22+15:0811:46
15David BeldjilaliCO243:11+15:5711:59
16Kenneth McLeanEV T43:23+16:0912:03
17Peter AnnettsGO N43:42+16:2812:08
18Hugh FitzgeraldWR T43:46+16:3212:09
19Steve OramAuckland43:56+16:4212:12
20Simon AllenAL T44:07+16:5312:15
21Bruce PatersonAR V50:21+23:0713:59
22Nick DaleLO W53:42+26:2814:55
23Eric LouwDR V1:11:34+44:2019:52
Russell SymeNo club membershipmispunched

M55A

3 600 m, 39 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Geoff LawfordEU V27:457:42
2Bjorn MellaNC N27:51+0:067:44
3Jim RussellBG V28:10+0:257:49
4Tony WoolfordBB N28:12+0:277:50
5Tim HatleyBK V28:23+0:387:53
6Jemery DayAL T29:26+1:418:10
7Mark NemethTF Q29:34+1:498:12
8Jeff GreenwoodAuckland29:50+2:058:17
8Martin CrosbyAuckland29:50+2:058:17
10Greg BarbourBF N30:14+2:298:23
11Mark BaxterNE V31:22+3:378:42
12Steve CooperYA S31:55+4:108:51
13Simon GeorgeBF N31:59+4:148:53
14Mark ShinglerBF N32:30+4:459:01
15Tim McIntyreUG Q32:59+5:149:09
16Cormac McCarthyYV V34:49+7:049:40
17Stephen BirdBK V36:04+8:1910:01
18Russell BlatchfordPL Q37:04+9:1910:17
19David PolandBS A38:15+10:3010:37
19Greg TerrillBS A38:15+10:3010:37
21Nigel Dobson-KeeffeYA S39:50+12:0511:03 Download route in GPX format
22Carl DalheimMF V39:58+12:1311:06
23Stephen GoggsRR A41:49+14:0411:36
24Julian HayesAuckland42:06+14:2111:41
25Mike HardingPeninsula and Plains42:43+14:5811:51
26Maurice PattenRR A45:26+17:4112:37
27Trevor DimentTT S45:42+17:5712:41
28Nick MelhuishPO A45:48+18:0312:43
29Mark OvertonWA S45:59+18:1412:46
30David JaffeMF V47:07+19:2213:05
31Sebastian BurgessAL T51:50+24:0514:23
32Mick CooperAL T51:55+24:1014:25
33Martin KozmaBK V52:11+24:2614:29
34Tom de JonghBS A52:24+24:3914:33
35David GeorgeTT S54:00+26:1515:00
36Dave NicolsonYA S55:54+28:0915:31
37Jim MackayUR N56:49+29:0415:46
38Peter HopperBN N1:04:49+37:0418:00
Ian ProsserAO Adisqualified
Colin CurrieGO Ndid not start

M65+AS

2 400 m, 10 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Renny DuckettAL T34:5714:33
2Jeffrey DinningOH S39:38+4:4116:30
3Phil DavillCR S40:03+5:0616:41
4Al SankauskasOH S43:00+8:0317:55
5Tony Tavner-CornerTF Q49:52+14:5520:46
6Michael D'AscenzoBS A58:24+23:2724:20
7Dennis SparlingGO N1:03:49+28:5226:35
8John PatersonSB S1:04:35+29:3826:54
9Harry WaterhouseTJ S1:07:09+32:1227:58
10Colin MorgansYV V1:14:50+39:5331:10
Dave LottyUR Ndid not start

M60A

3 200 m, 30 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Jeff DunnAL T29:559:20
2Robert VincentNC N30:05+0:109:24
3Rod GrayEU V30:19+0:249:28
4Ted van GeldermalsenYV V30:35+0:409:33
5Melvyn CoxBN N31:30+1:359:50
6Roch PrendergastEU V31:53+1:589:57
7James LithgowGO N32:21+2:2610:06
8Paul PacqueEV T33:02+3:0710:19
9Eoin RotheryBF N34:03+4:0810:38
10Warwick DavisTK V36:26+6:3111:23
11Alex DaveyWR N37:29+7:3411:42
12Mark PetrieSO Q37:42+7:4711:46
13Nicholas WilmottUR N38:18+8:2311:58
14Rudi LandsiedelNC N38:24+8:2912:00 Download route in GPX format
15Grant McDonaldAO A38:32+8:3712:02
16Geoff MeadNorth West39:03+9:0812:12
17Craig ColwellOH S39:20+9:2512:17
18Andrew LumsdenBF N39:57+10:0212:29
19David McCauleyWO W40:31+10:3612:39
20Neil BarrBG V40:45+10:5012:44
21Geoff PeelNC N43:21+13:2613:32
22Malcolm RobertsNC N45:21+15:2614:10
23Michael BurtRR A46:28+16:3314:31
24Lewis CarterTJ S48:23+18:2815:07
25Tony GarrPO A48:41+18:4615:12
26Philip BurrillBB Q49:01+19:0615:19
27Charles DragarAL T57:38+27:4318:00
28Mark BesleyDR V1:27:39+57:4427:23
Stephen CollinsBK Vmispunched
Geoff TodkillNC Nmispunched

M65A

2 900 m, 32 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Tim AshmanLI S27:539:36
2Nick DentCC N27:58+0:059:38
3Bruce BowenPO A28:53+1:009:57
4John ScownAO A30:54+3:0110:39
5Robert PrestonNC N31:38+3:4510:54
6Paul PrudhoeCC N32:43+4:5011:16
7Richard MatthewsLO W32:51+4:5811:19
8Paul HoopmannTJ S33:38+5:4511:35
9Ken PostWO W34:25+6:3211:52
10Rob WestBO W34:47+6:5411:59
11Gordon WilsonBN N35:01+7:0812:04
12Bert ElsonAL T36:06+8:1312:26
13Peter ShepherdIK N36:40+8:4712:38
14Alistair StewartAuckland37:01+9:0812:45
15Adrian UppillOH S40:03+12:1013:48
16Robert TuckerYA S40:28+12:3513:57
17Peter KomyshanWO W41:49+13:5614:25
18Geoff ArmstrongNE V42:51+14:5814:46
19Tom SchultsUG Q44:30+16:3715:20
20Bill JonesRR A45:03+17:1015:32
21Warwick SelbyGO N45:57+18:0415:50
22Matthew KingBK V45:59+18:0615:51
23Robert SprySH N48:20+20:2716:40
24Lindsay PenderAL T49:33+21:4017:05
25Vincent LoyeOH S49:47+21:5417:10
26Ian McKenzieUR N54:36+26:4318:49
27John HardingPO A55:41+27:4819:12
28Martin BicevskisTAS1:00:37+32:4420:54
Robin EnglishWA Smispunched
Keith JayIK Nmispunched
Mike CalderAL Tmispunched
Greg HawthorneWR Tdid not finish

M70A

2 700 m, 36 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Dave MiddletonNorth West25:069:17
2Ross BarrGO N26:45+1:399:54
3Wayne GregsonNo club membership27:38+2:3210:14
4Tony RadfordBG V28:07+3:0110:24
5Jim MerchantGO N29:25+4:1910:53
6Ken BrownlieWO W29:29+4:2310:55 Download route in GPX format
7Robert AllisonRR A30:34+5:2811:19
8Greg ChatfieldUG Q31:40+6:3411:43
9Phil DuftyBO W31:59+6:5311:50
10Tony SimpkinsLO W32:14+7:0811:56
11Neil KaneWellington32:50+7:4412:09
12Dan GreigWO W32:53+7:4712:10
13Terry BluettBN N35:05+9:5912:59
14Ian FletcherLO W35:33+10:2713:09
15Ron FrederickNE V35:47+10:4113:15
16Dick OgilvieUR N35:55+10:4913:18
17Dennis MewsBK V36:32+11:2613:31
18Eric WainwrightRR A37:47+12:4113:59
19Kevin WilliamsWH N38:22+13:1614:12
20Reid MoranTF Q39:32+14:2614:38
21Clive ArthurTT S40:02+14:5614:49
22Dennis TrewinYV V40:12+15:0614:53
23Andrew CampbellAW V40:50+15:4415:07
24James LaverAL T41:18+16:1215:17
25Murray HannaBK V42:55+17:4915:53
26Ewen TempletonBK V42:56+17:5015:54
27Bob HawkinsNT N45:46+20:4016:57
28Peter DalwoodDR V50:14+25:0818:36
29Keith FifieldRR A51:51+26:4519:12
30David GoddardYV V52:44+27:3819:31
31Doug McMurrayYA S53:35+28:2919:50
32David PassKO W58:46+33:4021:45
33David TilbrookOH S59:59+34:5322:12
34Robert MooreWR N1:00:18+35:1222:20
35Alan ThompsonRR A1:00:40+35:3422:28
36Bob HealeyEV T1:03:40+38:3423:34
John MeekingYV Vdid not start
Barry McCraeYV Vdid not start

M75A

2 400 m, 19 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Trevor SauerSO Q28:2511:50
2Ron JunghansGO N31:10+2:4512:59
3Peter SearleBG V33:04+4:3913:46
4Bryan HardyWO W33:27+5:0213:56
5Mike HoweLO W34:11+5:4614:14
6John HodsdonSH N34:41+6:1614:27
7John Le CarpentierSH N37:25+9:0015:35
8Jim BowlingEN Q39:48+11:2316:35
9Christopher SpriggsUG Q41:28+13:0317:16
10David HoggPO A43:00+14:3517:55
11Frank TomasWA S44:32+16:0718:33
12Peter MeyerSH N46:33+18:0819:23
13Peter KreminskiWA S50:11+21:4620:54
14Trevor SimpsonOctavian droobers55:36+27:1123:10
15Wayne GriggsAL T1:00:21+31:5625:08
16Frank IngwersenPO A1:00:29+32:0425:12
17Robert MouattRR A1:04:48+36:2327:00
18John SuchOH S1:06:30+38:0527:42
19Stuart LaneOH S1:15:06+46:4131:17

M80A

1 900 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Peter CuttenWA S33:3417:40
2George ReevesTT S34:53+1:1918:21
3John LyonTT S45:39+12:0524:01
4Brian ClelandUR N1:14:26+40:5239:10

M85A

1 600 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Kevin PaineBS A1:07:5242:25

M90A

1 600 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Hermann WehnerWE A1:15:5647:27

EODH

1 900 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Chris FitzgeraldGS N24:5113:04
2Bill VandendoolBK V31:31+6:4016:35
3Paivi KarjalainenNo club membership33:39+8:4817:42
4Wayne Lovenone39:13+14:2220:38

EODM

2 400 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Keren FaulknerTJ S35:1914:42
2Wei Hsuan(Vicky) LuGO N51:53+16:3421:37
3David NeylonBG V1:02:14+26:5525:55
4Sarah LoveDR V1:05:38+30:1927:20
5Gemma BurleyYA S1:09:04+33:4528:46

EODE

2 100 m, 9 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Jacqui NauntonBG V21:3210:15
2Lilja LehtonenGG A23:45+2:1311:18
3Henry NeylonBG V25:21+3:4912:04
4Clementine Rebec NeylonBG V34:13+12:4116:17
5Jane Thomasnone51:06+29:3424:20
6Aisha Layla GoshtiPO A1:11:36+50:0434:05
Sammy LoveDR Vmispunched
Alex StewartGG Amispunched
Pat MewsBK Vdid not finish

Please report errors in the result list to the organiser.