Orienteering Australia

Official results for Mannawarra - OY4 - Middle Distance

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Mannawarra - OY4 - Middle Distance
Organiser: Wallaringa Orienteering Club
Date: Monday 11 June 2018

W10A

1 500 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Annabel LloydTT S23:4015:46
Kiana SankauskasOH Sdid not start

W12A

2 400 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Matilda FogartyOH S20:298:32
2Lucinda FogartyOH S21:42+1:139:02

W14A

2 400 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Jemima LloydTT S23:459:53
Zoe CarterTJ Sdid not start
Ana PenckYA Sdid not start

W20A

3 800 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Emily SorensenTT S26:016:50
2Sarah LimTJ S31:29+5:288:17

W21A

5 700 m, 6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Bridget AndersonOH S38:216:43
2Abigail GeorgeTT S41:03+2:427:12
3Jenny CasanovaWA S41:43+3:227:19
4Joanna GeorgeTT S41:58+3:377:21
5Olivia SprodTT S45:24+7:037:57
6Lanita SteerDR V50:11+11:508:48

WOB

2 400 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Carol SuchOH S1:00:4325:17
2Leila HendersonYA S1:14:14+13:3130:55
3Andrea MerchantTJ S1:26:32+25:4936:03
Ann NolanTJ Sdid not start

W35A

4 700 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Kate MarschallTT S56:5712:07
2Lexie AshforthWA S57:46+0:4912:17
3Zara SodenOH S1:07:24+10:2714:20

W45A

3 800 m, 8 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Sandra AfnanYA S36:219:33
2Susan GeorgeTT S38:55+2:3410:14
3Keren FaulknerTJ S40:25+4:0410:38
4Janine SteerDR V42:15+5:5411:07
5Michelle ChamalaunOH S48:33+12:1212:46
6Robin UppillOH S50:44+14:2313:21
7Elise ClemLI S1:22:51+46:3021:48
Evelyn ColwellOH Smispunched

W55A

3 000 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Erica DimentTT S39:5113:17
2Ruth NicolsonYA S58:56+19:0519:38

W65A

3 000 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Marian ArthurTT S52:4817:36
2Janet HillyardTJ S1:03:20+10:3221:06
3Zita SankauskasOH S1:03:44+10:5621:14
4Fiorella PahorTT S1:49:48+57:0036:36

W75A

3 000 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Helen SmithTT S1:12:3124:10

M10A

1 500 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Marcus CazzolatoTJ S18:4412:29
2Lewis FaulknerTJ S21:37+2:5314:24
3Max FaulknerTJ S29:07+10:2319:24

M12A

2 400 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Austin ClemLI S19:107:59
2Mitchell MorcomTJ S19:11+0:017:59
3Finn JohnstonTJ S27:14+8:0411:20

M14A

3 400 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Oscar JohnstonTJ S24:177:08
2Remi AfnanYA S26:05+1:487:40
3Daniel MorcomTJ S42:51+18:3412:36

M16A

4 700 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Jack MarschallTT S32:076:50
2Toby CazzolatoTJ S32:31+0:246:55
3Max GrivellTT S34:56+2:497:25
4Leith SodenOH S38:10+6:038:07
5Finn FogartyOH S1:09:27+37:2014:46

M21A

6 900 m, 7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Simon UppillOH S31:534:37
2Dante AfnanYA S39:10+7:175:40
3Brett MerchantNo club membership43:04+11:116:14
4Angus HainesOH S51:26+19:337:27
5Andrew SlatteryRR A56:42+24:498:13
6Troy MerchantTJ S1:06:18+34:259:36
7Thomas CarterOH S1:44:41+1:12:4815:10

MOB

3 400 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Michael WestoverWA S38:3111:19
2Sandra McKeanOH S53:03+14:3215:36
Andrew LimTJ Sdid not finish

M35A

6 900 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Blair TrewinYV V48:437:03
2John NieuwenhovenTT S1:01:44+13:018:56
3Rhys FogartyOH S1:09:27+20:4410:03

M45A

5 700 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Ruhi AfnanYA S38:296:45
2Greg MorcomTJ S38:34+0:056:45
3Steve CooperYA S51:58+13:299:07
4Martin SteerDR V52:44+14:159:15
5Ben CazzolatoTJ S1:01:40+23:1110:49
Doug JohnstonTJ Sdid not start

M55A

3 800 m, 11 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1David GeorgeTT S28:227:27
2Nigel Dobson-KeeffeYA S30:38+2:168:03
3Trevor DimentTT S36:54+8:329:42
4Lewis CarterTJ S37:31+9:099:52
5Ian WinnOH S38:46+10:2410:12
6Craig ColwellOH S39:51+11:2910:29
7Antonio Garcia CouceTT S42:05+13:4311:04
8Tony RobertsWA S43:20+14:5811:24
9Aylwin LimTJ S45:48+17:2612:03
10Phil HazellTT S46:37+18:1512:16
11Dave NicolsonYA S46:40+18:1812:16

M65A

3 800 m, 8 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Adrian UppillOH S29:397:48
2David WintersLI S33:05+3:268:42
3Robert TuckerYA S36:24+6:459:34
4Tim AshmanLI S37:18+7:399:48
5Robert SmithTT S38:39+9:0010:10
6Clive ArthurTT S53:14+23:3514:00
7Robin EnglishWA S57:09+27:3015:02
8Al SankauskasOH S58:47+29:0815:28
Michael RoundTT Sdid not start
Harry WaterhouseTJ Sdid not start

M75A

3 000 m, 6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Frank TomasWA S36:0812:02
2John SuchOH S45:03+8:5515:01
3John LyonTT S49:11+13:0316:23
4Peter CuttenWA S49:32+13:2416:30
5Peter KreminskiWA S53:10+17:0217:43
6Stuart LaneOH S58:48+22:4019:36
Jim RathjenWA Sdid not start

WJunB

2 400 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Portia ClemLI S39:1616:21
Abbie FaulknerTJ Smispunched

3M

4 700 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Phil ClemLI S39:308:24
2Simon GilbieTJ S1:07:45+28:1514:24
3Barry WheelerTT S1:19:36+40:0616:56

6M

3 400 m, 0 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
Sean FaulknerTJ Sdid not start

6G

3 400 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Maia von BaumgartenYA S1:07:5719:59
2Emma KelseyNo club membership1:08:02+0:0520:00

8F

2 400 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Fiona MorcomTJ S44:3518:34
2Julia LloydTT S47:49+3:1419:55

8G

2 400 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Max FaulknerTJ S24:1910:07
1Sam FaulknerTJ S24:1910:07

9G

1 500 m, 8 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Abbie FaulknerTJ S20:4513:50
1Finn JohnstonTJ S20:4513:50
1Kishna MistalTJ S20:4513:50
1Max OchotaTJ S20:4513:50
1Sylvie OchotaTJ S20:4513:50
1Ned OchotoaTJ S20:4513:50
7Scarlett AshforthWA S53:00+32:1535:20
7Hugo WestoverWA S53:00+32:1535:20

Please report errors in the result list to the organiser.