Orienteering Australia

Official results for Belair National Park FootO

Event informationShow result list by classShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Belair National Park FootO
Organiser: Wallaringa Orienteering Club
Date: Sunday 8 July 2018

OH S

21 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Robin UppillCourse 6 Female (7)45:5013:05
1Rebecca BoultonCourse 7 Groups (20)26:5011:40
1Eric CasseyCourse 7 Groups (20)26:5011:40
1Leith SodenCourse 4 Male (11)31:488:09
2Daniel BurdenCourse 7 Groups (20)34:14+7:2414:53
2Rachel BurdenCourse 7 Groups (20)34:14+7:2414:53
2Matilda FogartyCourse 6 Female (7)53:58+8:0815:25
2John SodenCourse 4 Male (11)36:22+4:349:19
3Simon BurdenCourse 3 Male (9)56:08+4:2511:13
3Rhys FogartyCourse 1 Male (5)1:41:38+33:0412:05
3Lucinda FogartyCourse 6 Female (7)55:53+10:0315:58
3Zara SodenCourse 2 Female (3)1:20:49+17:0412:03
4Frank BurdenCourse 3 Male (9)57:23+5:4011:28
4Sandra McKeanCourse 4 Female (5)1:09:44+28:4617:52
4Ngaire CasseyCourse 8 Groups (26)41:44+21:0923:11
4Aren DeloanCourse 8 Groups (26)41:44+21:0923:11
4Michelle GuziCourse 8 Groups (26)41:44+21:0923:11
5Finn FogartyCourse 3 Male (9)57:44+6:0111:32
5Carol SuchCourse 6 Female (7)1:02:37+16:4717:53
6Eliza TwiningCourse 7 Female (6)59:12+34:4325:44
11John SuchCourse 4 Male (11)1:19:57+48:0920:30

SA

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Jed Van De LooCourse 5 Groups (4)1:12:2015:43
1Paul Van De LooCourse 5 Groups (4)1:12:2015:43

TJ S

18 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Lewis FaulknerCourse 8 Male (3)22:5612:44
1Keren FaulknerCourse 5 Female (3)43:429:30
1Owen DraperCourse 7 Male (2)40:4817:44
2Grace HomesCourse 8 Groups (26)24:11+3:3613:26
2Sophia HomesCourse 8 Groups (26)24:11+3:3613:26
2Max FaulknerCourse 8 Male (3)23:03+0:0712:48
2Troy MerchantCourse 1 Male (5)1:22:00+13:269:45
3Marcus CazzolatoCourse 8 Male (3)25:14+2:1814:01
5Lan KellyCourse 7 Female (6)31:16+6:4713:35
5Ben CazzolatoCourse 2 Male (9)1:16:34+14:3611:25
7Janet HillyardCourse 6 Female (7)1:20:40+34:5023:02
8Emmeline CoxCourse 8 Groups (26)1:09:54+49:1938:50
8Andrea MerchantCourse 8 Groups (26)1:09:54+49:1938:50
8Clara MerchantCourse 8 Groups (26)1:09:54+49:1938:50
8Ella MerchantCourse 8 Groups (26)1:09:54+49:1938:50
8Mark HomesCourse 2 Male (9)1:25:42+23:4412:47
9Paul DraperCourse 2 Male (9)1:34:08+32:1014:02
Ann NolanCourse 7 Female (6)did not finish
Harry WaterhouseCourse 1 Male (5)did not start
Lewis CarterCourse 3 Male (9)did not start
Andrew WilsonCourse 4 Groupsdid not start
Kate WilsonCourse 4 Groupsdid not start
Zoe CarterCourse 6 Female (7)did not start

TT S

21 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Kate MarschallCourse 4 Female (5)40:5810:30
1Susan GeorgeCourse 1 Female (1)2:14:5616:03
1Joanna GeorgeCourse 2 Female (3)1:03:459:30
1Annabel LloydCourse 7 Female (6)24:2910:38
1Erica DimentCourse 6 Groups (6)54:3415:35
1Kate PearceCourse 6 Groups (6)54:3415:35
2David LawCourse 7 Male (2)41:13+0:2517:55
2Abigail GeorgeCourse 2 Female (3)1:12:36+8:5110:50
2Julia LloydCourse 7 Female (6)25:21+0:5211:01
2John NieuwenhovenCourse 2 Male (9)1:04:34+2:369:38
2Geoffrey BennettCourse 5 Male (2)1:03:33+10:1013:48
3Erica DimentCourse 7 Female (6)30:06+5:3713:05
4Jennifer KennedyCourse 6 Female (7)1:02:25+16:3517:50
4James LloydCourse 4 Male (11)48:04+16:1612:19
5Clive ArthurCourse 4 Male (11)49:53+18:0512:47
6Trevor DimentCourse 3 Male (9)59:24+7:4111:52
7Phil HazellCourse 2 Male (9)1:22:13+20:1512:16
8Robert SmithCourse 3 Male (9)1:11:04+19:2114:12
9Ken ThompsonCourse 3 Male (9)1:49:45+58:0221:57
10George ReevesCourse 4 Male (11)1:05:38+33:5016:49
Anna HazellCourse 4 Female (5)did not finish
Jemima LloydCourse 6 Female (7)did not start

WA S

9 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Fern HillyardCourse 3 Female (2)50:0610:01
2Peter CuttenCourse 6 Male (3)47:49+13:2213:39
5Robin EnglishCourse 1 Male (5)3:08:11+1:59:3722:24
5Hugo WestoverCourse 8 Groups (26)42:40+22:0523:42
5Michael WestoverCourse 8 Groups (26)42:40+22:0523:42
7Frank TomasCourse 4 Male (11)58:20+26:3214:57
8Andrew WatermanCourse 4 Male (11)58:39+26:5115:02
9Peter KreminskiCourse 4 Male (11)1:00:51+29:0315:36
Greg RowberryCourse 2 Male (9)did not finish
Tyson HillyardCourse 2 Male (9)did not start

YA S

12 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Ethan PenckCourse 2 Male (9)1:01:589:14
2Ana PenckCourse 4 Female (5)49:26+8:2812:40
2Remi AfnanCourse 3 Male (9)54:42+2:5910:56
2Sandra AfnanCourse 3 Female (2)1:15:33+25:2715:06
3Steve CooperCourse 2 Male (9)1:07:41+5:4310:06
3Leila HendersonCourse 5 Female (3)1:46:38+1:02:5623:10
3Finlay TwiningCourse 4 Male (11)37:23+5:359:35
4Dave NicolsonCourse 1 Male (5)1:58:05+49:3114:03
4Dante AfnanCourse 2 Male (9)1:09:48+7:5010:25
5Ruth NicolsonCourse 4 Female (5)1:30:36+49:3823:13
6Nigel Dobson-KeeffeCourse 2 Male (9)1:18:22+16:2411:41
6Doug McMurrayCourse 4 Male (11)50:29+18:4112:56
Jacqueline StephensCourse 5 Female (3)did not start
Mitchell StephensCourse 6 Male (3)did not start

Please report errors in the result list to the organiser.