Orienteering Australia

Official results for Melbourne PAS Wednesday Autumn Classic Series 1 - Balwyn North

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Melbourne PAS Wednesday Autumn Classic Series 1 - Balwyn North
Organiser: Dandenong Ranges Orienteering Club
Date: Wednesday 21 March 2018

Course Setter

1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiff
1MARK BESLEYcompleted

A (60 Min Score)

36 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1PETER HOBBS1:00:00
2STEVEN O'CONNELL1:00:00
3PAUL MONKS1:00:00
4IAN DAVIES1:00:00
5COLIN PEARCE1:00:00
6KRISTIAN RUUSKA1:00:00
7ANDREW BAKER1:00:00
8TED VAN GELDERMALSEN1:00:00
9PHIL GIDDINGS1:00:00
10ARTHUR SORENSEN1:00:00
11MATTHEW GROVER1:00:00
12HELEN WALPOLE1:00:00
13RICK BAILES1:00:00
14DAVID PRENTICE1:00:00
15MERV TREASE1:00:00
16CHRIS GODFRED-SPENNING1:00:00
17WARWICK DAVIS1:00:00
18LAURIS STIRLING1:00:00
19STUART MCWILLIAM1:00:00
20STEPHEN COLLINS1:00:00
21IAN GREENWOOD1:00:00
22VANESSA KING1:00:00
23RAY HOWE1:00:00
24DAMIAN SPENCER1:00:00
25DALE HOWE1:00:00
26ERIC DAVIDSON1:00:00
27HUGH WILSON1:00:00
28VIC SEDUNARY1:00:00
29GEOFF HUDSON1:00:00
30HAMISH MCDONALD1:00:00
31NEALE BANKS1:00:00
32OSCAR FENWICK1:00:00
33JOHN GROVER1:00:00
34PHILIP HUTTON1:00:00
35BRENDAN PUMPA1:00:00
36HAMISH BASSETT1:00:00

B (45 Min Score)

25 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1TIM HATLEY45:00
2BRUCE PATERSON45:00
3PETER MALLEN45:00
4PETER DALWOOD45:00
5DAVID KNIGHT45:00
6EVAN LEED45:00
7PHIL TORODE45:00
8PETER MALONEY45:00
9ANDREW PERKINS45:00
10DENNIS MEWS45:00
11GRAHAM MAGOR45:00
12MURRAY HANNA45:00
13GREG TAMBLYN45:00
14PETER YEATES45:00
15PHILIPPA LOHMEYER-COLLINS45:00
16PRUE DOBBIN45:00
17JENELLE TEMPLETON45:00
18WILLIAM KOPCIEWICZ45:00
19SUZY SPEIRS45:00
20GEOFF ADAMS45:00
21KEVIN MORRIS45:00
22MARGI FREEMANTLE45:00
23DEBBIE DODD45:00
24EWEN TEMPLETON45:00
25PAM KING45:00

Power Walkers

28 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1LEN BUDGE1:05:00
2MANDY BRAND1:05:00
3GARRY BRODIE1:05:00
4HELEN KERLEY1:05:00
5GIRLS THE1:05:00
6ROSALIND KING1:05:00
7ANDREW HUNTER1:05:00
8MARK HAMMOND1:05:00
9MICHAEL KAZLAUSKAS1:05:00
10BARRY GILES1:05:00
11ELIZABETH HATLEY1:05:00
12MICHAEL STILLWELL1:05:00
13ALLAN MILLER1:05:00
14ILZE YEATES1:05:00
15BERNIE SHUTTLEWORTH1:05:00
16PAT MILLER1:05:00
17NOEL MCVEY1:05:00
18IAN STIRLING1:05:00
19MALCOLM CALDWELL1:05:00
20MARION PUMPA1:05:00
21PHILIP BASSETT1:05:00
22PRUE BASSETT1:05:00
23DIANNE SHALDERS1:05:00
24PETER COLO1:05:00
25SCHON HUDSON1:05:00
26MICHAEL HUBBERT1:05:00
27SUZANNE O'CALLAGHAN1:05:00
28KEITH ANKER1:05:00

Please report errors in the result list to the organiser.