Orienteering Australia

Official results for Melbourne PAS Wednesday Autumn Classic Series 3 - Wantirna South

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Melbourne PAS Wednesday Autumn Classic Series 3 - Wantirna South
Organiser: Bayside Kangaroos Orienteers
Date: Wednesday 4 April 2018

Course Setter

1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiff
1STEVEN O'CONNELLcompleted

A (60 Min Score)

26 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1ANDREW HESTER1:00:00
2BRYAN ACKERLY1:00:00
3COLIN PEARCE1:00:00
4RON SCHOLES1:00:00
5PHIL GIDDINGS1:00:00
6PETER BROOKS1:00:00
7STEPHEN COLLINS1:00:00
8ANDREW BAKER1:00:00
9ALICIA DYMOWSKI1:00:00
10IAN GREENWOOD1:00:00
11DAVID PRENTICE1:00:00
12RAY HOWE1:00:00
13RICK BAILES1:00:00
14LAURIS STIRLING1:00:00
15ROGER SLADE1:00:00
16VIC SEDUNARY1:00:00
17JOSIE YEATMAN1:00:00
18MERV TREASE1:00:00
19HAMISH MCDONALD1:00:00
20ERIC DAVIDSON1:00:00
21DAMIAN SPENCER1:00:00
22MONICA LO PRESTI1:00:00
23DALE HOWE1:00:00
24KEN JAMES1:00:00
25STUART MCWILLIAM1:00:00
26MARK BESLEY1:00:00

B (45 Min Score)

19 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1JAY KERLEY45:00
2PETER DALWOOD45:00
3GEOFF LAW45:00
4GEOFFREY MCLEAN45:00
5EDWARD CALDWELL45:00
6PETER MALLEN45:00
7DARIAN PANTER45:00
8GRAHAM WALLIS45:00
9REG SAUNDERS45:00
10PETER MALONEY45:00
11ANDREW PERKINS45:00
12MATT MANNING45:00
13MATTHEW KING45:00
14PETER YEATES45:00
15KEVIN MORRIS45:00
16SUZY SPEIRS45:00
17DEBBIE DODD45:00
18PAM KING45:00
19GRAHAM LEARY45:00

Power Walkers

27 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1LEN BUDGE1:05:00
2DAVE STILLWELL1:05:00
3HELEN KERLEY1:05:00
4KAY RASIDI1:05:00
5ANDREW HUNTER1:05:00
6MURIEL NEILSON1:05:00
7ROBERT HUDSON1:05:00
8BARRY GILES1:05:00
9MARK HAMMOND1:05:00
10LYN GREEN1:05:00
11BERNIE SHUTTLEWORTH1:05:00
12PETER COLE1:05:00
13MALCOLM CALDWELL1:05:00
14LINDY CALDWELL1:05:00
15MANDY BRAND1:05:00
16MICHAEL STILLWELL1:05:00
17ILZE YEATES1:05:00
18DIANNE SHALDERS1:05:00
19HENK DE JONG1:05:00
20IAN STIRLING1:05:00
21PHILIP BASSETT1:05:00
22RHONDA LEARY1:05:00
23JANET KING1:05:00
24GWENNYTH BAKER1:05:00
25BEV ESMORE1:05:00
26BRAEDEN EDGAR1:05:00
27BARRY CROSS1:05:00

Please report errors in the result list to the organiser.