Orienteering Australia

Official results for Melbourne PAS Wednesday Autumn Classic Series 8 - Blackburn North

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Melbourne PAS Wednesday Autumn Classic Series 8 - Blackburn North
Organiser: Victorian ARDF Group
Date: Wednesday 9 May 2018

Course Setter

1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiff
1DIANNE SHALDERScompleted

A (60 Min Score)

29 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1STEVEN O'CONNELL1:00:00
2PAUL MONKS1:00:00
3ARTHUR SORENSEN1:00:00
4BRYAN ACKERLY1:00:00
5CHRIS GODFRED-SPENNING1:00:00
6COLIN PEARCE1:00:00
7MARTIN KOZMA1:00:00
8ANDREW BAKER1:00:00
9WARWICK DAVIS1:00:00
10IAN DAVIES1:00:00
11RICK BAILES1:00:00
12VANESSA KING1:00:00
13LAURIS STIRLING1:00:00
14JIM GLASPOLE1:00:00
15GEOFF HUDSON1:00:00
16JOSIE YEATMAN1:00:00
17ROGER SLADE1:00:00
18DAVID PRENTICE1:00:00
19DENISE PIKE1:00:00
20ERIC DAVIDSON1:00:00
21HAMISH MCDONALD1:00:00
22KATHERINE DENT1:00:00
23STUART MCWILLIAM1:00:00
24RAY HOWE1:00:00
25DALE HOWE1:00:00
26HAMISH BASSETT1:00:00
27MATTHEW NEWTON1:00:00
28KEN JAMES1:00:00
29PETER MALONEY1:00:00

B (45 Min Score)

19 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1TIM HATLEY45:00
2BRUCE PATERSON45:00
3PETER DALWOOD45:00
4PETER MALLEN45:00
5JAY KERLEY45:00
6HELEN WALPOLE45:00
7GRAHAM MAGOR45:00
8EVAN LEED45:00
9MATTHEW KING45:00
10ANDREW PERKINS45:00
11GRAHAM WALLIS45:00
12JACK SCHMIDT45:00
13MARGI FREEMANTLE45:00
14PETER YEATES45:00
15TED VAN GELDERMALSEN45:00
16GREG TAMBLYN45:00
17KEVIN MORRIS45:00
18JENELLE TEMPLETON45:00
19DEBBIE DODD45:00

Power Walkers

29 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1DAVE STILLWELL1:05:00
2VIC SEDUNARY1:05:00
3TONY BIRD1:05:00
4MARK HAMMOND1:05:00
5MANDY BRAND1:05:00
6BARRY GILES1:05:00
7ANDREW HUNTER1:05:00
8LYN GREEN1:05:00
9KAY RASIDI1:05:00
10HELEN KERLEY1:05:00
11LEN BUDGE1:05:00
12ELIZABETH HATLEY1:05:00
13PETER GROVER1:05:00
14ROBERT HUDSON1:05:00
15BERNIE SHUTTLEWORTH1:05:00
16IAN STIRLING1:05:00
17ILZE YEATES1:05:00
18BARRY CROSS1:05:00
19ALLAN MILLER1:05:00
20SUZANNE O'CALLAGHAN1:05:00
21DEREK GREEN1:05:00
22PAT MILLER1:05:00
23MARION PUMPA1:05:00
24PHILIP BASSETT1:05:00
25SCHON HUDSON1:05:00
26MICHAEL HUBBERT1:05:00
27HENK DE JONG1:05:00
28NAVIGATORS NEWBURY1:05:00
29KEITH ANKER1:05:00

Please report errors in the result list to the organiser.