Orienteering Australia

Official results for Melbourne PAS Wednesday Autumn Classic Series 9 - Camelot Rise

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Melbourne PAS Wednesday Autumn Classic Series 9 - Camelot Rise
Organiser: Nillumbik Emus Orienteering Club
Date: Wednesday 16 May 2018

Course Setter

1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiff
1RICK BAILEScompleted

A (60 Min Score)

27 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1IAN DAVIES1:00:00
2BRYAN ACKERLY1:00:00
3ARTHUR SORENSEN1:00:00
4COLIN PEARCE1:00:00
5STEVEN O'CONNELL1:00:00
6ALICIA DYMOWSKI1:00:00
7DAMIAN SPENCER1:00:00
8MERV TREASE1:00:00
9HELEN CHISWELL1:00:00
10VIC SEDUNARY1:00:00
11JIM GLASPOLE1:00:00
12STEPHEN COLLINS1:00:00
13RAY HOWE1:00:00
14LAURIS STIRLING1:00:00
15ROGER SLADE1:00:00
16MARTIN KOZMA1:00:00
17CHRIS GODFRED-SPENNING1:00:00
18ERIC DAVIDSON1:00:00
19NEALE BANKS1:00:00
20HAMISH MCDONALD1:00:00
21STUART MCWILLIAM1:00:00
22DENISE PIKE1:00:00
23DALE HOWE1:00:00
24KEN JAMES1:00:00
25MARK BESLEY1:00:00
26HAMISH BASSETT1:00:00
27PETER MALONEY1:00:00

B (45 Min Score)

19 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1TIM HATLEY45:00
2PETER MALLEN45:00
3JAY KERLEY45:00
4EVAN LEED45:00
5ANDREW PERKINS45:00
6BRUCE PATERSON45:00
7GRAHAM WALLIS45:00
8DAVID KNIGHT45:00
9PHILIPPA LOHMEYER-COLLINS45:00
10PHIL TORODE45:00
11PETER YEATES45:00
12REG SAUNDERS45:00
13GREG TAMBLYN45:00
14MARGI FREEMANTLE45:00
15JOHN MEEKING45:00
16TED VAN GELDERMALSEN45:00
17SUZY SPEIRS45:00
18LIBBY MEEKING45:00
19DEBBIE DODD45:00

Power Walkers

29 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1DAVE STILLWELL1:05:00
2MARK HAMMOND1:05:00
3ANDREW HUNTER1:05:00
4LEN BUDGE1:05:00
5HELEN KERLEY1:05:00
6MANDY BRAND1:05:00
7ROBERT HUDSON1:05:00
8KAY RASIDI1:05:00
9BARRY GILES1:05:00
10PETER GROVER1:05:00
11ROSALIND KING1:05:00
12ANNIE HOLLAWAY1:05:00
13MICHAEL STILLWELL1:05:00
14BERNIE SHUTTLEWORTH1:05:00
15ELIZABETH HATLEY1:05:00
16LYN GREEN1:05:00
17IAN STIRLING1:05:00
18ALLAN MILLER1:05:00
19PHILIP BASSETT1:05:00
20PETER COLE1:05:00
21DIANNE SHALDERS1:05:00
22HENK DE JONG1:05:00
23NOEL MCVEY1:05:00
24MICHAEL HUBBERT1:05:00
25KEITH ANKER1:05:00
26PAT MILLER1:05:00
27ILZE YEATES1:05:00
28BEV TREASE1:05:00
29DEREK GREEN1:05:00

Please report errors in the result list to the organiser.