Orienteering Australia

Official results for Melbourne PAS Wednesday Autumn Classic Series 12 - Smiths Dell

Event informationShow result list by classPress result listUpload routePrint

Name: Melbourne PAS Wednesday Autumn Classic Series 12 - Smiths Dell
Organiser: Nillumbik Emus Orienteering Club
Date: Wednesday 6 June 2018

13 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
1MICHAEL STILLWELLCourse Setter (1)completed
4BARRY GILESPower Walkers (30)1:05:00
5ROBERT HUDSONPower Walkers (30)1:05:00
10RICK BAILESA (60 Min Score) (29)1:00:00
13JIM GLASPOLEA (60 Min Score) (29)1:00:00
14JEFF HUGHESB (45 Min Score) (17)45:00
14BERNIE SHUTTLEWORTHPower Walkers (30)1:05:00
15DAVID PRENTICEA (60 Min Score) (29)1:00:00
15IAN STIRLINGPower Walkers (30)1:05:00
17SCHON HUDSONPower Walkers (30)1:05:00
19GEOFF HUDSONA (60 Min Score) (29)1:00:00
21LAURIS STIRLINGA (60 Min Score) (29)1:00:00
22JOSIE YEATMANA (60 Min Score) (29)1:00:00

20 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
1ANDREW BAKERA (60 Min Score) (29)1:00:00
1TIM HATLEYB (45 Min Score) (17)45:00
2IAN DAVIESA (60 Min Score) (29)1:00:00
3STEVEN O'CONNELLA (60 Min Score) (29)1:00:00
3ANDREW HUNTERPower Walkers (30)1:05:00
5CHRIS GODFRED-SPENNINGA (60 Min Score) (29)1:00:00
6MARTIN KOZMAA (60 Min Score) (29)1:00:00
6KAY RASIDIPower Walkers (30)1:05:00
10ELIZABETH HATLEYPower Walkers (30)1:05:00
12VIC SEDUNARYA (60 Min Score) (29)1:00:00
12GEOFF ADAMSPower Walkers (30)1:05:00
13LEN BUDGEPower Walkers (30)1:05:00
14HUGH WILSONA (60 Min Score) (29)1:00:00
16MERV TREASEA (60 Min Score) (29)1:00:00
16GREG TAMBLYNB (45 Min Score) (17)45:00
17KEVIN MORRISB (45 Min Score) (17)45:00
18ROGER SLADEA (60 Min Score) (29)1:00:00
24GWENNYTH BAKERPower Walkers (30)1:05:00
26BEV TREASEPower Walkers (30)1:05:00
27MICHAEL HUBBERTPower Walkers (30)1:05:00

13 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
1DAVE STILLWELLPower Walkers (30)1:05:00
2MARK HAMMONDPower Walkers (30)1:05:00
4ARTHUR SORENSENA (60 Min Score) (29)1:00:00
4ANDREW PERKINSB (45 Min Score) (17)45:00
5GRAHAM MAGORB (45 Min Score) (17)45:00
8MANDY BRANDPower Walkers (30)1:05:00
11MATTHEW GROVERA (60 Min Score) (29)1:00:00
12GRAHAM LEARYB (45 Min Score) (17)45:00
17JOHN GROVERA (60 Min Score) (29)1:00:00
19PHILIP BASSETTPower Walkers (30)1:05:00
23BARRY CROSSPower Walkers (30)1:05:00
24HAMISH BASSETTA (60 Min Score) (29)1:00:00
29NAVIGATORS NEWBURYPower Walkers (30)1:05:00

14 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
3JAY KERLEYB (45 Min Score) (17)45:00
7DAMIAN SPENCERA (60 Min Score) (29)1:00:00
7REG SAUNDERSB (45 Min Score) (17)45:00
7HELEN KERLEYPower Walkers (30)1:05:00
8PETER YEATESB (45 Min Score) (17)45:00
9ALICIA DYMOWSKIPower Walkers (30)1:05:00
13DEBBIE DODDB (45 Min Score) (17)45:00
15SUZY SPEIRSB (45 Min Score) (17)45:00
22PAT MILLERPower Walkers (30)1:05:00
25DALE HOWEA (60 Min Score) (29)1:00:00
25ILZE YEATESPower Walkers (30)1:05:00
26RAY HOWEA (60 Min Score) (29)1:00:00
28STUART MCWILLIAMA (60 Min Score) (29)1:00:00
28ALLAN MILLERPower Walkers (30)1:05:00

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
8JAYNE SALESA (60 Min Score) (29)1:00:00

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
9WARWICK DAVISA (60 Min Score) (29)1:00:00
21NOEL MCVEYPower Walkers (30)1:05:00

7 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
6TED VAN GELDERMALSENB (45 Min Score) (17)45:00
9JOHN MEEKINGB (45 Min Score) (17)45:00
10LIBBY MEEKINGB (45 Min Score) (17)45:00
11MARGI FREEMANTLEB (45 Min Score) (17)45:00
11LYN GREENPower Walkers (30)1:05:00
18DEREK GREENPower Walkers (30)1:05:00
20PETER LADAA (60 Min Score) (29)1:00:00

7 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
2BRUCE PATERSONB (45 Min Score) (17)45:00
16HENK DE JONGPower Walkers (30)1:05:00
20SUZANNE O'CALLAGHANPower Walkers (30)1:05:00
23HAMISH MCDONALDA (60 Min Score) (29)1:00:00
27MARK BESLEYA (60 Min Score) (29)1:00:00
29PETER MALONEYA (60 Min Score) (29)1:00:00
30DIANNE SHALDERSPower Walkers (30)1:05:00

Please report errors in the result list to the organiser.