Orienteering Australia

Official results for Melbourne PAS Wednesday Autumn Classic Series 14 - Boronia Bay

Event informationShow result list by classShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Melbourne PAS Wednesday Autumn Classic Series 14 - Boronia Bay
Organiser: Dandenong Ranges Orienteering Club
Date: Wednesday 20 June 2018

15 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
1ALLAN MILLERCourse Setter (1)completed
1TONY BIRDPower Walkers (24)1:05:00
3JAY KERLEYB (45 Min Score) (16)45:00
5NICK MADDOCKB (45 Min Score) (16)45:00
7ALICIA DYMOWSKIA (60 Min Score) (20)1:00:00
9PETER YEATESB (45 Min Score) (16)45:00
10HELEN KERLEYPower Walkers (24)1:05:00
11DEBBIE DODDB (45 Min Score) (16)45:00
12SUZY SPEIRSB (45 Min Score) (16)45:00
13RYAN DAVIESB (45 Min Score) (16)45:00
15PAT MILLERPower Walkers (24)1:05:00
17PETER HOBBSA (60 Min Score) (20)1:00:00
18ILZE YEATESPower Walkers (24)1:05:00
19STUART MCWILLIAMA (60 Min Score) (20)1:00:00
21ANDREW HARDYPower Walkers (24)1:05:00

7 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
1SIMON RYANA (60 Min Score) (20)1:00:00
2MANDY BRANDPower Walkers (24)1:05:00
3MARK HAMMONDPower Walkers (24)1:05:00
8GRAHAM LEARYB (45 Min Score) (16)45:00
13PHILIP BASSETTPower Walkers (24)1:05:00
20HAMISH BASSETTA (60 Min Score) (20)1:00:00
24NAVIGATORS NEWBURYPower Walkers (24)1:05:00

16 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
1TIM HATLEYB (45 Min Score) (16)45:00
2IAN DAVIESA (60 Min Score) (20)1:00:00
3STEVEN O'CONNELLA (60 Min Score) (20)1:00:00
4ROGER SLADEPower Walkers (24)1:05:00
5CHRIS GODFRED-SPENNINGA (60 Min Score) (20)1:00:00
5KAY RASIDIPower Walkers (24)1:05:00
7GREG TAMBLYNB (45 Min Score) (16)45:00
8ELIZABETH HATLEYPower Walkers (24)1:05:00
9VIC SEDUNARYA (60 Min Score) (20)1:00:00
10HUGH WILSONA (60 Min Score) (20)1:00:00
10KEVIN MORRISB (45 Min Score) (16)45:00
15MARTIN KOZMAA (60 Min Score) (20)1:00:00
16ERIC DAVIDSONA (60 Min Score) (20)1:00:00
16MICHAEL HUBBERTPower Walkers (24)1:05:00
17GWENNYTH BAKERPower Walkers (24)1:05:00
23KEITH ANKERPower Walkers (24)1:05:00

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
4PAUL MONKSA (60 Min Score) (20)1:00:00
6LYN GREENPower Walkers (24)1:05:00
14DEREK GREENPower Walkers (24)1:05:00
15JOHN MEEKINGB (45 Min Score) (16)45:00

9 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
4PETER MALLENB (45 Min Score) (16)45:00
6RICK BAILESA (60 Min Score) (20)1:00:00
7ROBERT HUDSONPower Walkers (24)1:05:00
9BARRY GILESPower Walkers (24)1:05:00
11PHIL GIDDINGSA (60 Min Score) (20)1:00:00
11BERNIE SHUTTLEWORTHPower Walkers (24)1:05:00
12JIM GLASPOLEA (60 Min Score) (20)1:00:00
13LAURIS STIRLINGA (60 Min Score) (20)1:00:00
14DAVID PRENTICEA (60 Min Score) (20)1:00:00

9 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
2BRUCE PATERSONB (45 Min Score) (16)45:00
6EWEN TEMPLETONB (45 Min Score) (16)45:00
8BRYAN ACKERLYA (60 Min Score) (20)1:00:00
14PETER MALONEYB (45 Min Score) (16)45:00
16JENELLE TEMPLETONB (45 Min Score) (16)45:00
18HAMISH MCDONALDA (60 Min Score) (20)1:00:00
19HENK DE JONGPower Walkers (24)1:05:00
20DIANNE SHALDERSPower Walkers (24)1:05:00
22SUZANNE O'CALLAGHANPower Walkers (24)1:05:00

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
12NOEL MCVEYPower Walkers (24)1:05:00

Please report errors in the result list to the organiser.