Orienteering Australia

Official results for World Orienteering Day - Melbourne PAS Saturday Series 8 - Gresswell Hill

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: World Orienteering Day - Melbourne PAS Saturday Series 8 - Gresswell Hill
Organiser: Yarra Valley Orienteering Club
Date: Saturday 26 May 2018

Course Setter

1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiff
1SHEILA COLLScompleted

A (60 Min Score)

20 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1STEVEN OCONNELL1:00:00
2LES BRIGHT1:00:00
3RON SCHOLES1:00:00
4PETER MALLEN1:00:00
5GEOFF HUDSON1:00:00
6STEPHEN COLLINS1:00:00
7DAVID PRENTICE1:00:00
8TRACEY BOYD1:00:00
9LAURIS STIRLING1:00:00
10STUART MCWILLIAM1:00:00
11GRAHAM WALLIS1:00:00
12MARK BESLEY1:00:00
13IAN GREENWOOD1:00:00
14DEB SUTHERLAND1:00:00
15HELEN CHISWELL1:00:00
16ALISON BRIGHT1:00:00
17MAGGIE ARMANAS1:00:00
18BEN SCUTERI1:00:00
19PRUE DOBBIN1:00:00
20JOSIE YEATMAN1:00:00

B (45 Min Score)

13 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1BRUCE PATERSON45:00
2GREG TAMBLYN45:00
3PETER LEWIS45:00
4REG SAUNDERS45:00
5PHILIPPA LOHMEYER-COLLINS45:00
6PETER YEATES45:00
7PHIL TORODE45:00
8VICTORIA GREENHAN45:00
9HAMISH MCDONALD45:00
10DEBBIE DODD45:00
11KATHY LILEY45:00
12JEFF HUGHES45:00
13YONGHAN WANG45:00

Power Walkers

43 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1RUSSELL BULMAN1:05:00
2ROSALIND KING1:05:00
3LYN GREEN1:05:00
4BARRY GILES1:05:00
5PETER GROVER1:05:00
6IAN MATHIESON1:05:00
7LEI JONES1:05:00
8DES GREGORY1:05:00
9PETER BLACK(YV)1:05:00
10PETER KEMPSTER1:05:00
11DEREK GREEN1:05:00
12MARCELLE STANTON1:05:00
13GEOFF ADAMS1:05:00
14MARK SIMPSON1:05:00
15BERNIE SHUTTLEWORTH1:05:00
16RACHEL STANTON1:05:00
17ANGELA WHITE1:05:00
18ILZE YEATES1:05:00
19TARA RANDALL1:05:00
20MICHAEL HUBBERT1:05:00
21PAT MILLER1:05:00
22DANIELLE SMITH1:05:00
23IAN STIRLING1:05:00
24NOEL MCVEY1:05:00
25SCHON HUDSON1:05:00
26ALLAN MILLER1:05:00
27BEN GIBBS1:05:00
28PETER BARNES1:05:00
29LEEANNE PASANEN1:05:00
30DENTON CURRIN1:05:00
31TONY CROSSLEY1:05:00
32SCARLETT MURATORE1:05:00
33DENISE PIKE1:05:00
34HENK DE JONG1:05:00
35ROSIE SALVARIS1:05:00
36LEISHA DIXON1:05:00
37SCOTT HUTCHISON1:05:00
38SAMUEL MAGUIRE1:05:00
39VINCENT CARERI1:05:00
40PUMBAA FISHER1:05:00
41JYE PATTISON1:05:00
42CUB SCOUTS BONDOORA1:05:00
43TIM CARLESS1:05:00

Please report errors in the result list to the organiser.