Orienteering Australia

Official results for World Orienteering Day - Melbourne PAS Saturday Series 8 - Gresswell Hill

Event informationShow result list by classShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: World Orienteering Day - Melbourne PAS Saturday Series 8 - Gresswell Hill
Organiser: Yarra Valley Orienteering Club
Date: Saturday 26 May 2018

6 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
1SHEILA COLLSCourse Setter (1)completed
1RUSSELL BULMANPower Walkers (43)1:05:00
3RON SCHOLESA (60 Min Score) (20)1:00:00
3LYN GREENPower Walkers (43)1:05:00
11KATHY LILEYB (45 Min Score) (13)45:00
11DEREK GREENPower Walkers (43)1:05:00

10 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
1STEVEN OCONNELLA (60 Min Score) (20)1:00:00
2GREG TAMBLYNB (45 Min Score) (13)45:00
5PHILIPPA LOHMEYER-COLLINSB (45 Min Score) (13)45:00
6STEPHEN COLLINSA (60 Min Score) (20)1:00:00
8DES GREGORYPower Walkers (43)1:05:00
13GEOFF ADAMSPower Walkers (43)1:05:00
14DEB SUTHERLANDA (60 Min Score) (20)1:00:00
19PRUE DOBBINA (60 Min Score) (20)1:00:00
20MICHAEL HUBBERTPower Walkers (43)1:05:00
35ROSIE SALVARISPower Walkers (43)1:05:00

32 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
2LES BRIGHTA (60 Min Score) (20)1:00:00
3PETER LEWISB (45 Min Score) (13)45:00
6IAN MATHIESONPower Walkers (43)1:05:00
7LEI JONESPower Walkers (43)1:05:00
8TRACEY BOYDA (60 Min Score) (20)1:00:00
9PETER BLACK(YV)Power Walkers (43)1:05:00
10PETER KEMPSTERPower Walkers (43)1:05:00
12MARCELLE STANTONPower Walkers (43)1:05:00
13YONGHAN WANGB (45 Min Score) (13)45:00
14MARK SIMPSONPower Walkers (43)1:05:00
15HELEN CHISWELLA (60 Min Score) (20)1:00:00
16ALISON BRIGHTA (60 Min Score) (20)1:00:00
16RACHEL STANTONPower Walkers (43)1:05:00
17MAGGIE ARMANASA (60 Min Score) (20)1:00:00
17ANGELA WHITEPower Walkers (43)1:05:00
18BEN SCUTERIA (60 Min Score) (20)1:00:00
19TARA RANDALLPower Walkers (43)1:05:00
22DANIELLE SMITHPower Walkers (43)1:05:00
27BEN GIBBSPower Walkers (43)1:05:00
28PETER BARNESPower Walkers (43)1:05:00
29LEEANNE PASANENPower Walkers (43)1:05:00
30DENTON CURRINPower Walkers (43)1:05:00
31TONY CROSSLEYPower Walkers (43)1:05:00
32SCARLETT MURATOREPower Walkers (43)1:05:00
36LEISHA DIXONPower Walkers (43)1:05:00
37SCOTT HUTCHISONPower Walkers (43)1:05:00
38SAMUEL MAGUIREPower Walkers (43)1:05:00
39VINCENT CARERIPower Walkers (43)1:05:00
40PUMBAA FISHERPower Walkers (43)1:05:00
41JYE PATTISONPower Walkers (43)1:05:00
42CUB SCOUTS BONDOORAPower Walkers (43)1:05:00
43TIM CARLESSPower Walkers (43)1:05:00

11 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
4PETER MALLENA (60 Min Score) (20)1:00:00
4BARRY GILESPower Walkers (43)1:05:00
5GEOFF HUDSONA (60 Min Score) (20)1:00:00
7DAVID PRENTICEA (60 Min Score) (20)1:00:00
8VICTORIA GREENHANB (45 Min Score) (13)45:00
9LAURIS STIRLINGA (60 Min Score) (20)1:00:00
12JEFF HUGHESB (45 Min Score) (13)45:00
15BERNIE SHUTTLEWORTHPower Walkers (43)1:05:00
20JOSIE YEATMANA (60 Min Score) (20)1:00:00
23IAN STIRLINGPower Walkers (43)1:05:00
25SCHON HUDSONPower Walkers (43)1:05:00

13 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
2ROSALIND KINGPower Walkers (43)1:05:00
4REG SAUNDERSB (45 Min Score) (13)45:00
5PETER GROVERPower Walkers (43)1:05:00
6PETER YEATESB (45 Min Score) (13)45:00
7PHIL TORODEB (45 Min Score) (13)45:00
10STUART MCWILLIAMA (60 Min Score) (20)1:00:00
10DEBBIE DODDB (45 Min Score) (13)45:00
11GRAHAM WALLISA (60 Min Score) (20)1:00:00
13IAN GREENWOODA (60 Min Score) (20)1:00:00
18ILZE YEATESPower Walkers (43)1:05:00
21PAT MILLERPower Walkers (43)1:05:00
26ALLAN MILLERPower Walkers (43)1:05:00
33DENISE PIKEPower Walkers (43)1:05:00

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
1BRUCE PATERSONB (45 Min Score) (13)45:00
9HAMISH MCDONALDB (45 Min Score) (13)45:00
12MARK BESLEYA (60 Min Score) (20)1:00:00
34HENK DE JONGPower Walkers (43)1:05:00

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
24NOEL MCVEYPower Walkers (43)1:05:00

Please report errors in the result list to the organiser.