Orienteering Australia

Official results for Melbourne PAS Saturday Series 20 - Middle Mullum

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Melbourne PAS Saturday Series 20 - Middle Mullum
Organiser: Dandenong Ranges Orienteering Club
Date: Saturday 8 September 2018

Course Setter

1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiff
1PHIL TORODEcompleted

A (60 Min Score)

24 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1STEVEN OCONNELL1:00:00
2STEPHEN COLLINS1:00:00
3STEPHEN DUNBAR1:00:00
4PAUL MONKS1:00:00
5PETER MALLEN1:00:00
6MARK BAXTER1:00:00
7RICK BAILES1:00:00
8DENISE PIKE1:00:00
9DAVID PRENTICE1:00:00
10ALICIA DYMOWSKI1:00:00
11GEOFF HUDSON1:00:00
12ERIC DAVIDSON1:00:00
13ROGER SLADE1:00:00
14MANDY BRAND1:00:00
15ONKAR KALE1:00:00
16CORAL BAYLEY1:00:00
17STEPHEN BIRD1:00:00
18STUART MCWILLIAM1:00:00
19VIC SEDUNARY1:00:00
20LILA BROWN1:00:00
21NINA BROWN1:00:00
22ELLE LANG1:00:00
23LUKA HALBERT1:00:00
24ARMAN BUARGAVA1:00:00

B (45 Min Score)

13 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1ANDREW PERKINS45:00
2PETER DALWOOD45:00
3DAVID KNIGHT45:00
4VICTORIA GREENHAN45:00
5REG SAUNDERS45:00
6AIDEN MAYALL45:00
7JUDI HERKES45:00
8PHILIPPA LOHMEYER-COLLINS45:00
9MURRAY HANNA45:00
10EMILY KEAR45:00
11PETER YEATES45:00
12MARK PHILLIPS45:00
13BLAKE KEAR45:00

Power Walkers

41 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1GREG PALMER1:05:00
2SANDY BURGOYNE1:05:00
3DENNIS MEWS1:05:00
4ANDREW HUNTER1:05:00
5BARRY GILES1:05:00
6ROSALIND KING1:05:00
7GEOFF ADAMS1:05:00
8DEB SUTHERLAND1:05:00
9JANE MADDEN1:05:00
10KATHY MADDEN1:05:00
11IAN MATHIESON1:05:00
12REBECCA DAWSON1:05:00
13LAURIS STIRLING1:05:00
14JUDI BAILES1:05:00
15PETER KEMPSTER1:05:00
16PETER GROVER1:05:00
17BUZZ BAYLEY1:05:00
18LYN GREEN1:05:00
19CARL STEMP1:05:00
20DEREK GREEN1:05:00
21BERNIE SHUTTLEWORTH1:05:00
22IAN BAKER1:05:00
23JAMES CHAN1:05:00
24ADAM CHAN1:05:00
25ANDREA JACKSON1:05:00
26LAUREN JACKSON1:05:00
27MICHAEL HUBBERT1:05:00
28NOEL MCVEY1:05:00
29IAN STIRLING1:05:00
30PAM KING1:05:00
31ROSIE SALVARIS1:05:00
32ILZE YEATES1:05:00
33JARED ORTLIPP1:05:00
34SCHON HUDSON1:05:00
35JILL PHILLIPS1:05:00
36ELLA KEAR1:05:00
37DIANNE SHALDERS1:05:00
38HENK DE JONG1:05:00
39DAVID BEARD1:05:00
40MACY HILL1:05:00
41GWENNYTH BAKER1:05:00

Please report errors in the result list to the organiser.