Orienteering Australia

Official results for Melbourne PAS Saturday Series 21 - Chirnside Park (new map)

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Melbourne PAS Saturday Series 21 - Chirnside Park (new map)
Organiser: Dandenong Ranges Orienteering Club
Date: Saturday 22 September 2018

Course Setter

1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiff
1PETER GROVERcompleted

A (60 Min Score)

19 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1STEVEN OCONNELL1:00:00
2MARTIN KOZMA1:00:00
3RON SCHOLES1:00:00
4STEPHEN COLLINS1:00:00
5MARK BAXTER1:00:00
6RUSSELL BULMAN1:00:00
7LES BRIGHT1:00:00
8BEN GIBBS1:00:00
9DENISE PIKE1:00:00
10DAVID PRENTICE1:00:00
11LAURIS STIRLING1:00:00
12ERIC DAVIDSON1:00:00
13PATRICK MILLS1:00:00
14HANNAH WRIGHT1:00:00
15STUART MCWILLIAM1:00:00
16BERNADETTE MURRAY1:00:00
17ALISON BRIGHT1:00:00
18TYSON MORLEY1:00:00
19LUKA HALBERT1:00:00

B (45 Min Score)

18 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1BRUCE PATERSON45:00
2STEPHEN BIRD45:00
3IAN DODD45:00
4VICTORIA GREENHAN45:00
5DAVID KNIGHT45:00
6PHIL TORODE45:00
7EWEN TEMPLETON45:00
8PHILIPPA LOHMEYER-COLLINS45:00
9PETER DALWOOD45:00
10PETER YEATES45:00
11& BROOKE LEWIS45:00
12MURRAY HANNA45:00
13SUE COLLARD45:00
14GRAHAM WALLIS45:00
15DEBBIE DODD45:00
16GREG TAMBLYN45:00
17JENELLE TEMPLETON45:00
18CAITLIN NESCI45:00

Power Walkers

32 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1GREG PALMER1:05:00
2ANDREW HUNTER1:05:00
3BARRY GILES1:05:00
4CARL STEMP1:05:00
5LYN GREEN1:05:00
6DOUGLAS SHUTTLEWORTH1:05:00
7ROBERT HUDSON1:05:00
8IAN MATHIESON1:05:00
9SANDY BURGOYNE1:05:00
10ROSALIND KING1:05:00
11JANE MADDEN1:05:00
12KATHY MADDEN1:05:00
13IAN BAKER1:05:00
14JARED ORTLIPP1:05:00
15IAN STIRLING1:05:00
16REBECCA DAWSON1:05:00
17BERNIE SHUTTLEWORTH1:05:00
18JEFF HUGHES1:05:00
19ANDREA JACKSON1:05:00
20LAUREN JACKSON1:05:00
21ILZE YEATES1:05:00
22PAM KING1:05:00
23CHRISTINE PALMER1:05:00
24DEREK GREEN1:05:00
25PETER KEMPSTER1:05:00
26MARK PHILLIPS1:05:00
27JULIE WOOD1:05:00
28JILL PHILLIPS1:05:00
29MICHAEL HUBBERT1:05:00
30ABIGAIL SALEK-BEARD1:05:00
31IAN GREENWOOD1:05:00
32NEWBURY NAVIGATORS1:05:00

Please report errors in the result list to the organiser.