Orienteering Australia

Official results for Melbourne PAS Saturday Series 21 - Chirnside Park (new map)

Event informationShow result list by classShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Melbourne PAS Saturday Series 21 - Chirnside Park (new map)
Organiser: Dandenong Ranges Orienteering Club
Date: Saturday 22 September 2018

18 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
1PETER GROVERCourse Setter (1)completed
4CARL STEMPPower Walkers (32)1:05:00
6PHIL TORODEB (45 Min Score) (18)45:00
9DENISE PIKEA (60 Min Score) (19)1:00:00
9PETER DALWOODB (45 Min Score) (18)45:00
10PETER YEATESB (45 Min Score) (18)45:00
10ROSALIND KINGPower Walkers (32)1:05:00
14GRAHAM WALLISB (45 Min Score) (18)45:00
15STUART MCWILLIAMA (60 Min Score) (19)1:00:00
15DEBBIE DODDB (45 Min Score) (18)45:00
19ANDREA JACKSONPower Walkers (32)1:05:00
20LAUREN JACKSONPower Walkers (32)1:05:00
21ILZE YEATESPower Walkers (32)1:05:00
23CHRISTINE PALMERPower Walkers (32)1:05:00
26MARK PHILLIPSPower Walkers (32)1:05:00
27JULIE WOODPower Walkers (32)1:05:00
28JILL PHILLIPSPower Walkers (32)1:05:00
31IAN GREENWOODPower Walkers (32)1:05:00

13 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
1STEVEN OCONNELLA (60 Min Score) (19)1:00:00
2MARTIN KOZMAA (60 Min Score) (19)1:00:00
2STEPHEN BIRDB (45 Min Score) (18)45:00
2ANDREW HUNTERPower Walkers (32)1:05:00
4STEPHEN COLLINSA (60 Min Score) (19)1:00:00
5DAVID KNIGHTB (45 Min Score) (18)45:00
8PHILIPPA LOHMEYER-COLLINSB (45 Min Score) (18)45:00
9SANDY BURGOYNEPower Walkers (32)1:05:00
12ERIC DAVIDSONA (60 Min Score) (19)1:00:00
12MURRAY HANNAB (45 Min Score) (18)45:00
13IAN BAKERPower Walkers (32)1:05:00
16GREG TAMBLYNB (45 Min Score) (18)45:00
29MICHAEL HUBBERTPower Walkers (32)1:05:00

5 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
3RON SCHOLESA (60 Min Score) (19)1:00:00
5LYN GREENPower Walkers (32)1:05:00
6RUSSELL BULMANA (60 Min Score) (19)1:00:00
19LUKA HALBERTA (60 Min Score) (19)1:00:00
24DEREK GREENPower Walkers (32)1:05:00

9 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
3BARRY GILESPower Walkers (32)1:05:00
4VICTORIA GREENHANB (45 Min Score) (18)45:00
5MARK BAXTERA (60 Min Score) (19)1:00:00
7ROBERT HUDSONPower Walkers (32)1:05:00
10DAVID PRENTICEA (60 Min Score) (19)1:00:00
11LAURIS STIRLINGA (60 Min Score) (19)1:00:00
15IAN STIRLINGPower Walkers (32)1:05:00
17BERNIE SHUTTLEWORTHPower Walkers (32)1:05:00
18JEFF HUGHESPower Walkers (32)1:05:00

21 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
1GREG PALMERPower Walkers (32)1:05:00
6DOUGLAS SHUTTLEWORTHPower Walkers (32)1:05:00
7LES BRIGHTA (60 Min Score) (19)1:00:00
8BEN GIBBSA (60 Min Score) (19)1:00:00
8IAN MATHIESONPower Walkers (32)1:05:00
11& BROOKE LEWISB (45 Min Score) (18)45:00
11JANE MADDENPower Walkers (32)1:05:00
12KATHY MADDENPower Walkers (32)1:05:00
13PATRICK MILLSA (60 Min Score) (19)1:00:00
13SUE COLLARDB (45 Min Score) (18)45:00
14HANNAH WRIGHTA (60 Min Score) (19)1:00:00
14JARED ORTLIPPPower Walkers (32)1:05:00
16BERNADETTE MURRAYA (60 Min Score) (19)1:00:00
16REBECCA DAWSONPower Walkers (32)1:05:00
17ALISON BRIGHTA (60 Min Score) (19)1:00:00
18TYSON MORLEYA (60 Min Score) (19)1:00:00
18CAITLIN NESCIB (45 Min Score) (18)45:00
22PAM KINGPower Walkers (32)1:05:00
25PETER KEMPSTERPower Walkers (32)1:05:00
30ABIGAIL SALEK-BEARDPower Walkers (32)1:05:00
32NEWBURY NAVIGATORSPower Walkers (32)1:05:00

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
1BRUCE PATERSONB (45 Min Score) (18)45:00
3IAN DODDB (45 Min Score) (18)45:00
7EWEN TEMPLETONB (45 Min Score) (18)45:00
17JENELLE TEMPLETONB (45 Min Score) (18)45:00

Please report errors in the result list to the organiser.