Orienteering Australia

Official results for FootO - 2 DAY - WA CLASSIC - Frazzle Rock, race 2

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: FootO - 2 DAY - WA CLASSIC - Frazzle Rock
Organisers: Orienteering WA / Wullundigong Orienteers of the West
Date: Sunday 3 June 2018 - Monday 4 June 2018

Race 1Race 2Race 2 (overall)

H1

8 100 m, 16 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Andries SwartKulgun 225 Orienteers1:12:158:55
2Sten ClaessensKulgun 225 Orienteers1:14:47+2:329:13
3John ToomeyAlbany & Denmark Hinterland Or1:15:24+3:099:18
4Hadrien DevillepoixBibbulmun Orienteers1:17:07+4:529:31 Download route in GPX format
5Cameron DuncanKulgun 225 Orienteers1:19:13+6:589:46
6Wayne EliotWullundigong Orienteers of the1:27:08+14:5310:45
7Graham BraidKulgun 225 Orienteers1:33:04+20:4911:29
8Ricky ThackrayBibbulmun Orienteers1:33:35+21:2011:33 Download route in GPX format
9Paul DowlingBibbulmun Orienteers1:36:50+24:3511:57
10Rachel WestBibbulmun Orienteers1:40:04+27:4912:21
11Tom ChadbourneSouth-West Orienteering Trekke1:46:03+33:4813:05
12Tom BrownlieWullundigong Orienteers of the2:03:45+51:3015:16 Download route in GPX format
13Jennifer PorterLOST2:04:54+52:3915:25
14Eleanor SansomBibbulmun Orienteers2:05:02+52:4715:26
15Phil DuftyBibbulmun Orienteers2:27:36+1:15:2118:13
Jo Anna MaynardBibbulmun Orienteersnot competing

H2

6 700 m, 12 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Luan SwartKulgun 225 Orienteers1:18:2011:41
2Patrick WalshWullundigong Orienteers of the1:20:08+1:4811:57
3Vanessa SmithKulgun 225 Orienteers1:26:26+8:0612:54
4Ceri PassKulgun 225 Orienteers1:26:49+8:2912:57
5Michael DuftyBibbulmun Orienteers1:30:52+12:3213:33 Download route in GPX format
6Tony WhittakerAlbany & Denmark Hinterland Or1:32:10+13:5013:45
7Simon ThomasLOST1:34:00+15:4014:01
8Maurice PattenRed Roos1:39:23+21:0314:50
9Edward PlummerLOST2:20:43+1:02:2321:00
Russell BuchananBibbulmun Orienteersnot competing
Mike HoweLOSTnot competing
Lily McFarlaneBibbulmun Orienteersnot competing

H3

4 600 m, 28 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Noel SchoknechtLOST54:2111:48
2Daisy McCauleyWullundigong Orienteers of the1:00:27+6:0613:08
3Rob WestBibbulmun Orienteers1:02:19+7:5813:32
4Peter O'LoughlinSouth-West Orienteering Trekke1:03:19+8:5813:45
5Dan GreigWullundigong Orienteers of the1:06:22+12:0114:25
6Peter KomyshanWullundigong Orienteers of the1:06:56+12:3514:33
7David McCauleyWullundigong Orienteers of the1:08:03+13:4214:47
8Rosalie McCauleyWullundigong Orienteers of the1:12:16+17:5515:42
9Mason EvesBibbulmun Orienteers1:12:27+18:0615:45
10Lucy JarrettKulgun 225 Orienteers1:14:33+20:1216:12
11Greg GonzalezKulgun 225 Orienteers1:14:47+20:2616:15
12Craig DuftyBibbulmun Orienteers1:14:48+20:2716:15
13Paul SmaleKulgun 225 Orienteers1:19:49+25:2817:21
14Robert GraiegLOST1:20:30+26:0917:30
15Riley McFarlaneBibbulmun Orienteers1:22:25+28:0417:55
16Cliff PhillipsSouth-West Orienteering Trekke1:22:26+28:0517:55
17Brian AustinWullundigong Orienteers of the1:26:11+31:5018:44
18Russell CandyKulgun 225 Orienteers1:32:14+37:5320:03
19Jaco BosmanSouth-West Orienteering Trekke1:36:39+42:1821:00
20Helen BaileyLOST1:39:08+44:4721:33
21Andrea EvesBibbulmun Orienteers1:47:23+53:0223:20
22Paul JarrettKulgun 225 Orienteers2:02:34+1:08:1326:38
Nick LethbridgeWullundigong Orienteers of thedid not finish
Jennifer BinnsLOSTnot competing
Patrick DuftyBibbulmun Orienteersnot competing Download route in GPX format
John MajorKulgun 225 Orienteersnot competing
Sharon McFarlaneBibbulmun Orienteersnot competing
David PassKulgun 225 Orienteersnot competing

H4

3 200 m, 26 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Tony SimpkinsLOST45:0314:04 Download route in GPX format
2Shaun RichardsWullundigong Orienteers of the45:13+0:1014:07
3Richard MatthewsLOST46:32+1:2914:32 Download route in GPX format
4Adam BinksBibbulmun Orienteers51:31+6:2816:05
5Patrick DuftyBibbulmun Orienteers51:54+6:5116:13 Download route in GPX format
6Rob BeattieBibbulmun Orienteers54:48+9:4517:07 Download route in GPX format
7David PassKulgun 225 Orienteers57:28+12:2517:57
8Craig DermerKulgun 225 Orienteers57:41+12:3818:01
9Heike BehrbohmKulgun 225 Orienteers59:15+14:1218:30
10Lara DaleLOST59:34+14:3118:36
11Lois WestBibbulmun Orienteers1:05:13+20:1020:22
12Zali DaleLOST1:10:49+25:4622:07
13Sarah RichardsWullundigong Orienteers of the1:11:20+26:1722:17
13Penny DuftyBibbulmun Orienteers1:11:20+26:1722:17
15John MajorKulgun 225 Orienteers1:13:29+28:2622:57
16Debra LethbridgeWullundigong Orienteers of the1:15:59+30:5623:44
17Lyn StoltzeAlbany & Denmark Hinterland Or1:16:43+31:4023:58
18Jenny KomyshanWullundigong Orienteers of the1:34:50+49:4729:38
19Rosemary KullmannLOST1:41:57+56:5431:51
20Moreen CoxLOST1:49:02+1:03:5934:04
21Jennifer MajorKulgun 225 Orienteers2:08:55+1:23:5240:17
22Erica SmaleKulgun 225 Orienteers2:24:26+1:39:2345:08
23Wendy HobleyKulgun 225 Orienteers2:32:39+1:47:3647:42
Vicki ReddenKulgun 225 Orienteersmispunched
Marlize BosmanSouth-West Orienteering Trekkemispunched
Jan CandyKulgun 225 Orienteersmispunched

H5

2 500 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Hadrien Devillepoix2Albany & Denmark Hinterland Or23:239:21 Download route in GPX format
2Toni FrankBibbulmun Orienteers1:02:32+39:0925:00
3Nicole DavisLOST1:02:41+39:1825:04
4Melinda RichardsWullundigong Orienteers of the1:53:38+1:30:1545:27

M

3 500 m, 11 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Aldo BosmanSouth-West Orienteering Trekke27:597:59
2Liam DuftyBibbulmun Orienteers37:13+9:1410:38
3Liam PhillipsSouth-West Orienteering Trekke49:38+21:3914:10
4Kate BraidKulgun 225 Orienteers52:48+24:4915:05
5Joesph ColemanKulgun 225 Orienteers1:00:30+32:3117:17
6Matt ColemanNo club membership1:04:08+36:0918:19
7Veronica JarrettKulgun 225 Orienteers1:07:17+39:1819:13
8Rune KeillerNo club membership1:13:50+45:5121:05
Ian ClaytonNo club membershipmispunched
David MeredithNo club membershipnot competing
Rowan PindurNo club membershipnot competing

E

2 400 m, 9 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Eckart BosmanSouth-West Orienteering Trekke15:376:30
2Lachlan BraidKulgun 225 Orienteers24:34+8:5710:14
3Russell DuftyBibbulmun Orienteers29:09+13:3212:08
4Sasha EvesBibbulmun Orienteers30:28+14:5112:41
5Nic PhillipsSouth-West Orienteering Trekke31:08+15:3112:58
6Amy DuftyBibbulmun Orienteers31:51+16:1413:16
7Juliette JarrettKulgun 225 Orienteers44:57+29:2018:43
8Robyn PhillipsSouth-West Orienteering Trekke44:58+29:2118:44
David + Karri MeredithNo club membershipnot competing

VE

1 900 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Edmund ToomeyAlbany & Denmark Hinterland Or23:2712:20
Lachlan BraidKulgun 225 Orienteersnot competing

VE-S

1 900 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Ruben ClaessensKulgun 225 Orienteers20:1210:37
2Ruth ToomeyAlbany & Denmark Hinterland Or26:35+6:2313:59
3Rohan BraidKulgun 225 Orienteers26:45+6:3314:04

Please report errors in the result list to the organiser.