Orienteering Australia

Official results for Blackwood - Belair 3 Hour Score - Foot and MTBO

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Blackwood - Belair 3 Hour Score - Foot and MTBO
Organiser: Onkaparinga Hills Orienteering Club
Date: Sunday 1 July 2018

Foot-Ind

28 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Uppill SimonOH S63002:32:30
2Talbot DavidCR S615-53:00:12
3Merchant BrettCR S575-53:00:02
4Soresen EmilyTT S50002:58:53
5Cameron BradCR S44002:57:06
6Jackson ChrisTJ S41002:58:40
7Grivell MaxTT S375-153:02:11
8Dobson-Keeffe NigelYA S36002:45:02
9Grivell IanTT S315-53:00:36
10Norman DesmondTJ S30002:55:31
11Merchant TroyTJ S29001:16:32
12Hussnain ArtemiyOH S29002:53:47
13Afnan DanteYA S27001:19:16
14Valladares KingsleyCR S27002:55:05
15Congedi JillOH S25002:46:50
16Burden SimonOH S23002:47:27
17Henderson LeilaYA S23002:56:07
18English RobinWA S22002:39:10
19Afnan SandraYA S21001:53:38
20Arnold ChristineCR S21002:51:38
21Talbot AnthonyCR S205-53:00:04
22Steer LanitaDR V200056:18
23Stephens JacquelineYA S20002:46:38
24Waterhouse HarryTJ S19002:51:20
25Lim AylwinTJ S18001:43:10
26Wilson AndrewTJ S12001:21:03
27Twining ElizaOH S11002:23:31
28Nolan AnnTJ S4001:33:03

Foot-Group

9 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Fern Hillyard / Tyson HillyardWA S40002:43:53
2Erica Diment / Trevor DimentTT S29002:36:02
3Colin Bell / Cameron Bell / Joshua Bell / Lachlan BellCR S27002:51:23
4Claire Sims / Robyn HansenCR S25002:56:09
5Jo Powell / Mary-Ann MickanCR S215-153:02:32
6Paul Draper / Giselle DraperTJ S19002:55:27
7John Such / Carol SuchOH S15002:46:19
8Adrian Grivell / Heather ScrimshawCR S12002:44:43
9Madelaine Draper / Owen DraperTJ S95-53:00:57

MTBO-Ind

20 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Hillyard KarlCR S53002:26:51
2Allison JackCR S53002:27:24
3Waugh HarrisonCR S53002:29:49
4MacDougal CalumCR S50002:27:25
5Rutherford HenryCR S47002:28:29
6Allison JohnCR S435-252:34:01
7Anderson BridgetOH S41002:18:47
8Carter LewisTJ S41002:26:56
9Hazell PhilTT S38002:15:43
10Haarsma KayTT S380-102:31:30
11Gilbert SarahWA S37002:25:22
12Greenhalgh BruceCR S37002:27:30
13Tucker ClydeCR S345-1552:59:54
14Couche DavidCR S34002:25:50
15Loye VincentOH S33002:24:12
16Velaitis GerhardYA S33002:27:43
17Mayer PeterYA S32002:27:59
18Keane GregCR S28002:17:57
19Leuenberger HeinzCR S22001:45:51
20Allen MorrisCR S20001:23:03

MTBO-Group

2 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Elizabeth Hughes / Jennifer HughesCR S145-152:32:12
2Scott Giffen / Jennifer GiffenCR S6002:18:08

Please report errors in the result list to the organiser.