Orienteering Australia

Official results for ACT Street Series: Aranda

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: ACT Street Series: Aranda
Organiser: Orienteering ACT
Date: Monday 7 May 2018

A: Men

11 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Martin DentRR-A29:30
2Marco ErnstNo club membership40:05
3Tenzing JohnsonBS-A40:23
4Graham FifieldNo club membership40:33
5Brad ValetteNo club membership41:55
6Leroy DickieNo club membership43:46
7Jerry MarkovicNo club membership44:40
8Florian BenzNo club membership48:05
9Zac ZahariasBS-A50:41
10Tony SlatyerPO-A51:05
11Peter AntcliffBS-A1:00:53

A: Women

1 starting competitor
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Tamsin MoranBS-A39:01

B: Men

5 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Andrew JohnsonBS-A35:00
2Jonathan RicksRR-A36:17
3Tate NeedhamRR-A45:20
4Garry FryRR-A55:52
5Fred HayesNo club membership1:00:40

B: Women

3 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Cath ChalmersRR-A41:30
2Maureen WalezakNo club membership58:38
3Rosemarie EdwardsWE-A1:03:16

B: Teams

2 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Jessica SchmittNo club membership48:50
1Amelia WaltonNo club membership48:50

C: Men

2 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Jonathan MillerBS-A33:09
2John SuominenWE-A51:10

C: Women

3 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Carol MastersNo club membership50:04
2Elizabeth DunbarPO-A50:23
3Louise RoseRR-A51:18

C: Teams

2 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Nathan PearsonNo club membership42:01
1Nick PearsonNo club membership42:01

D: Women

1 starting competitor
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Kathy JackNo club membership35:45

D: Teams

4 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Michael TedeschiRR-A40:50
1Rebecca TedeschiRR-A40:50
2Tristan AllmichNo club membership56:03
2Carla Allmich-CairaNo club membership56:03

PowerWalk: Men

2 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Keith FifieldRR-A1758:50
2John HardingPO-A1157:27

PowerWalk: Women

1 starting competitor
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Michelle CochraneNo club membership15-11:01:40

PowerWalk: Teams

7 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Caroline BallardNo club membership1459:58
1Kerrie CowanBS-A1459:58
1Sue McDonaldNo club membership1459:58
2Kim BroughNo club membership948:37
2Suzannah BroughNo club membership948:37
3Jack PalmerNo club membership554:05
3Jane ReynoldsNo club membership554:05

Please report errors in the result list to the organiser.