*** Instance-specific ***

Official results for Bush - Wivenhoe Common

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Bush - Wivenhoe Common
Organiser: Ugly Gully Orienteers
Date: Saturday 14 July 2018

Hard Long

4 400 m, 19 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Anna SheldonUG.Q43:179:50
2Tim McIntyreUG.Q44:42+1:2510:09
3Nicholas BurridgeUG.Q51:22+8:0511:40
4Ruth EnsbeyBB.Q55:23+12:0612:35
5Mikaela GrayUG.Q56:20+13:0312:48
6Sebastian LhoteNO57:18+14:0113:01
7Geraldine ChatfieldUG.Q57:24+14:0713:02
8Meredith GrayUG.Q58:42+15:2513:20
9Jess RogersRR.Q1:02:33+19:1614:12
10Chris EnsbeyNO1:04:20+21:0314:37
11Clare LeungUG.Q1:04:40+21:2314:41
12Greg ChatfieldUG.Q1:07:47+24:3015:24
13Alex GagelMT.Q1:09:17+26:0015:44
14James ShulmeisterNO1:11:49+28:3216:19
15Wim de JongRR.Q1:22:40+39:2318:47
16Nicole WilliamsRR.Q1:27:54+44:3719:58
17Kerrie GagelMT.Q2:03:54+1:20:3728:09
Peter EffeneyUG.Qmispunched
James MitchellUG.Qmispunched

Hard Medium

2 600 m, 25 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Jaiden FidgeBB.Q22:278:38
2Grant ReinbottRR.Q24:31+2:049:25
3Blake ReinbottRR.Q27:39+5:1210:38
4Samuel GarbelliniEN.Q31:04+8:3711:56
5Saxon CharlesBB.Q32:09+9:4212:21
6William CoxRR.Q32:35+10:0812:31
7Nina GannonRR.Q32:41+10:1412:34
8Cameron WilliamsRR.Q36:00+13:3313:50
9Peter RussellSO.Q36:38+14:1114:05
10Zach BuckleyBB.Q38:02+15:3514:37
11Ken LawsBB.Q39:05+16:3815:01
12Maxine LovellRR.Q40:00+17:3315:23
13Murray PowellUG.Q40:01+17:3415:23
14Ross McGinnisSO.Q40:11+17:4415:27
15Laura de JongRR.Q41:52+19:2516:06
16Cayleb FidgeBB.Q43:17+20:5016:38
17Frances PowellUG.Q43:19+20:5216:39
18Juliana de NooyUG.Q44:27+22:0017:05
19Annette RogersRR.Q46:33+24:0617:54
20Robin SpriggsUG.Q54:59+32:3221:08
21Pat van BerkelNO55:58+33:3121:31
22Christopher SpriggsUG.Q56:27+34:0021:42
23Trevor SauerSO.Q1:02:56+40:2924:12
24Jennifer BrettTF.Q1:37:08+1:14:4137:21
Alan W CoxTF.Qdid not finish

Hard Short

1 600 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Tony Tavner-CornerTF.Q36:2622:46
2Johanna Tavner-CornerTF.Q39:53+3:2724:55
3Nev CobboldUG.Q43:52+7:2627:25
4Roy KalecinskiTF.Q1:30:21+53:5556:28
Pam CoxTF.Qmispunched

Moderate

2 400 m, 15 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Ella RogersRR.Q25:1410:30
2Ewan McFarlandBB.Q28:28+3:1411:51
3Sara GarbelliniEN.Q30:59+5:4512:54
4Kydan CharlesBB.Q51:35+26:2121:29
5Holly MillsRR.Q52:05+26:5121:42
6Trinity WellingBB.Q52:32+27:1821:53
7James FergusonUG.Q58:05+32:5124:12
8Elizabeth FergusonUG.Q58:26+33:1224:20
Marie LhoteNOmispunched
Justin LhoteNOmispunched
Maya LhoteNOmispunched
Corentin LhoteNOmispunched
Scott FergusonUG.Qmispunched
Paul GarbelliniEN.Qmispunched
Timothy NollRR.Qmispunched

Easy

1 500 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Lachlan FergusonUG.Q15:0610:04
2Caelan WilliamsRR.Q16:11+1:0510:47
3Alara WilliamsRR.Q16:46+1:4011:10
4Linda BurridgeUG.Q16:53+1:4711:15
5Asher van BerkenNO32:41+17:3521:47

Please report errors in the result list to the organiser.