Orienteering Australia

Official results for Newcastle Shorts Weekend - SAT ONLY, race 2 - Kurri Kurri TAFE

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Newcastle Shorts Weekend - SAT ONLY
Organiser: Newcastle Orienteering Club
Date: Saturday 14 July 2018

Race 1 - St Philips College, NulkabaRace 2 - Kurri Kurri TAFERace 2 - Kurri Kurri TAFE (overall)

M-BRD-SA

2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Andrew MorrisNC N24:15
2Peter OrrNC N50:33+26:18
Jeff ApitzNC Ndid not start
Michael RoylanceBF Ndid not start

W-BRD-SA

2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Amanda MackieBF N38:29
2Maria OrrNC N51:12+12:43

M-BOX-SA

1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Warren QuiltyNC N32:53
Shane JenkinsNC Ndid not start

W-BOX-SA

1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Caroline JenkinsNC N34:22

M-BRF-SA

0 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
Michael LloydNC Ndid not start

M-BRD-WE

11 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Robert BennettNC N21:49
2Alex MasseyNC N25:44+3:55
3Oskar MellaNC N29:01+7:12
4Danial OrrNC N30:06+8:17
5Scott SimsonNC N30:09+8:20
6Bjorn MellaNC N31:02+9:13
7Glenn BurgessNC N31:25+9:36
8Geoff TodkillNC N32:40+10:51
9Steven RobertsNC N32:54+11:05
10Peter CharltonNC N33:17+11:28
11Justin GoodwinNC N52:25+30:36
Damian WelbourneNC Ndid not start

W-BRD-WE

4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Jennifer EnderbyNC N28:12
2Gayle QuantockNC N33:10+4:58
3Tamara OrrNC N34:17+6:05
4Samantha HoweNC N34:26+6:14

M-BOX-WE

12 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Kendall O'ConnorNC N23:55
2William ThompsonNC N23:57+0:02
3Gordon WilsonNC N25:17+1:22
4David KitchenerNC N26:40+2:45
5Andrew PowerNC N26:47+2:52
6Ian DempseyNC N28:42+4:47
7Rudi LandsiedelNC N28:59+5:04
8Geoff PeelNC N29:52+5:57
9Tommy MellaNC N31:05+7:10
10Graham FowlerNC N34:17+10:22
11Zackary GoodwinNC N38:59+15:04
12Dave LottyNC N39:52+15:57
Michael HalmyNC Ndid not start

W-BOX-WE

9 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Erika EnderbyNC N22:26
2Mikayla EnderbyNC N23:02+0:36
3Margaret PeelNC N30:06+7:40
4Jennifer MacksNC N33:48+11:22
5Lisa LampeNC N34:11+11:45
6Viola O'ConnorNC N35:48+13:22
7Carolyn RigbyNC N37:33+15:07
8Sharon BurgessNC N38:05+15:39
9Diana CharltonNC N44:07+21:41
Cassandra ThompsonNC Ndid not start

W-BRF-WE

3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Ellie TaylorNC N24:00
2Sue HealyNC N58:25+34:25
Harriet ThompsonNC Nmispunched
Eleanor ThompsonNC Ndid not start

Please report errors in the result list to the organiser.