Orienteering Australia

Official results for Newcastle Shorts Weekend - SAT ONLY, race 2 - Kurri Kurri TAFE

Event informationShow result list by classPress result listUpload routePrint

Name: Newcastle Shorts Weekend - SAT ONLY
Organiser: Newcastle Orienteering Club
Date: Saturday 14 July 2018

Race 1 - St Philips College, NulkabaRace 2 - Kurri Kurri TAFERace 2 - Kurri Kurri TAFE (overall)

BF N

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
1Amanda MackieW-BRD-SA (4)38:29
Michael RoylanceM-BRD-SA (3)did not start

NC N

44 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
1Andrew MorrisM-BRD-SA (3)24:15
1Warren QuiltyM-BOX-SA (3)32:53
1Caroline JenkinsW-BOX-SA (2)34:22
1Robert BennettM-BRD-WE (22)21:49
1Jennifer EnderbyW-BRD-WE (8)28:12
1Kendall O'ConnorM-BOX-WE (21)23:55
1Erika EnderbyW-BOX-WE (18)22:26
1Ellie TaylorW-BRF-WE (7)24:00
2Peter OrrM-BRD-SA (3)50:33+26:18
2Maria OrrW-BRD-SA (4)51:12+12:43
2Alex MasseyM-BRD-WE (22)25:44+3:55
2Gayle QuantockW-BRD-WE (8)33:10+4:58
2William ThompsonM-BOX-WE (21)23:57+0:02
2Mikayla EnderbyW-BOX-WE (18)23:02+0:36
2Sue HealyW-BRF-WE (7)58:25+34:25
3Oskar MellaM-BRD-WE (22)29:01+7:12
3Tamara OrrW-BRD-WE (8)34:17+6:05
3Gordon WilsonM-BOX-WE (21)25:17+1:22
3Margaret PeelW-BOX-WE (18)30:06+7:40
4Danial OrrM-BRD-WE (22)30:06+8:17
4Samantha HoweW-BRD-WE (8)34:26+6:14
4David KitchenerM-BOX-WE (21)26:40+2:45
4Jennifer MacksW-BOX-WE (18)33:48+11:22
5Scott SimsonM-BRD-WE (22)30:09+8:20
5Andrew PowerM-BOX-WE (21)26:47+2:52
5Lisa LampeW-BOX-WE (18)34:11+11:45
6Bjorn MellaM-BRD-WE (22)31:02+9:13
6Ian DempseyM-BOX-WE (21)28:42+4:47
6Viola O'ConnorW-BOX-WE (18)35:48+13:22
7Glenn BurgessM-BRD-WE (22)31:25+9:36
7Rudi LandsiedelM-BOX-WE (21)28:59+5:04
7Carolyn RigbyW-BOX-WE (18)37:33+15:07
8Geoff TodkillM-BRD-WE (22)32:40+10:51
8Geoff PeelM-BOX-WE (21)29:52+5:57
8Sharon BurgessW-BOX-WE (18)38:05+15:39
9Steven RobertsM-BRD-WE (22)32:54+11:05
9Tommy MellaM-BOX-WE (21)31:05+7:10
9Diana CharltonW-BOX-WE (18)44:07+21:41
10Peter CharltonM-BRD-WE (22)33:17+11:28
10Graham FowlerM-BOX-WE (21)34:17+10:22
11Justin GoodwinM-BRD-WE (22)52:25+30:36
11Zackary GoodwinM-BOX-WE (21)38:59+15:04
12Dave LottyM-BOX-WE (21)39:52+15:57
Harriet ThompsonW-BRF-WE (7)mispunched
Jeff ApitzM-BRD-SA (3)did not start
Shane JenkinsM-BOX-SA (3)did not start
Michael LloydM-BRF-SAdid not start
Damian WelbourneM-BRD-WE (22)did not start
Michael HalmyM-BOX-WE (21)did not start
Cassandra ThompsonW-BOX-WE (18)did not start
Eleanor ThompsonW-BRF-WE (7)did not start

Please report errors in the result list to the organiser.